top of page

2016

- 2017

02.07.2017 | Coolturalne Wakacje z MDK

Zobacz foto

Dwugodzinna kosmiczna dyskoteka, budowanie ekologicznego statku kosmicznego, tworzenie księżycowej mody, pokaz rakiet, możliwość prowadzenia łazików

a także nieziemski koncert Marcina Momota i Jakuba Spławskiego - to wszystko na dzisiejszej imprezie w Teatrze Letnim w ramach COOLturalnych Wakacji!

01-02.07.2017 | 44. Regaty o "Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie"

Zobacz foto

Na Jeziorem Miedwie obyły się 44. Regaty o "Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie". Żeglarze walczyli na jeziorze o Puchar: Prezydenta Miasta Stargard w klasie: Long Dystans, Starosty Stargardzkiego w klasie: Jachty Kabinowe TR,Wójta Gminy Kobylanka w klasie: Omega, Prezesa Stowarzyszenie Miedwie w klasie: Jachty Kabinowe T1, Dyrektora MDK Stargard w klasie: Jachty Kabinowe T2.

WYNIKI:


KLASA T1
1 miejsce: Sternik: Radius, Zakrzewski Robert (KŻ Grot)
2 miejsce: Sternik: Mariolka, Ciszewski Jacek ( KŻ Grot)
3 miejsce: Sternik: Red Devil, Skubisz Paulina (KŻ Grot)

KLASA T2
1 miejsce: Sternik: Hajduk, Kujawski Lech (MDK Stargard)
2 miejsce: Sternik: Aralia, Kosiedowski Bogdan (KŻ Grot)

KLASA TR
1 miejsce: Sternik: Delfinka, Słowik Artur (MKŻ PTTK Delfinka)
2 miejsce: Sternik: Seniorita, Mordas Mirosław (OSiR Stargard)
3 miejsce: Sternik: Uccello, Preiss Marian (Stowarzyszenie Miedwie)

KLASA OMEGA
1 miejsce: Numer na żaglu: 272, Misiaczek Mirosław (Klub: Niezrzeszony)
2 miejsce: Numer na żaglu: 14, Olszewski Janusz (Klub: KŻ Jomitoka)
3 miejsce: Numer na żaglu: RD, Drewnowski Rafał (Klub: KŻ Jomitoka)

KLASA LONG DYSTANS
1 miejsce: Sternik: Olszewski Janusz (Klub: KŻ Jomitoka)
2 miejsce: Sternik: Misiaczek Mirosław (Klub: Niezrzeszony)
3 miejsce: Sternik: Seniorita, Franczak Tomasz (Klub: Centrum Żeglarskie)

 

24.06.2017 | "Błękitna Wstęga" nad Miedwiem

Zobacz foto

Za nami „Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie” w klasie Optimist i Laser. W kat. Laser : 1. Julia Kowalczyk, 2. Majka Brzezińska, 3. Katarzyna Mikoś.

W kat. Optimist: 1. Maciej Mielczarek, 2. Dominik Ilnicki, 3. Maciej Ruszkiewicz. Nagrody wręczyli Pan Bronisław Stefanowicz - dyrektor Wydziału Edukacji

oraz Pani Elżbieta Szumska – dyrektor MDK Stargard.

20.06.2017 | Charytatywny "Szpak Fryderyk

Zobacz foto

Charytatywny spektakl "Szpak Fryderyk" w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz zgromadził sporą widownię. W sali kominkowej MDK Stargard zagrali młodzi aktorzy z grupy teatralnej "Emigatis" wraz z Grzegorzem Manią.

18.06.2017 | MDK Stargard na "Ulicy Magicznej"

MDK Stargard wsparł swoją obecnością imprezę Książnicy Stargardzkiej, która już szesnasty raz zorganizowała Festyn "Ulica Magiczna". Na scenie zaprezentowali się m.in.: Marcin Momot oraz uczniowie gry nauki na gitarze, , zespół taneczny Ekspresja i zespół wokalny Layla. Można było zobaczyć także prezentacje Pracowni Modelarstwa Rakietowego. Ponadto Pan Maciej Dura-Pomarański zasiadał w Jury podczas „Poezji pod murem”.

18.06.2017 | Koncert Galowy "Gest Duo" w Zamku

Zobacz foto

To była kolejna pracowita niedziela dla zespołu Gest Duo pod kier. Pani Małgorzaty Flas. Występ na scenie Opery w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie to ogromne przeżycie i wyróżnienie. Tym razem tancerki zaprezentowały się w Koncercie Galowym Talent Roku 2017. Walczyły z najlepszymi zespołami

w województwie. Nagroda w kategorii zespoły taneczne była tylko jedna - Talent Roku 2017, którą zdobył zespół GEST DUO z choreografią Pani Małgorzaty Flas ,,Na niby-naprawdę". Koncert patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, natomiast projekt zrealizowany został przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu ,,Morze Kultury".

16-17.06.2017 | Grand Prix dla Kornelii Kosmacz

Kornelia Kosmacz z MDK Stargard - podopieczna Pani Ewy Krysian otrzymała nagrodę Grand Prix na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży "Muzol" 2017 w Śmiglu. Jury postanowiło przyznać Kornelii główną nagrodę po przesłuchaniu 60 wokalistów w trzech kategoriach.

 

17.06.2017 | Tancerki wracają z pucharami

W Szczecinie, 17 czerwca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego GPP PZTF zorganizowane przez Joy Dance Szczecin. Nie zabrakło na nich naszych tancerek! Gratulujemy serdecznie dziewczętom oraz Pani Ewie Bruckiej, Pani Małgorzacie Gryciuk oraz Pani Weronice Żółwińskiej.

 

Ekspresja I - 1 miejsce w kat. powyżej lat 16
Ekspresja I - 2 miejsce w kat. powyżej lat 16
Ekspresja II - 1 miejsce w kat. inne formy taneczne 12-15 lat
Ekspresja II - 1 miejsce w kat. inne formy taneczne 12-15 lat

 

12-13.06.2017 | Tancerki dla szkół

Na dużej scenie SCK w obecności uczniów stargardzkich szkół odbyły się cztery koncerty taneczne podsumowujące całoroczną pracę pracowni choreografii

w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. 

