top of page

2014

- 2015

07.07.2015 | Teatr w stodole.

Zobacz zdjęcia 
 
Nastazin koło Maszewa. To tam w dniach 6-12 lipca trwa nietypowy - ze względu na miejsce prezentacji - Festiwal „Teatr w Stodole”. Jest obecna m.in. Grupa Teatralna TP MDK Stargard "Emigatis", która wystawiła spektakl. Jest to 1 z 21 planowanych wyjść na scenę podczas całego Festiwalu. Wszystko pod okiem Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.
  

04-05.07.2015 | Regaty nad Miedwiem.
Zdjęcia - dzień pierwszy 
Zdjęcia z rozdania pucharów 
 
Na Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie odbyły się regaty o Puchar Polski Jachtów Kabinowych i Puchar Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński. To wszystko podczas XLII Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie. 
  

05.07.2015 | COOLturalne wakacje z MDK Stargard.
Zobacz zdjęcia 
 
Park Chrobrego, Baszta Morze Czerwone - to tam ruszył cykl niedzielnych imprez w ramach COOLturalnych Wakacji! MDK Stargard przygotował warsztaty plastyczne, które poprowadziły nasze plastyczki: Teresa Babińska i Jolanta Brejdak.
 

02-06.07.2015 | Gorzów: tancerki na Ogólnopolskim Festiwalu.
Zobacz zdjęcia 
 
,,Przystań dla Tańca” to nazwa tegorocznej XXII Międzynarodowego Festiwalu Tańca, który odbył się w Gorzowie. Gest i Pasja z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie zdobyły wyróżnienia, natomiast Gest Duo otrzymał ,,Brązową Przystań”. Festiwal szczęśliwie zakończył taneczny rok dla Zespołów z MDK Stargard. Paulina Pytlas została zauważona wśród tancerzy i otrzymała Nagrodę za osobowość sceniczną. 
  

02.07.2015 | Regaty "Otymistów" nad Miedwiem.
Zdjęcia z rozdania nagród 
Zobacz wyniki i zdjęcia z regat 
 
Na Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie odbyły się XLII Regaty Dzieci O Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie w klasie Optimist. Jest to 42. edycja regat z ponad 50-letnią tradycją i niezmiennie kontynuowanych od 1997 roku pod patronatem MDK w Stargardzie i od 2007 roku wspieranych finansowo przez Stowarzyszenie Miedwie, gminę Kobylanka i miasto Stargard oraz wielu wspaniałych darczyńców. 
  

27.06.2015 | Nauczyciele i rodzice z MDK Stargard żegnają rok szkolny.
Zobacz zdjęcia 
 
Na Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie odbyło się zakończenie roku szkolnego. To tam przy wspólnym stole i grilu spotkali się rodzice i nauczyciele. Dołączali do nas także goście, m.in. Pani Danuta Chlebowska-Janczak, która wspominała wspaniałe lata przeżyte w MDK oraz Pani Poseł na Sejm RP Zofia Ławrynowicz z mężem. 
 

24.06.2015 | 20 lat zespołu tanecznego "Gest".
Galeria Tadeusza Surmy 
Galeria U-BIK Team 
Artykuł Emilii Chanczewskiej
 
Wspaniały taneczny koncert jubileuszowy na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Na scenie: Gest, Gest Duo, Gest Mini (najmłodsza grupa), Gest Reaktywacja (studentki) i Mega Gest (rodzice, w tym dwóch tatusiów). Tak świętowano 20-lecie działalności Zespołu oraz 25-lecie pracy jego założycielki i autorki choreografii, Małgorzaty Flas. 
  

21.06.2015 | XII Ogólnopolskie Regaty Izb Lekarskich.
Zobacz zdjęcia 
 
Na Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie odbyły się XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Izb Lekarskich w żeglarstwie o Puchar Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej.
 

21.06.2015 | MDK Stargard na "Ulicy Magicznej".
Zobacz zdjęcia 
 
Jak co roku zostaliśmy zaproszeni do gościnnych występów z okazji "Festynu na Ulicy Magicznej" organizowanego przez Książnicę Stargardzką. Zespoły taneczne i muzyczne MDK Stargard pokazały się na scenie jak zwykle rewelacyjnie!
  

