top of page

Stargardzka Ofensywa Kulturalna

Zaktualizowano: 19 paź 2021

Stargardzka Ofensywa Kulturalna to cykl rozmów z ludźmi pochodzącymi ze Stargardu, którzy spełniają swoje marzenia i osiągają sukcesy zawodowe w różnych dziedzinach kultury i sztuki. Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie jest współtwórcą niezwykłego przedsięwzięci w dziedzinie kultury, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Stowarzyszenie Artystyczne B-moll. Nad realizacją kulturalnego projektu pracują m.in. Adrian Barczak ze Studia Nagrań i Realizacji Dźwięku i Waldemar Jaszczak z pracowni foto & wideo MDK Stargard.


Ofensywa, ponieważ naszymi gośćmi będą bardzo utalentowani "napastnicy", zdobywający uznanie w kraju i za granicą – można rzec ambasadorzy Stargardu!


Wśród polskich artystów wielu jest takich, którzy swoje korzenie mają w Stargardzie, ale bardzo niewielu z nas o tym wie i właśnie to chcemy zmienić.

Pierwszym Gościem Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej będzie Tomasz Lewandowski - stargardzianin, znakomity kompozytor, aranżer i pianista. Klawiszowiec zespołu Organek. Zapraszam do obejrzenia wywiadu na kanale YT:Michał Wiraszko, stargardzianin, założyciel i frontmen poznańskiego zespołu Muchy, wokalista, gitarzysta, autor tekstów, dziennikarz radiowy, dyrektor artystyczny festiwalu w Jarocinie, reżyser. Zapraszam do obejrzenia wywiadu na kanale YT:
W cyklu Stargardzka Ofensywa Kulturalna premiera kolejnej inspirującej rozmowy. Gościem Joanny Merkel będzie niesamowicie ciekawa postać. Przed nami Maksymilian Ławrynowicz, który opowie nam m.in. jak powstają kolejne odsłony jego projektu...
Krzysztof Ilnicki - pochodzący ze Stargardu mistrz sceny cukierniczej. Ten wywiad jest absolutnym "must-see" zwłaszcza, jeśli jesteście łasuchami, bo spod ręki Krzysztofa wychodzą absolutne cukiernicze dzieła sztuki. Krzysztof to mistrz cukiernictwa z Gdańska, właściciel UMAM patisserie - autorskiej pracowni, w której tworzy produkty oparte na tradycyjnych recepturach, podawane w nowoczesnym, twórczym wydaniu. Jeden z jurorów kulinarnego programu "Bake off - ale ciacho!". Jest absolwentem Thames Valley University w Londynie na kierunku Międzynarodowych Sztuk Kulinarnych. W trakcie swojej kariery zawędrował do londyńskiej Mirabelle Marco Pierre White’a, gdzie pełnił funkcję zastępcy szefa cukierni. Był także szefem cukierni w michelinowskiej restauracji Hakkasan w Londynie, wyróżnionej jako najlepsza azjatycka restauracja na świecie i 19 wśród 50 najlepszych na świecie.
W tym odcinku nasz gość, raper i zawodnik MMA Fame Kuba Flas Kubańczyk zdradzi co go motywuje i napędza, jak pracuje się z Patrykiem Vegą i dlaczego ciągle wraca do Stargardu. Jeśli chcecie usłyszeć historię o spełnionym "american deam" musicie to zobaczyć!
Bardzo nam miło przedstawić Państwu kolejny odcinek Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej, który został przeprowadzony w ramach tegorocznego Art Festiwalu na Stargardzkim Rynku Staromiejskim. Na pytania Agnieszka Kobylińska-Biały tym razem odpowie znany pianista-kameralista, kompozytor, nauczyciel....., który na swoim koncie pomimo młodego wieku ma wiele sukcesów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym! Serdecznie zapraszamy na rozmowę z Daniel Ziomko.
85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page