10-11.06.2017 | Sukces podopiecznych Ewy Krysian

Zobacz foto

Za nami 38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Podopieczni Ewy Krysian dali o sobie znać i wrócili jak zwykle zauważeni na arenie międzynarodowej. Komisja artystyczna po obejrzeniu 123 prezentacji w eliminacjach i zakwalifikowaniu 73 prezentacji do finału, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i aplauzy:

W kategorii wiekowej do 8 lat, Aplauz Uśmiechu otrzymała Kornelia Sadowska (7 lat) z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie za piosenkę „Kret”

(sł. L. Karzańska, muz. Jacek Mikuła). W kategorii wiekowej 14-16 lat, Srebrny Aplauz otrzymała Nailah Vitha (15 lat) z Młodzieżowego Domu Kultury

w Stargardzie za piosenkę „Ticket to the moon” (sł., muz. Jeff Lynne). W kategorii wiekowej 13-16 lat, Srebrny Aplauz otrzymał Zespół Rupaki z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie za piosenkę „Papilarny paluszek” (sł., muz. Ewa Krysian ).
 

08.06.2017 | Festiwalowe podziękowania dla MDK Stargard

Zobacz foto Marcina Fedorowicza na stargard.com.pl

Elżbieta Szumska - dyrektor MDK Stargard, Maciej Dura-Pomarański - koordynator Art Festiwalu oraz aktorzy grupy teatralnej "Emigatis" wzięli udział

w podsumowaniu majowej imprezy artystycznej. Twórcy jak i MDK Stargard otrzymali podziękowania od Pomysłodawcy Festiwalu oraz Pani Prezydent. MDK Stargard miało swój wkład w pierwszy Art Festiwal w mieście: Elżbieta Szumska wystawiła swój obraz w "Galerii Jednego Obrazu" w Książnicy Stargardzkiej, Grupa Teatralna "Emigatis" zagrała spektakl dla dzieci na Oddziale Pediatrycznym stargardzkiego szpitala, Ireneusz Kopczyński ze Studia Nagrań i Realizacji Dźwięku nagłośnił koncert muzyczny Julity Kożuszek a Maciej Dura-Pomarański został powołany jako koordynator w Biurze Artystycznym Art Festiwal.

06.06.2017 | Spektakl po zwycięstwie 

Zobacz relację i foto na  stargard.naszemiasto.pl

Grupa teatralna TP MDK "Emigatis" zdobyła 1. miejsce podczas szczecińskiej "Kotłowni". Tym razem aktorzy wystąpili dla stargardzkiej publiczności w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu. Podczas występu gościliśmy Zastępcę Prezydenta Miasta Stargard, Pani Ewę Sowa, która pogratulowała aktorom jak i reżyser Tatianie Malinowskiej-Tyszkiewicz.

04.06.2017 | "Pasja" ze złotem i srebrem na Dance Show 2017

Zespoły pod kierownictwem Pani Małgorzaty Liwosz-Rogozińskiej zaprezentowały po dwie choreografie podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Babimost Dance Show 2017. "Mała Pasja" w kategorii 9-11 lat zdobyła 2. miejsce w kat. inne propozycje taneczne oraz 1. miejsce w kat. taniec współczesny. Starsza grupa "Pasja" przywiozła dwa 1. miejsca w kategorii teatr tańca oraz taniec współczesny powyżej 18 lat. Jury składało się z fachowców w dziedzinie tańca, a byli nimi: Zbigniew "Zibi" Karbowski - finalista "You Can Dance", Małgorzata Chreptak ze Studia Tańca Współczesnego TAGIM w Zielonej Górze, Sebastian Gębura - współpracujący z Teatrem Tańca "Arka" we Wrocławiu i Krystyna Frąckowiak z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.

03.06.2017 | "Gest Duo" z nominacją do Talentu Roku 2017

Laureaci Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych zaprezentowali się w Sali Koncertowej w Szczecinie podczas eliminacji wojewódzkich. Jurorzy pod kierunkiem pani Katarzyny Skawińskiej, która również przewodniczy podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie obejrzeli ponad 40 choreografii wyłaniając 6 laureatów. Wśród nich nie mogło zabraknąć zespołu "Gest Duo" z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie z choreografią Pani Małgorzaty Flas ,,Na niby-naprawdę". Zespół został dodatkowo wyróżniony otrzymując nominację do Talentu Roku 2017.

02.06.2017 | "Layla" śpiewająco podsumowała rok

W sali kominkowej MDK Stargard odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu zespołu wokalnego "Layla" pod kierunkiem Pani Aleksandry Krysian. Koncert dla rodziców i zaproszonych gości był podsumowaniem całorocznej pracy zespołu. 

30-31.05.2017 | "Emigatis" podbija szczecińską "Kotłownię"

Grupa teatralna TP MDK "Emigatis" zdobyła 1. miejsce podczas szczecińskiej "Kotłowni". Na scenicznych deskach aktorzy zaprezentowali spektakl "Lekarz mimo woli" w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Czternaście spektakli uczniowskich prezentuje się podczas dwudniowego Przeglądu Małych Form Teatralnych "Kotłownia" w Szczecinie. W jury konkursu zasiadają znakomici aktorzy Teatru Współczesnego: Anna Januszewska i Grzegorz Młudzik.

 

31.05.2017 | Warsztaty graficzne cz. 2

Pan Ryszard Baloń przeprowadził warsztaty graficzne dla uczniów Gimnazjum nr 2 im. K. I. Gałczyńskiego w Stargardzie. Podsumowaniem warsztatów była wystawa, która powstała z powstałych prac graficznych. Otwarcie wystawy miało miejsce 12 czerwca w Gimnazjum. W warsztatach udział wzięli: ga Barcikowska, Maja Bredsznajder, Aleksandra Chudzio, Alesandra Harmatiuk, Barbara Komow, Weronika Lesny oraz Alicja Skwara. Uczestnicy wykonali grafiki architektury swojej szkoły.