19-27.06.2015 | Wielka przygoda żeglarzy na Bałtyku.
Zobacz zdjęcia 
 
Odbył się rejs szkoleniowo-turystyczny Pracowni Żeglarstwa MDK Stargard. Za sterami Lech Marchwiński - Kapitan Jachtowy, instruktor żeglarstwa MDK. Trasa i postoje: Szczecin – Nexo – Christianso – Karlskrona – Hammerhavn – Ronne – Nexo – Kołobrzeg. 
  

13.06.2015 | "Rupaki" na Międzynarodowym Festiwalu.
Zobacz zdjęcia 
 
"Rupaki" pod kierunkiem Pani Ewy Krysian wzięły udział w 36. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. "Rupaki" wyśpiewały Brązowy Aplauz. 
  

13.06.2015 | Nailah Vitha wyrusza na Maltę!
Zobacz zdjęcia 
 
Nailah Vitha rusza na Maltę! Takim sukcesem zakończył się sobotni, 36. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Neilah za piosenkę „Somewhere Over The Rainbow” (sł. Yip Harburg, muz. Harold Arlen) otrzymała Srebrny Aplauz w kategorii 12-13 lat oraz nominacje do udziału w festiwalu na Malcie. 
 

30.05.2015 | "Rupakowa scena" w Centrum Handlowym.
Zobacz zdjęcia 
 
"Rupaki" pod kierunkiem Pani Ewy Krysian wystąpiły z okacji Dnia Dziecka w Centrum Handlowym "Starówka".


28-29.05.2015 | 25 lat "Rupaków".
Zdjęcia z koncertów 
Zdjęcia z bankietu 
 
"Rupaki" z MDK Stargard mają 25 lat! Z tej okazji zorganizowaliśmy 4 koncerty jubileuszowe pt. „Słońce na tak”. Odbyły się one na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Podczas koncertu, gościnnie wystąpiły zespoły Poetica i Leyla z Młodzieżowego Domu Kultury. 
  

23-24.05.2015 | Pawłowice: tancerki na "Trendy Dance Cup".
 
Zespoły Aplauz V i Aplauz VII pod kierownictwem Pani Beaty Górak reprezentowały Stargard i Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym "Trendy Dance Cup". Pawłowice gościły w swoim Gminnym Ośrodku Sportu ponad 2000 uczestników z kilkunastu zespołów. Przez dwa dni ta śląska miejscowość stała się stolicą tańca nowoczesnego. Czytaj więcej i zobacz wyniki na stronie Aplauzu.
 

23.05.2015 | Festiwal z Majką Jeżowską.
 
Koncert Galowy X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia" zakończył w sobotę festiwal popularnej piosenkarki w Radoniu. W kategorii wiekowej 14-16 lat, III Miejsce zdobyła Kornelia Kosmacz z MDK Stargard! Kornelię, którą przygotowała Pani Ewa Krysian, zaśpiewała "Laleczkę z Saskiej Porcelany" i podbiła serca Jury! Poziom tej imprezy był bardzo wysoki a uczestniczyło w niej aż 230 wykonawców.
 

23.05.2015 | Szczecin: tancerki na Festiwalu.
 
W Szczecinie odbył się Festiwal Tańca o Puchar Dnia Dziecka. Zespół Aplauz I pod kierunkiem Pani Agnieszki Dryjńskiej. W kategorii mini formacje powyżej lat 14 wytańczył III miejsce a Aplauz III w kategorii do lat 14 – formacje - wyróżnienie. W Festiwalu wzięły w nim udział 54 zespoły, które reprezentowały wysoki poziom artystyczny. Zachwycały choreografią, ciekawą muzyką, pięknymi kostiumami, rekwizytami i wyrazem artystycznym. Jury pod przewodnictwem Janusza Grzegorczyka oceniało choreografie w dwóch kategoriach tanecznych; modern jazz i street dance oraz czterech kategoriach wiekowych.
 

22.05.2015 | Rakiety z MDK Stargard podczas święta armii.
Zobacz zdjęcia.

 

Piątkowy festyn rodzinny z okazji Święta 12 Brygady Zmechanizowanej i 19. rocznicy powstania jednostki. Na festynie, na prośbę Jednostki  swoje stanowisko otworzyła Pracownia Modelarstwa Rakietowego wraz ze swoim nauczycielem, Panem Rafałem Dziemianko.
 

20.05.2015 | Wystawa prac grafików.
 
"Ekslibris na straży książek" to wystawa zbiorowa twórców polskich ekslibrisów, która została otwarta w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej. Na wystawie pojawiły się prace m.in. Pana Ryszarda Balonia a także jego uczniów: Zuzanny Kowalskiej, Joanny Róży Małek i Piotra Zielińskiego z Pracowni Grafiki Warsztatowej MDK Stargard. Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2015 roku.
 

18.05.2015 | Od przedszkola do idola.
Zobacz zdjęcia 


Na dużej scenie SCK odbył się organizowany przez nas od lat Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Od przedszkola do idola". Foto: Tomasz Hrycan
 

03.05.2015 | Zespoły taneczne z MDK Stargard dziękują "Błękitnym Stargard".
Zobacz zdjęcia 
 
Świętujemy z Błękitnymi i serdecznie im dziękujemy za piękne chwile i niesamowite emocje! Rynek Staromiejski! Taniec, szpaler i wizytówka naszych Błękitnych to nikt inny jak zespoły z MDK Stargard. Dzisiaj pod okiem Pani Małgorzaty Flas.
 

30.04.2015 | Przedszkolaki odwiedzają stargardzkich strażaków.


Nasze przedszkolaki w akcji! Tym razem w Straży Pożarnej. To właśnie tam, 30 kwietnia pojawiły się wraz z Panią Ewą Kowalczyk aby poznać lepiej to, czym zajmują się strażacy. Emocji i atrakcji przygotowanych przez strażaków było bardzo dużo. A na koniec... ogromna drabina, która sięga 37 pietra. Przedszkolaki się jeszcze nie odważyły ale... gratulujemy mamie Hani i Igora. Dziękujemy serdecznie Panu Komendantowi, st.bryg. Wojciechowi Siergiejowi za niezwykłe i niezapomniane chwile! 
 

27.04.2015 | Sukces naszych grafików we Włoszech!
 
Pracownia Grafiki z MDK Stargard Szczecińskim wraz z Ryszardem Baloniem została wyróżniona w konkursie graficznym “FIRST PRIZE ITALIAN GRAPHICS 2015” we Włoszech.  W tej edycji konkursu Ryszard Baloń zaprezentował dwie grafiki: Ptaki i ex libris o tematyce Szekspirowskiej.  Prace zostały wyróżnione w prestiżowym włoskim konkursie “FIRST PRIZE ITALIAN GRAPHICS 2015”. Oprócz Ryszarda Balonia wyróżnienie w konkursie otrzymali: Zuzanna Kowalska - maturzystka I LO, Sławomir Kaczmarek, który wraz z dziećmi tworzy w Pracowni Grafiki MDK i Wiesława Kurdek. Konkurs we Włoszech organizowany jest co roku przez Włoskie Stowarzyszenie Grafików i nazywa się (w dosłownym tłumaczeniu) "Nagroda za najlepszą grafikę włoską". Ogłaszany jest na cały świat, stąd nosi miano międzynarodowego. W każdej edycji są trzy konkurencje: wymieniona wcześniej, konkurs dla studentów i "Książka artystyczna".  Przyznawana jest jedna nagroda główna i wyróżnienia, które skutkują udziałem w wystawie. Tym razem przyznano dwie pierwsze nagrody. W ciągu roku jest cykl wystaw w całych Włoszech i cykl prezentacji w internecie.  
 

25.03.2015 | "Ale jaja!" rozstrzygnięte w Starostwie Powiatowym.
Zobacz zdjęcia 


Korzystając ze świątecznej atmosfery w Starostwie Powiatowym, podczas otwarcia Kiermaszu Wielkanocnego, wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Ale jaja!” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury. Nagrody ufundowane przez Miasto Stargard Szczeciński, Powiat Stargardzki oraz Pizzerię Toskania, otrzymali – w kategorii I-III: Dominik Kowalczyk (I miejsce), Julia Kumor (II miejsce), Julia Wieliczko (III miejsce, w kategorii IV-VI: Katarzyna Pełka (I miejsce).
 