28.05.2017 | "My też byliśmy dziećmi"

Zobacz zdjęcia na stargard.com.pl 

Zobacz zdjęcia na stargard.naszemiasto.pl

Zobacz zdjęcia na MDK Stargard

Zobacz zdjęcia i relację na stronie Urzędu Miasta Stargard

Młodzieżowy Dom Kultury włączył się w organizację miejskiego Dnia Dziecka. Z tej okazji przygotował wystawę fotograficzną "My też byliśmy dziećmi". Przez cały dzień można było oglądać czarno - białe fotografie znanych z pełnienia różnych funkcji stargardzian z czasów, gdy byli dziećmi. Odwiedzającym wystawę towarzyszyli Elżbieta Szumska - dyrektor MDK Stargard oraz Maciej Dura-Pomarański - pomysłodawca i twórca wystawy.

25.05.2017 | Warsztaty graficzne cz. 1

Pan Ryszard Baloń przeprowadził warsztaty graficzne dla uczniów Gimnazjum nr 2 im. K. I. Gałczyńskiego w Stargardzie. Podsumowaniem warsztatów była wystawa, która powstała z powstałych prac graficznych. Otwarcie wystawy miało miejsce 12 czerwca w Gimnazjum. W warsztatach udział wzięli: ga Barcikowska, Maja Bredsznajder, Aleksandra Chudzio, Alesandra Harmatiuk, Barbara Komow, Weronika Lesny oraz Alicja Skwara. Uczestnicy wykonali grafiki architektury swojej szkoły.

25.05.2017 | Koncerty taneczne dla rodziców

Zobacz zdjęcia

Na dużej scenie SCK w obecności ponad pół tysiąca osób odbyły się pierwsze koncerty taneczne podsumowujące całoroczną pracę pracowni choreografii

w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Cały rok dla dwustu dziewcząt i jednego chłopca to była ciężka praca, niezliczone godziny prób, prestiżowe turnieje ale przede wszystkim satysfakcja i radość. Efekt tej pracy to 2 nagrody Grand Prix, ponadto tancerki 15 razy stanęły na najwyższym podium zdobywając złoto, 17 razy srebro i 13 razy brąz.

21.05.2017 | Szczecin: tancerki na turnieju

W Szczecinie odbył się VII Festiwal Tańca o Puchar Dnia Dziecka - Szczecin 2017. Zespół Aplauz VII w kategorii formacja modern jazz 12-15 lat z układem "Razem

z wiatrem" zajął 3 miejsce. Aplauz Bis w kategorii mini formacje powyżej 15 lat z układem "Inna" zajął 2 miejsce. Aplauz V w kategorii modern jazz powyżej 15 lat

z układem "Jazz w kolorze" zajął 2 miejsce. Nauczycielem zespołów jest Pani Beata Górak.

20-21.05.2017 | MDK Stargard na pierwszym Art Festiwal

W Galerii Jednego Obrazu Książnicy Stargardzkiej w czasie Art Festiwal można było zobaczyć obraz zatytułowany „Mewy”, którego autorem jest Elżbieta Szumska. Na co dzień dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie - pasjonatka szachów, a po godzinach wrażliwa artystka rozwijająca swoją malarską pasję. Do weekendowych wydarzeń zaangażowała się również Grupa Teatralna TP MDK "Emigatis". Młodzi aktorzy zagrali "Bajki Brzechwy" dla dzieci przebywających na Oddziale Pediatrycznym stargardzkiego szpitala. Jednym z koordynatorów Art Festiwal i autorem logo festiwalu jest Maciej Dura-Pomarański z MDK Stargard.

18.05.2017 | "Od Przedszkola do Idola" 

Zobacz zdjęcia

Słuchaj relacji na Twoje Radio - 90.3 Fm

Ponad dwudziestu przedszkolaków ze stargardzkich placówek wzięło udział w corocznym przeglądzie piosenki dziecięcej "Od Przedszkola do Idola". Jury: Ewa Krysian, Małgorzata Flas i Robert Iżewski pogratulowali wszystkich cudownej zabawy oraz przyznali czterem laureatom "platynowe płyty przedszkolaka". Płyty trafiły do Gabrysi Kmity (Przedszkole Miejskie nr 3), Anny Szulczewskiej (Przedszkole Miejskie nr 6 "Promyczek"), Gabrysia Edyka (Przedszkole Miejskie nr 1) oraz Oliviera Allerta (Przedszkole Miejskie nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Bajkowy Zakątek"). 

14.05.2017 | Świdwin: teatr na scenie

Aktorzy teatru TP MDK "Emigatis" wraz z dyrektor Elżbietą Szumską gościli w Świdwinieckim Ośrodku Kultury na Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych. Przedstawienie reżyserowała Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz.

13.05.2017 | Przytoczna: tancerki z MDK Stargard na podium 

Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca "Dance-Passion and Life" za nami. W Przytocznej młodzi tancerze mogli zaprezentować swój dorobek oraz wymienić się swoimi doświadczeniami. Nie zbrakło dziewcząt z MDK Stargard, które zwycięsko zakończyły taneczne spotkanie i stanęły na podium! A jest się czym szczycić - na parkiecie Jury zobaczyło 126 choreografii.