21.03.2015 | Powrócili z Żar z pucharami.
 
Wrócili Zwycięzcami! Nasze zespoły zdobyły aż 10 nagród! Pierwszy Dzień Wiosny zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie świętowały na Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca 2015 w Żarach. Chociaż pogoda nie przypominała wiosny to na parkiecie było naprawdę gorąco. Nasi tancerze pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Flas, Agnieszki Dryjańskiej, Małgorzaty Nowak i Ewy Bruckiej prezentowali różne style taneczne zaskakując ciekawymi pomysłami. Jurorzy obejrzeli ponad 90 choreografii wspaniałych zespołów m.in. ze Stargardu Szczecińskiego. 
 

16.03.2015 | Pani Ewa Krysian na podium.
Czytaj na stronie Festiwalu 
 
Piosenka zatytułowana „Śnieg na szczęście”, z tekstem i muzyką Ewy Krysian (godło „Dziecięce marzenia) ze Stargardu Szczecińskiego wygrała tegoroczny konkurs na piosenkę dziecięcą i młodzieżową, ogłoszony przez Koniński Dom Kultury.
 

14.03.2015 | Mały Konkurs Recytatorski.
Zobacz zdjęcia 


Zakwalifikowani: Lena Szumska (SP 5), Kinga Klejdysz (SP 5) oraz Izabela Drost (Gimnazjum nr 1). Wyróżnieni: Natalia Łabuń (SP 1) i Łukasz Szmulik (Gimnazjum nr 1). W Piwnicy TPS odbyły się Eliminacje Powiatowe Małego Konkursy Recytatorskiego. 
 

20.02.2015 | Ryszard Baloń wybrany przez mieszkańców Stargardu!
 
Nagrody Prezydenta Miasta dla stargardzkich artystów, twórców i animatorów kultury za rok 2014 przyznane. Nagrody przyznawali też słuchacze Radia Stargard. Uhonorowany został m.in. Ryszard Baloń. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni!
 

29.01.2015 | "Pastorałka góralska" dwóch teatrów.
Zobacz zdjęcia 
 
Grupa teatralna A-TO-MY na deskach Piwnicy TPS wystawiła "Pastorałkę góralską" reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Niebywałe przedstawienie i rewelacyjna gra aktorska dwóch pokoleń. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem! Gratulujemy! Emotikon smile Przypomnijmy, grupa A-TO-MY to połączenie teatrów: Teatru Trzeciego Wieku (UTW w Stargardzie) oraz Emigatis (Towarzystwo Przyjaciół MDK). 
 

29.01.2015 | Aktorzy podziękowali!
Zobacz zdjęcia 
 
Aktorzy grupy teatralnej "A-TO-MY" pod kierunkiem Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz podziękowali dzisiaj wszystkim za udział w "Plebiscycie Sąsiedzkim" w Tesco. M.in. to dzięki Państwa głosom grupy wygrały 2 tyś. zł. za które zakupiły nowy sprzęt. 
 

19.01-01.02.2015 | Ferie z MDK Stargard.
Zobacz zdjęcia 
 
Codzienne zajęcia dla dzieci prowadzone przez nauczycieli i instruktorów MDK w Stargardzie. W tym roku z powodu remontu zajęcia odbywały się w świetlicy ZSO na os. Zachód. Naprawdę się działo!
 

21.01.2015 | Koncertowaliśmy charytatywnie dla Kuby.
Zobacz zdjęcia 
 
Punktualnie o godzinie 18:31 rozpoczął się koncert charytatywny na rzecz chorego na białaczkę Kuby Biernackiego. Na scenie Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu wystąpił gościnnie zespół Only Boys z Pyrzyc oraz Sebastian Królikowski z zespołu January z Młodzieżowego Doku Kultury w Stargardzie. I choć publiczności nie było wiele, to jednak za hojność Darczyńców Kuby serdecznie dziękujemy! Koncert odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński oraz Patronatem Medialnym Radia Stargard.


21.01.2015 | "Narysuj mi baranka".
 
Emigatis (Towarzystwo Przyjaciół MDK) o godzinie 17:00 w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu wystawiła spektakl "Narysuj mi baranka", reż. Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz. Wypełniona po brzegi Piwnica była najlepszym dowodem na to, że spektakle cieszą się ogromnym zainteresowaniem. "Proszę, narysuj mi baranka"- żądanie tak proste, a zarazem złożone. Desperackie szukanie punktu oparcia dla rzeczywistego życia. Gra z losem o życie, nawet najbardziej kruche. Umiejscowione wśród karuzeli ludzkich postaw. Spektakl na podstawie utworu "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupéry.
 

16.01.2015 | Nauczyciele "po godzinach".
Zobacz zdjęcia 
 
Tego miało nie być, ale gdy wszyscy już wyszli i światła pogasły... nauczyciele trochę pozazdrościli swoim uczniom sławy, desek scenicznych i długich owacji publiczności. Do pustej sali ale za to z wielką klasą... koncert Jacka Jankowskiego i Roberta Iżewskiego za zamkniętymi drzwiami Emotikon smile Gratulujemy wspaniałego występu Waszych zdolnych uczniów! 
 

16.01.2015 | Bębniarze dali czadu!
Zobacz zdjęcia 
 
Koncert podsumowujący I semestr. Mistrzowie gry na djembe noszą tytuł djembefola. Oto i oni: mistrzowie gry na bębnach djemble szkoleni przez swojego mistrza Pana Roberta Iżewskiego. 
 

16.01.2015 | Koniec semestru na klawiszach.

Zobacz zdjęcia 
 
Koncert podsumowujący I semestr. Na scenie w piwnicy TPS uczniowie gry na instrumentach klawiszowych, prowadzonych przez Pana Roberta Iżewskiego. 
 

16.01.2015 | Podsumowanie na gitarze.
Zobacz zdjęcia 

Za kulisami koncertu
 
Koncert podsumowujący I semestr. Na piwnicznej scenie uczniowie dwóch grup (młodszej i starszej) zajęć nauki gry na gitarze prowadzonych przez Pana Jacka Jankowskiego. 
 

15.01.2015 | Stypendystki Prezydenta Miasta Stargard.
Zobacz zdjęcia oraz ralację na stronie Urzędu Miejskiego 
 
Nailah Kay Vitha, Joanna Mizgier oraz Joanna Róża Małek nagrodzone! W Urzędzie Miejskim odbyła się uroczystość wręczenia m.in. stypendiów artystycznych na 2015 rok. W uroczystości obok Prezydenta Stargardu udział wzięli młodzi artyści, opiekunowie artystyczni oraz członkowie komisji stypendialnych. Stypendia artystyczne otrzymywać będzie w tym roku ośmioro młodych artystów. Wśród nich troje z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Gratulujemy!
 

11.01.2015 | Koncert świąteczny dla stargardzian.
Zobacz zdjęcia 
 
Koncert świąteczny w kościele p.w. Chrystusa Króla w Stargardzie. Zespoły Młodzieżowego Domu Kultury: Rupaki, Poetica oraz Leyla sprawili, że ten wieczór był naprawdę wyjątkowy. Poza cudownymi wykonawcami kto za tym stoi? Oto bohaterowie "kulturalnego zamieszania": Elżbieta Szumska, Ewa Krysian, Aleksandra Krysian, Ireneusz Kopczyński i gospodarz miejsca, ks. Tadeusz Kłapkowski TChr., któremu serdecznie dziękujemy! 
 

20.12.2014 | "Podziel się Wigilią".
Zobacz zdjęcia Tadeusza Surmy 
 

Wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem na Rynku Staromiejskim w Stargardzie. W sobotę na świąteczną imprezę organizowaną pod hasłem "Podziel się Wigilią" zaprasili Prezydent Miasta - Sławomir Pajor i Pani Poseł na Sejm RP - Zofia Ławrynowicz. To był świąteczny, magiczny czas spędzony razem z mieszkańcami Stargardu. To także koncerty charytatywne na rzecz ubogich i potrzebujących. Na scenie Młodzieżowy Dom Kultury: "Rupaki", "Poetica", "January", wspaniali wychowankowie Ewy i Aleksandry Krysian. Gościnnie na scenie wychowankowie Zofii Ławrynowicz. Niedzielny wieczór minął w przecudownej, rodzinnej i ciepłej atmosferze.