Kategoria: inne propozycje taneczne 12-15 lat
Aplauz 2 - 2. miejsce, choreografia: "W zamknięciu" (nauczyciel: Paulina Ramotowska)

Kategoria: miniatura taneczna 8-11 lat
Gest Mini - 1. miejsce, choreografia:  "Modny jazz" (nauczyciel: Małgorzata Flas)

Kategoria: miniatura taneczna 12-15 lat
Aplauz 7 - 2. miejsce, choreografia: "Biały wiatr" (nauczyciel: Beata Górak )
Aplauz 2 - wyróżnienie,  choreografia: "Nie tak miało być" (nauczyciel: Paulina Ramotowska)

Kategoria: inscenizacja taneczna 8-11 lat
Gest Mini - wyróżnienie, choreografia: ,,Pozamiatane" (nauczyciel: Małgorzata Flas)

Kategoria: inne propozycje taneczne 16 lat i starsi
Gest Duo - 1. miejsce, choreografia: ,,Na niby-naprawdę" (nauczyciel: Małgorzata Flas)
Aplauz 5 - 3. miejsce, choreografia: ,,Jazz w kolorze" (nauczyciel Beata Górak)
Ekspresja 1 - 3. miejsce,choreografia: ,,Fobia" (nauczyciel: Ewa Brucka)
Aplauz 1 - wyróżnienie, choreografia: ,,W nowym świecie" (nauczyciel: Paulina Ramotowska)

Kategoria: miniatura taneczna 16 lat i starsi
Gest Duo - 1. miejsce, choreografia: ,,Piszę, że..." (nauczyciel: Małgorzata Flas)
Ekspresja 1 - 3. miejsce, choreografia: ,,Ludzie z papieru" (nauczyciel: Ewa Brucka)
Aplauz 1 - wyróżnienie, choreografia: ,,Wytchnienie" (nauczyciel: Paulina Ramotowska)
Aplauz 5 - wyróżnienie,  choreografia: ,,Ostatni płomień" (nauczyciel: Beata Górak)

Nagrodę główną GRAND PRIX Festiwalu za całokształt zdobył zespół Gest Duo pani Małgorzaty Flas

12.05.2017 | Regaty z okazi Dni Olipijczyka

Zobacz zdjęcia

12 maja w całym województwie odbywały się Zachodniopomorskie Wojewódzkie Dni Olimpijczyka. Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował regaty „Żeglujmy z Agnieszką Skrzypulec, Januszem Olszewskim i Ryszardem Chybińskim”. Podczas regat na Ośrodku Wodnym MDK Stargard w Morzyczynie gościliśmy  olimpijczyków a także osoby związane z Polskim Komitetem Olimpijskim.

 

06.05.2017 | Grand Prix na Dance Stars w Szczecinie

Zobacz zdjęcia

Zespoły Aplauz pod kierunkiem Pauliny Ramotowskiej i Gest pod kierunkiem Małgorzaty Flas wzięły udział w III Turnieju Tańca Nowoczesnego ,,DANCE STARS"

w Szczecinie. Największy sukces odniosły najmłodsze tancerki z zespołu Gest Mini pod kier. Małgorzaty Flas zdobywając główna nagrodę GRAND PRIX.
Tym razem zespoły rywalizowały tylko w kategoriach tanecznych bez względu na prezentowany styl tańca. Dlatego na parkiecie przeplatały się choreografie hip-hop czy modern jazz ze stylem współczesnym. W naszych kategoriach wiekowych zaprezentowało się ponad 80 zespołów. Mimo zmęczenia warto było czekać na ogłoszenie wyników do godziny 23.30 ponieważ wszystkie grupy z Młodzieżowego Domu Kultury stanęły na podium.


Kategoria 9-11 lat
Gest Mini - 1. miejsce i GRAND PRIX za choreografię. Choreografia przygotowana przez Panią Małgorzatę Flas.


Kategoria 12-15 lat
Aplauz 2 - 3. miejsce za choreografię.
Choreografia przygotowana przez Panią Paulinę Ramotowską.


Kategoria powyżej 15 lat
Gest Duo - 2. miejsce za choreografię.
Choreografia przygotowana przez Panią Małgorzatę Flas.


Aplauz 1 - 3 miejsce za choreografię.
Choreografia przygotowana przez Panią Paulinę Ramotowską.


Kategoria solo pow. 15 lat
Paulina Ramotowska - 2 miejsce


Kategoria duet pow. 15 lat
Urszula Kierczyńska i Aleksandra Narkun - wyróżnienie

03.05.2017 | Marcin Momot wyróżniony

Zobacz zdjęcia

Marcin Momot z MDK Stargard został wyróżniony podczas IV Bałtyckiego Festiwalu Gitary Elektrycznej w Mielnie! Marcin jest wychowankiem Pana Jacka Jankowskiego. 

 

23.04.2017 | Tancerki z MDK znów najlepsze

Zobacz zdjęcia

11 zespołów zaprezentowało się na Powiatowych Konfrontacjach Tanecznych 2017. Wyróżnienie z kwalifikacją do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Szczecinie oraz nagrody pieniężne otrzymały: Gest Duo pod kier. Pani Małgorzaty Flas oraz "Mała Pasja" pod kier. Pani Małgorzaty Liwosz-Rogozińskiej. W konkursie wzięło udział 11 zespołów (162 osoby). Dziewczęta otrzymały gratulacje od Jury: Danuty Grochulskiej, Jakuba Konarzewskiego oraz Beaty Leśniańskiej. Czeki zostały wręczone przez wicestarostę stargardzką, Panią Iwonę Wiśniewską. 

22.04.2017 | Tancerki ze złotem

 

Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca w Lubsku - na parkiecie tancerki z MDK Stargard! Aplauz V wywalczyły dwa szczytowe miejsca na podium! 1. miejsce w kategorii: 15-17 lat modern jazz oraz 1. miejsce w kategorii: 15-17 lat jazz. Aplauz VII uplasowały się na 2. miejscu w kategorii: 12-14 lat modern jazz. Instruktorem dziewcząt jest Pani Beata Górak. Choreografię przygotowała Pani Balbina Górak.

 

10.04.2017 | "Szeptająca Golgota"

Zobacz zdjęcia

W sali kominkowej MDK Stargard została zaprezentowana rzeźba zatytułowana "Szeptająca Golgota". Ikonograficzne ujęcie sceny ukrzyżowania z aniołem i konikiem jest niekonwencjonalne. Jest to metafora, która – jak każde ujęcie symboliczne - uwalniając naszą wyobraźnię od powinności wobec konkretu, próbuje zobaczyć go z nieco innej perspektywy. Rzeźbę przygotowała Pani Teresa Babińska. Całość otoczona jest pracami dzieci z Pracowni Ceramiki i Rzeźby MDK Stargard.