19.12.2014 | "Śnieg w kieszeni" na święta.
Zobacz zdjęcia 
Za kulisami koncertu


Dwa niesamowite koncerty gościnnie na scenie SCK. Wspaniałe, świąteczne widowisko pod kierunkiem Ewy Krysian pt. "Śnieg w kieszeni"! Wystąpili cudowne "Rupaki" oraz "Poetica" z Młodzieżowego Domu Kulturyw Stargardzie. 
 

13.12.2014 | Eliminacje do finałów "Dozwolone do lat 19"
Zobacz zdjęcia 
 
Eliminacje do XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej
i Młodzieżowej „Dozwolone do lat 19” odbyły się na małej scenie SCK. Młodych artystów oceniało Jury: Ewa Krysian, Bożena Bedorf oraz Robert Iżewski.
 

11.12.2014 | Spektakl od kuchni czyli "Bajki Brzechwy".
Zobacz zdjęcia 
 
Spektakl "Bajki Jana Brzechwy" reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz za kulisami. Dwa pokolenia zaszały na scenie i wzbudziły ogromny podziw przybyłych do SCK. Na spektaklu obecni byłi także nauczyciele MDK w Stargardzie, zaproszeni goście a wśród nich Poseł na Sejm RP, Pani Zofia Ławrynowicz. 
 

18.12.2014 | Święty Mikołaj szalał z przedszkolakami.
Zobacz zdjęcia 
 
Dzieci z Akademii Przedszkolaka wraz z Panią Bożeną Bedorf miały za zadanie zaśpiewać piosenkę a św. Mikołaj... poskakać z nimi na dmuchanym zamku i wziąć udział w bitwie na kulki! Tak najmłodsi z Akademii Przedszkolaka w szalony sposób powitały św. Mikołaja! 
 

08.12.2014 | Znamy Mistrzów Angielskiego ze stargardzkich szkół.
Zobacz zdjęcia 
 
Poniedziałkowy wieczór był długo oczekiwanym przez uczestników XIII Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Stargard Szczeciński, Pan Sławomir Pajor. W jego imieniu Pani Ewa Onderek - z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji wręczyła nagrody jak i dyplomy okolicznościowe. Laureaci otrzymali także wyróżnienia i statuetkę dla szkoły z rąk Dyrektora MDK Stargard, Pani Elżbiety Szumskiej, Radnych Rady Miejskiej: Pani Krystyny Smolarek i Pana Wojciecha Seredyńskiego a także pomysłodawcy konkursu - Pana Jacka Jankowskiego. Fundatorem nagród był Prezydent Miasta Stargard, Pan Sławomir Pajor oraz Wydawnictwo Oxford University Press.
 

08.12.2014 | Zespół "January" z MDK dla Mistrzów Angielskiego.
Zobacz zdjęcia 
 
Uczestnikom obecnym na rozdaniu nagród i ogłoszeniu wyników XIII Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego towarzyszył Zespół "January" z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Koncert naszego duatu zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. 
 

08.12.2014 | Warsztaty choreograficzne.
 
Zakończyły się dwudniowe warsztaty dla Zespołu Tanecznego APLAUZ. Beata Górak i Agnieszka Dryjańska specjalnie dla swoich kochanych podopiecznych zaprosiły Sebastiana Białobrzeskiego - zawodowego tancerza z 20-letnią praktyką sceniczną, nauczyciela tańca i choreografa. Uczestnicy warsztatów - pomimo, iż to był pracowity weekend - są bardzo zadowoleni! 
 

05.12.2014 | Otwarcie szopki bożonarodzeniowej w Urzędzie Miejskim.
Zobacz zdjęcia 
 
Szopka Bożonarodzeniowa po raz pierwszy stanęła w Urzędzie Miejskim. - "Jest piękna! Z powodu remontu znalazła miejsce w naszym Urzędzie ale mam nadzieję, że za rok, pomimo zakończenia prac w MDK szopka także zostanie tu wybudowana" - powiedział Sławomir Pajor, Prezydent Miasta Stargard, który pojawił się wraz
z urzędnikami. Podczas uroczystości wystąpiły solistki z zespołu "Poetica" pod kierunkiem Ewy Krysian. Figury ceramiczne przygotowała wraz ze swoimi podopiecznymi z pracowni ceramiki i rzeźby - Teresa Babińska. Zapraszamy do wizyty w Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego.