09.04.2017 | Tancerki na podium w Bydgoszczy

 

Podopieczne Pani Ewy Bruckiej stanęły na podium w Bydgoszczy podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca "Bydgoska Układanka Taneczna". Spośród 2,5 uczestników Ekspresja I z MDK Stargard wytańczyła miejsca na podium: 2 miejsce w kat. taniec współczesny powyżej 15 lat oraz 2 miejsce kat. inne formy tańca powyżej 15 lat.

07.04.2017 | Tancerki na podium w Bydgoszczy

 

Podopieczne Pani Ewy Bruckiej stanęły na podium w Bydgoszczy podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca "Bydgoska Układanka Taneczna". Spośród 2,5 uczestników Ekspresja I z MDK Stargard wytańczyła miejsca na podium: 2 miejsce w kat. taniec współczesny powyżej 15 lat oraz 2 miejsce kat. inne formy tańca powyżej 15 lat.

 

06.04.2017 | Wyróżnienie dla grafików MDK Stargard

W II Międzynarodowym Biennale na Małą Formę Graficzną „Między czernią a bielą…” graficy z MDK Stargard zakwalifikowali się do wystawy. Ewa Dybowska
i Dominika Borowska to uczestnicy zajęć w Pracowni Grafiki pod kierunkiem Pana Ryszarda Balonia. Na biennale w Rybniku wpłynęły 1393 prace wykonane przez młodzież ze 158 placówek kulturalnych z Rosji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Tatarstanu, Słowenii, Czarnogóry, Serbii, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Izraela, Tajlandii, Indii, Chin, USA i Polski.

 

05.04.2017 | Charytatywne spektakle

Zobacz zdjęcia

Zobacz zdjęcia i czytaj relację na stargard.naszemiasto.pl

Zakończył się kilkugodzinny maraton bajkowy zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie oraz Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” w Stawnicy koło Złotowa. Charytatywny maraton to efekt nadzwyczaj ciekawego przedstawienia twórczości Tuwima i Brzechwy przez grupę teatralną TP MDK „Emigatis” oraz samego Grzegorza Mani. „Spotkanie z Bajkami” w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz przyciągnęło kilkuset dzieci chcących wesprzeć jednego z aktorów. Akcję zbiórki na rehabilitację Grzegorza wparli obecni na spektaklu zastępcy Prezydenta Miasta Stargard, Pani Ewa Sowa oraz Pan Rafał Zając. 2 432,76 zł. - to kwota jaką zebraliśmy dla Grzesia Mani na turnusy rehabilitacyjne! 

04.04.2017 | Przedszkolaki zwiedzają MDK Stargard

Dzieci z Przedszkola i Szkoły "Uśmiech" odwiedzili MDK Stargard wraz z nauczycielami i opiekunami. Odkryli "siedem tajemnic" domu przy Portowej 3. Przyszłych uczestników zajęć w MDK oprowadził Pan Maciej Dura-Pomarański. Na zakończenie każdy otrzymał mały upominek promujący nasze miasto.

02.04.2017 | Nowogardzkie Spotkanie Taneczne

Za nami taneczna niedziela pełna wrażeń. Podczas XIV Nowogardzkich Spotkań Tanecznych zaprezentowały się 104 zespoły. Choreografie zachwycały muzyką oraz pięknymi strojami. Parkiet tętnił magią tańca. Wśród nagrodzonych zespołów nie mogło zabraknąć naszych tancerek, które godnie reprezentowały miasto Stargard.


Kategoria 6 - 9 lat:
1 miejsce - Ekspresja III (pani Kamila Kowbel)


Kategoria 11-14 lat:
1 miejsce - Aplauz VII (pani Beata Górak)
2 miejsce - Mała pasja (pani Małgorzata Liwosz-Rogozińska)
2 miejsce - Aplauz II (pani Paulina Ramotowska)
2 miejsce - Ekspresja II (pani Weronika Żółwińska oraz pani Małgorzata Gryciuk)
3 miejsce - Gest mini (pani Małgorzata Flas)


Kategoria pow. 14 lat:
1 miejsce - Gest Duo (pani Małgorzata Flas)
2 miejsce - Aplauz V (pani Beata Górak)
3 miejsce - Aplauz I (pani Paulina Ramotowska)
3 miejsce - Ekspresja I (pani Ewa Brucka)

29.03.2017 | Zapisy do MDK Stargard

Do 5 maja 2017 roku trwają zapisy do MDK Stargard na rok szkolny 2017/2018. Na naszej stronie internetowej www.mdk.stargard.pl są do pobrania wymagane przez nas dokumenty. Rodzice, którzy chcą aby ich dzieci kontynuowały udział w dotychczasowych zajęciach składają deklaracje kontynuacji. Chcących zapisać się do kół i pracowni MDK Stargard zachęcamy aby wypełnili wniosek na wolne miejsca. Dotychczas zapisy odbywały się we wrześniu. Zgodnie z rozporządzeniem Kuratorium Oświaty, rekrutację rozpoczynamy już teraz. 

29.03.2017 | Tancerki u Pani Prezydent

Zobacz zdjęcia

Zastępca Prezydenta Miasta Stargard, Pani Ewa Sowa spotkała się dzisiaj z tancerkami Aplauz VII oraz Panią Beatą Górak. Była to okazja do gratulacji

i podsumowania International Festival - Contest of Culture Caravan 2017, podczas którego tancerki z MDK Stargard zdobyły tytuł Laureata I-go stopnia.

25.03.2017 | Żary: wytańczyły srebro i złoto

Czytaj wyniki

Zespoły taneczne „Gest” i „Pasja” reprezentowały Miasto Stargard na Polsko-Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach. Dziewczęta przywiozły aż 8 pucharów

a Jurorzy obejrzeli 114 choreografii. zespoły rywalizowały w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych zadziwiając pięknymi kostiumami i zaskakując pomysłami tanecznymi. Choreografie dla swoich zespołów przygotowały nauczycielki tańca Małgorzata Flas (Gest) i Małgorzata Liwosz Rogozińska (Pasja).

25.03.2017 | Międzynarodowy sukces "Aplauzu VII"

International Festival - Contest of Culture Caravan 2017. Laureatem I-go stopnia w kat. taniec nowoczesny 12-13 l. w 13. Międzynarodowym Festiwalu zostały tancerki Aplauz VII z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie! Choreografem i nauczycielem tej grupy jest Pani Beata Górak. Dziewczęta przyjęły werdykt

z wielką radością i wzruszeniem. Przez cały Festiwal z flagą w rękach reprezentowały z dumą Miasto Stargard.
Warto zaznaczyć, że wygrana ta łączy się z zaproszeniem zespołu na Festiwal na Białorusi i we Włoszech. 

18.03.2017 | Tancerki z "Aplauzu" w Kartuzach

Zobacz galerię zdjęć

Kilkadziesiąt szkół tańca i zespołów z różnych stron Pomorza, setki tancerzy i tancerek w różnym wieku, najróżniejsze style taneczne, wiele godzin efektownego widowiska i mnóstwo pucharów w poszczególnych kategoriach wiekowych - tak było w Kartuzach podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych "Kaszubski Stolem". W tym wyjątkowym, pierwszym w historii turnieju wzięły udział tancerki z MDK Stargard pod kierunkiem Pani Pauliny Ramotowskiej. 
 

Aplauz I:
3 miejsce w kategorii Formacje jazz dance
3 miejsce w kategorii Formacje taniec współczesny
4 miejsce w kategorii Formacje inne formy tańca


Aplauz II:
3 miejsce w kategorii Formacje inne formy tańca
5 miejsce w kategorii Formacje taniec współczesny

18.03.2017 | Finał 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki

Zobacz galerię zdjęć Tadeusza Surmy

Zobacz galerię zdjęć Bogusława Adamowicza

Czytaj wyniki Festiwalu!

17 czeków o łącznej wartości kilku tysięcy złotych! Tyle otrzymali nagrodzeni Finaliści podczas Festiwalu od Prezydenta Miasta Stargard, który objął swoim Patronatem imprezę. Zwycięzcami okazali się nie tylko młodzi stargardzianie ale również artyści z całej Polski. Nagrody finansowe wręczył Pan Rafał Zając - zastępca Prezydenta Miasta Stargard. NAGRODA GŁÓWNA – GRAND PRIX 2017 trafiła do Kornelii Kosmacz ze Stargardu. Kornelia jest wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Kierownikiem artystycznym laureatki jest Pani Ewa Krysian. Kornelia otrzymała pamiątkową grafikę wraz

z dyplomem od Jury oraz dyrektor MDK Stargard, Pani Elżbiety Szumskiej, czek na kwotę 400 zł od Pana Rafała Zająca - zastępcy Prezydenta Miasta Stargard

a także tablet od Pana Ireneusza Rogowskiego - Starosty Stargardzkiego. Na sam koniec Kornelię, która na co dzień śpiewa w Zespole Piosenki Literackiej "Poetica" uhonorowała założycielka zespołu, Pani Zofia Ławrynowicz. 

17.03.2017 | Teatralna "Cukrowa Głowa" dla "Emigatisu"

W Stargardzkim Centrum Kultury odbył się XXIII Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „O Nagrodę Cukrowej Głowy”. W kategorii teatrów młodzieżowych i dorosłych: grupa Emigatis z Towarzystwa Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie za sztukę pt. Bajki Brzechwy w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Zwycięskie zespoły będą reprezentowały powiat stargardzki w Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie.

10.03.2017 | Gimnazjaliści z "czwórki" w Studio Nagrań

Zobacz galerię zdjęć

Studio Nagrań i Realizacji Dźwięku MDK Stargard swoje drzwi otworzyło przed chórem „Cantore Vox” - jest to chór szkolny Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Noblistów Polskich w Stargardzie. Kierownikiem artystycznym tej szalonej i rozśpiewanej młodzieży i dyrygentem chóru jest Pani Alina Kopera. Nagrania realizował akustyk i realizator dźwięku, Pan Ireneusz Kopczyński.

06.03.2017 | Konferencja "Jesteśmy z Kresów Wschodnich"

Zobacz galerię zdjęć

Poniedziałkowa konferencja "Jesteśmy z Kresów Wschodnich", była zwieńczeniem stargardzkich obchodów "Kaziuków". W konferencji uczestniczyli stargardzcy kresowiacy: Wanda Wysocka, Franciszka Dobrzycka, Danuta Wysocka oraz Tadeusz Mediuch. Spotkanie było pełne wspomnień i wzruszenia. Poza zainteresowanymi mieszkańcami miasta, w spotkaniu udział wzięli uczniowie Gimnazjum Katolickiego w Stargardzie wraz ze swoimi nauczycielami oraz prefektem. Organizatorem konferencji był Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie a pomysłodawcą Maciej Dura-Pomarański z MDK Stargard.

03-05.03.2017 | Międzynarodowy sukces "Rupaków" i Ewy Krysian

W Konińskim Domu Kultury trwały przesłuchania małych artystów, ubiegających się o prawo startu w 38. Międzynarodowym Festiwalu. Choć było ich 420 - to jeśli policzyć wszystkich - w tym członków zespołów wokalnych, przez scenę KDK przewinęło się około 550 artystów od 4 do 16 lat. Komisja artystyczna w składzie: Wanda Kwietniewska, Joanna Stefańska-Matraszek, Janusz Tylman i Ryszard J. Piotrowski miała mnóstwo pracy i dylematów. W ich pracy sprawdził się system punktowej oceny każdego z wykonawców (od 1 do 10 punktów). Mamy jeszcze jedną miłą niespodziankę! Ewa Krysian w konkursie Kompozytorskim na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca  Konin 2017 zdobyła II nagrodę za piosenkę "Poznaj Swoje Morze". 
 
Największą liczbę nominacji jury przyznało najmłodszym wokalistom. Nie tylko "Rupaki" szczęśliwe wróciły z Konina. Solistki także mogą pochwalić się sukcesami. W kategorii 14-16 lat do Finału zakwalifikowała się Nailah Vitha, w kategorii 9-11: Paulina Pryciak, do 8 lat: Kornelia Sadowska. Wychowankowie Ewy Krysian otrzymały nominację do finału w Koninie.