 
04.12.2014 | "Straszydełka" w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.

Zobacz zdjęcia 
 
Jak zwykle na wysokim poziomie Emigatis i "Straszydełka" reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Muzyka: Radosław Baranowski - kompozytor. Spektakl w Piwnicy TPS uważamy za udany. Cudowna atmosfera, niesamowici aktorzy i spontaniczna publiczność - wymarzone warunki na spektakl. 
 

04.12.2014 | "Zajęcza chatka" dla przedszkolaków.
Zobacz zdjęcia 
 
Dzieci z Akademii Przedszkolaka wraz z rodzicami oraz swoimi Paniami: Bożeną Bedorf i Ewą Kowalczyk przeniosły się do leśnej, zajęczej chatki. Najmłodsi mogli zobaczyć przygody leśnych zwierzątek, a nawet uczestniczyć aktywnie w bajce. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Art.-Re w Krakowie bardzo spodobał się naszym przedszkolakom. 
 

24.11.2014 | "Barwy Jesieni" wielkim zaskoczeniem! Napłynęło 3204 prac!
Zobacz zdjęcia
 
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty. Jury w składzie: Elżbieta Szumska, Teresa Babińska i Ryszard Baloń nagrodzili najbardziej oryginalne prace uczniów. Było w czym wybierać. Zazwyczaj konkurs nie wykraczał 300 prac stargardzkich podstawówek i gimnazjów. W tym roku... 3204 prace z całej Polski.  Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych. 
 

21.11.2014 | Joanna Mizgier na deskach Filharmonii Szczecińskiej.
Zobacz zdjęcia 
 
Pan Rafał Zając - zastępca Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński i Pani Elżbieta Szumska - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie udali się do Filharmonii Szczecińskiej na spektakl "Gombka F." w reż. Krzysztofa Lubki. Towarzyszyli im przybyli nauczyciele i pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury (Małgorzata Flas, Ewa Krysian, Maciej Dura-Pomarański, Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz, Aleksandra Bartczak). Spektakl był oparty na motywach „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Fabule towarzyszyła muzyka grana na żywo przez Orkiestrę Symfoniczną Szczecińskiej Filharmonii. W spektaklu jedną z głównych ról zagrała Joanna Mizgier, co dla miasta jak i stargardzkiej placówki jest wielkim zaszczytem. Joanna Mizgier to wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. W latach 2003 - 2010 uczestniczyła w zajęciach Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Rupaki”.
Od 2010 do 2013 roku członek zespołu „Poetica”, od 2011 roku należy do zespołu teatralnego „Emigatis”. 
 

20.11.2014 | XIII Miejski Konkurs Języka Angielskiego
Zobacz zdjęcia  


27 przedstawicieli stargardzkich podstawówek (klasy IV-VI) zasiadło do XIII Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego. Organizatorem był MDK Stargard oraz Oxford University Press. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Stargard Szczeciński, Pan Sławomir Pajor. W tym samym czasie nauczyciele mogli uczestniczyć w szkoleniu przygotowanym przez Panią Ewę Białkowską, przedstawiciela wydawnictwa OUP. 
 

15.11.2014 | "Plebiscyt Sąsiedzki" wygrany przez MDK Stargard!
Zobacz zdjęcia 
 
Plebiscyt Sąsiedzki w Tesco wygrało Towarzystwo Przyjaciół MDK w Stargardzie! 2000 zł wygranej! Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy 15 listopada oddali głos na Towarzystwo Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Jesteście Wielcy! Wszyscy o to walczyliśmy i się udało!
 

11.12.2014 | Bajki Brzechwy na scenie.
Zobacz zdjęcia 
 
Spektakl "Bajki Jana Brzechwy" reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz odbył się na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Połączone teatry z Towarzystwa Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazały
na scenie wszystkim niesamowity efekt pracy aktorskiej dwóch pokoleń. Spektakl został współfinansowany ze środów grantu "Plebiscyt Sąsiedzki" zorganizowany przez TESCO.
 