02.03.2017 | Druga edycja "Via Crucis Stargardia"

Zobacz galerię zdjęć Tadeusza Surmy na stargard.naszemiasto.pl

Zobacz galerię Marcina Fedorowicza

Dziś, w Sali Kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, otwarta została wystawa "Via Crucis Stargardia". Pomysłodawcą Stargardzkiej Drogi Krzyżowej, której każdą ze stacji tworzy inny miejscowy artysta, jest pracujący w MDK Maciej Dura-Pomarański. Wernisaż grą na trąbce uświetnił Piotr Spławski, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie. Do zaproszonych gości jak i samych artystów skierowała Pani Małgorzata Flas - wicedyrektor MDK Stargard. Organizator wręczył, jako wyraz wdzięczności za drugą edycję wystawy, symboliczne statuetki "Człowiek dla Człowieka" przedstawicielom instytucji, wspierających projekt: miastu, starostwu, PEC-owi i SSMSP Brama. (Tekst: Emilia Chanczewska, stargard.naszemiasto.pl).

04.02.2017 | Bal karnawałowy w Akademii Przedszkolaka

Zobacz galerię zdjęć

Grupa p. Bożeny Bedorf z Akademii Przedszkolaka spotkała się na wyjątkowym balu! Księżniczki, Supermeny oraz zwierzaki, policjanci, komandosi, sportowcy

i Indianie przybyli w sobotę do MDK Stargard na imprezę karnawałową!

18.01.2017 | Koncert podsumowujący semestr

Zobacz galerię zdjęć

Koncertem "Instrumentalia" dzieci i młodzież z MDK Stargard podsumowały zakończenie pierwszego semestru. Wszyscy są podopiecznymi nauczycieli: Roberta Iżewskiego i Jacka Jankowskiego. Bębny djembe, gitary, klawisze, cymbały oraz perkusja rozbrzmiały w sali kominkowej w Domu przy Portowej 3. Sala Kominkowa wypełniona była rodzicami i bliskimi młodych wykonawców. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania w cudownej, świątecznej i kameralnej atmosferze. Na zakończenie koncertu do artystów dołączył duet "Rupaków" by zaśpiewać przy akompaniamencie swoich kolegów z kół nauki gry na instrumentach. Przedsięwzięcie nagłośniła młodzież ze Studia Nagrań i Realizacji Dźwięku.

11.01.2017 | Aktorzy z Krakowa dla naszych przedszkolaków

Zobacz galerię zdjęć

Aktorzy studia teatralnego Krak-Art wystąpili ze spektaklem "Pchła krętaczka". Przed najmłodszymi uczestnikami Akademii Przedszkolaka z Młodzieżowego Domu Kultury w swoje role wcielili się Joanna i Przemysław Kyć. Grupa pani Bożeny Bedorf wraz z rodzicami i nauczycielami nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

08.01.2017 | Koncert kolęd i pastorałek

Zobacz galerię zdjęć

W niedzielny wieczór w kościele pw. Chrystusa Króla odbył się koncert kolęd i pastorałek. Dla stargardzian wystąpiły grupy wokalne z MDK Stargard: Rupaki, Layla i Poetica pod kierunkiem Pani Ewy Krysian. Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury zostały serdecznie powitane przez gospodarza, ks. Krzysztofa Antonia TChr. - proboszcza parafii. 

 

07.01.2017 | Festiwal Tańca w Łebie

 

W hali widowiskowo-sportowej w Łebie odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego. Nie mogło na nim zabraknąć naszych wspaniałych tancerek!
Aplauz VII zdobył 3. miejsce w kategorii inne formy 12-15 lat z układem "Biały wiatr",
Aplauz V zdobył 3. miejsce w kategorii taniec współczesny od 12 lat z układem "Inna",
Aplauz V zdobył 3. miejsce w kategorii inne formy 15+ z układem "Ostatni płomień",
Aplauz V zdobył 2. miejsce w kategorii Jazz dance 15+ z układem "Kolorowy jazz",

Ekspresja 1 w kategorii: Inne formy tańca powyżej lat 15 z układem "Fobia" zdobyły 4. miejsce, 
Ekspresja 2 w kategorii: Taniec współczesny 12-15 lat z układem "Zielona Noc" zdobyły 7. miejsce.

21.12.2016 | "Biała Pierzynka" znów z ogromnym sukcesem

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz całość spektaklu

"Biała Pierzynka" to największe świąteczne spotkanie muzyczno-taneczne w naszym mieście. Magiczną atmosferę zagwarantowały śpiewające "Rupaki" pod kierunkiem Ewy Krysian oraz tancerki z zespołu "Gest" z choreografem Małgorzatą Flas. W tym roku grudniowe występy również okazały się ogromnym sukcesem scenicznym! 

16.12.2016 | "Ale frajda" z tancerkami z MDK Stargard

Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się coroczna "Ale frajda". Podczas sportowych zmagań szkół podstawowych można było zobaczyć pokaz taneczny przygotowany przez nauczycieli MDK Stargard. Na parkiecie  zaprezentowały się grupy taneczne" Aplauz, Gest oraz Pasja.

16.12.2016 | Szopka bożonarodzeniowa w Urzędzie Miejskim

Zobacz galerię zdjęć Wioletty Mordasiewicz na stargard.naszemiasto.pl

Zobacz galerię zdjęć Bożeny Kuszeli na stargardzka.pl

Zobacz galerię zdjęć Tadeusza Surmy na stargard.pl

Już po raz trzeci w stargardzkim Urzędzie Miejskim stanęła szopka bożonarodzeniowa wykonana przez młodzież z Pracowni Ceramiki i Rzeźby pod kierunkiem Pani Teresy Babińskiej. Elementy dekoracyjne do szopki przygotowała Pani Jolanta Brejdak. Tegoroczne otwarcie uświetniła grupa teatralna TP MDK "Emigatis" - obecni mogli zobaczyć fragment "Pastorałki góralskiej" w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. 
 