20.11.2014 | "Pamiętnik Julki K."
Zobacz zdjęcia 
 
Co by było, gdyby to Julia decydowała o swoim losie, a nie Szekspir? Warto było przekonać się o tym osobiście! To była Julia XXI wieku. Fenomenalny spektakl, cudowna widownia! Dziękujemy Tatianie Malinowskiej-Tyszkiewicz i... przeuroczej grupie teatralnej "Emigatis" z Towarzystwa Przyjaciół MDK. 


15.11.2014 | "Jesienne nastroje i wspomnienia".
Zobacz zdjęcia 

Za kulisami koncertu
 
Koncert pod patronatem Pana Sławomira Pajora - Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński dedykowany był pamięci stargardzkich muzyków. W niezwykłą atmosferę wprowadziły nas Zofia Ławrynowicz i Ewa Krysian. Na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie także Zespół Piosenki Literackiej "Poetica", Aleksandra Krysian oraz Stargardzka Orkiestra Jazzowa pod kierunkiem Przemysława Wieleby.
 

30.10.2014 | Turniej szachowy szkół ponadgimnazjalnych.
Zobacz zdjęcia 
 
To już trzeci i ostatni Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Szachowego. Zakończyły go rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych. 1. miejsce zdobyła Dominika Walukiewicz z I Liceum Ogólnokształcšcego, 2. miejsce należało do wspominanego już wiele razy przez swoje zwycięstwa Wiktora Raczyńskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4. Paweł Kowalczyk z I Liceum Ogólnokształcšcego to zdobywca 3. miejsca. Wszyscy otrzymali okolicznociowe prezenty, które zostały przekazane przez Waldemara Gila, Starostę Powiatu Stargardzkiego. 
 

24.10.2014 | "Rupaki" z pomocą dla schroniska.
Zobacz zdjęcia 
 
Nasze rozśpiewane "Rupaki" pod kierunkiem Pani Ewy Krysian wsparły akcję "Podaj Łapę". Akcja została zorganizowana przez Centrum Otwarte Drzwi.
Na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury zebrali się miłośnicy psów w różnym wieku, a wszyscy chcieli dowiedzieć się jak dobrze zajmować się swoimi pupilami. 
 

24.10.2014 | "Aplauzy" podziwiały "Rupaki".
Zobacz zdjęcia 
 
Dziewczęta z Grupy Tanecznej "Aplauz V" przybyły wraz ze swoim opiekunem, Panią Beatą Górak na akcję "Podaj Łapę" aby podziwiać występ "Rupaków", którzy uświetniali charytatywne popołudnie na rzecz zwierzaków. 
 

23.10.2014 | Gimnazjum pokonane przez podstawówkę.
Zobacz zdjęcia 
 
Przed szachownicą zasiedli uczniowie stargardzkich gimnazjów. Na 16 zawodników - pierwsze miejsce zdobył Wiktor Raczyński ze Szkoły Podstawowej nr 4. To on zwyciężył tydzień temu Turniej dla Szkół Podstawowych. Tym samym miał prawo uczestniczyć w rozgrywkach w starszej kategorii. Drugie miejsce przypadło Oskarowi Kolasińskiemu z Gimnazjum nr 2. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Sikorski z Gimnazjum nr 3. 
 

16.10.2014 | Szachiści ze szkół podstawowych.
Zobacz zdjęcia 
 
Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Szachowego Szkół Podstawowych wygrał Wiktor Raczyński. 
 

27-28.09.2014 | Żeglarze na podium.
Zobacz wyniki i zdjęcia 
 
W Trzebieży na Zalewie Szczecińskim odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej w żeglarstwie. Powiat Stargardzki reprezentowała grupa młodzieży z MDK Stargard. Reprezentację stanowili Kacper Olszewski, Stanisław Więcek, Jacek Mielczarek, Maciej Mielczarek, Filip Bielecki, Igor Przytuła i Marek Purchalak. 
 

21.09.2014 | III Regaty "O Złotą Dynię".
Zobacz zdjęcia 
 
III Regaty o Złotą Dynię w klasach: Optimist, Laser i po raz pierwszy w wyczynowej klasie ISA 407. Poza uczestnikami ze Stargardu gościliśmy młodych żeglarzy ze Szczecina, Złocieńca oraz Czaplinka. Organizatorami był Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie oraz Stowarzyszenie Miedwie.

bottom of page