Uroczystego otwarcia szopki dokonał Prezydent Miasta Stargard, Pan Sławomir Pajor w obecności swoich Zastępców oraz urzędników stargardzkiego magistratu. Poza Prezydentem miasta głos zabrał ks. kan. dr Janusz Posadzy oraz dyrektor MDK Stargard, Pani Elżbieta Szumska. Uroczystość poprowadził Pan Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez a nad całością czuwało Biuro Prezydenta Miasta Stargard.

14.12.2016 | "Rupaki" na Dniach Integracji

W Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Dzień Integracji. Każdego roku, w grudniu, w sposób szczególny społeczność szkolna kieruje uwagę na potrzeby dzieci i młodzieży, borykających się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Część artystyczną wzbogacił występ zespołu wokalnego "Rupaki"

z Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem pani Ewy Krysian. Tytuł i medal przyjaciela integracji w tym roku otrzymała m.in. Pani Bożena Bedorf - pedagog specjalny w ZSO i jednocześnie nauczyciel w MDK Stargard/

14.12.2016 | MDK Stargard dla podopiecznych MOPS-u

Ponad trzydzieści dzieci rodziców będących podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie wzięło udział w tradycyjnym spotkaniu

z Mikołajem. Były konkursy, zabawy i oczywiście prezenty. Mikołaj przyniósł okazałe paczki. Po raz kolejny nad organizacją imprezy i jej przebiegiem czuwali nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury. 

11.12.2016 | Tancerki tańczyły podczas meczu

 

W niedzielnym starciu 14. kolejki ze Zniczem Basket Pruszków, Spójnia Stargard zwyciężyła 85:78. Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć występ taneczny przygotowany przez dziewczęta z zespołu "Pasja". 

10.12.2016 | Turnieje szachowe

 

W stargardzkim "emdeku" odbyły się turnieje szachowe, które zgromadziły niesamowicie ogromną ilość uczestników. Szachiści wzięli udział w otwartych turniejach szachowych: Memoriale im. Stanisława Szumskiego i Marysława Kotki oraz Turnieju Mikołajkowym dla najmłodszych. 

10.12.2016 | Eliminacje do 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki

Zobacz zdjęcia

 

Eliminacje do 16. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Dozwolone do lat 19" już za nami. Ponad 50 uczestników zaprezentowało się na scenie sali kominkowej w MDK Stargard. Jury w składzie: Ewa Krysian, Bożena Bedorf i Robert Iżewski po naradzie i przesłuchaniu dodatkowo ponad 70 nagrań nadesłanych drogą elektroniczną ogłoszą werdykt zapraszający na Wielki Finał, który odbędzie się 18 marca 2017 roku.
Wyniki zostaną podane do końca grudnia
.

 

08.12.2016 | Nailah Vitha znów najlepsza

Zobacz zdjęcia i czytaj więcej na stargard.naszemiasto.pl

Zobacz zdjęcia i czytaj więcej na stargardzka.pl

W stargardzkim urzędzie miejskim, prezydent Stargardu Sławomir Pajor wręczył m.in. nagrody artystyczne dzieciom i młodzieży osiągającym największe sukcesy

i przez to przynoszącym dobrą sławę miastu. Wśród najlepszych Nailah Vitha, wokalistka z Młodzieżowego Domu Kultury.
 

06.12.2016 | Teatr wystąpił z okazji św. Mikołaja

Zobacz zdjęcia

 

We wtorkowy wieczór sala kominkowa w MDK Stargard wypełniona była po brzegi uczestnikami zajęć w naszym domu. Mikołajkowe spotkanie dla dzieci w tym roku miało wyjątkowy charakter. Wszystko dzięki grupie teatralnej TP MDK "Emigatis". Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz wraz z aktorami przygotowała „Bajki Brzechwy". Do przedsięwzięcia został zaangażowany Grzegorz Mania, który sprawił, że dzieci mogły zintegrować się z osobami niepełnosprawnymi i przekonać się same, że każdy może tworzyć i spełniać marzenia - bez względu na jakiekolwiek trudności. Spotkanie z teatrem zakończyło się spotkaniem ze św. Mikołajem.

 

03.12.2016 | Nauczyciele z MDK zostali dziećmi

Zobacz zdjęcia

Nieustanny humor i ogromny dystans do siebie - tak można podsumować sobotnie warsztaty, w których nauczyciele wcielili się w rolę dzieci. Zajęcia z zabaw integracyjnych w grupie poprowadziła trener, Beata Wańkowska ze Szczecina.

 

25.11.2016 | MDK na II Stargardzkim Forum Kultury

Relacja Emilii Chanczewskiej i foto Tadeusza Surmy (stargard.naszemiasto.pl)

Dyrektor Elżbieta Szumska i Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez wzięli udział w II Stargardzkim Forum Kultury. Jest to coroczne spotkanie adresowane do instytucji, stowarzyszeń i osób prywatnych, które działają w obszarze kultury na terenie naszego miasta.

23.11.2016 | Das Deutsch-Polonische Kulturforum

Zobacz zdjęcia na stronie SCK

Dyrektor Elżbieta Szumska i Wicedyrektor Małgorzata Flas wzięły udział w Polsko-Niemieckim Forum Kultury. Główną ideą spotkania stało się omówienie celu utworzenia sieci podmiotów działających na rzecz poszerzenia oferty kulturalnej mieszkańców Euroregionu Pomerania. podczas spotkaniauczestnicy mięli okazję zobaczyć prezentację przedstawiającą działalność MDK Stargard. Prezentacja przygotowana została prez Panów: Macieja Durę-Pomarańskiego i Ireneusza Kopczyńskiego.

21.11.2016 | Graficy z MDK w światowym katalogu

Zobacz broszurę na Associazione Solstizio d’Estate

Decyzją jury Ryszard Baloń otrzymał IV nagrodę przyznaną przez włoskie Associazione Solstizio d’Estate - Festival dei Saperi e dei Sapori Onlus 2016. W wydanym katalogu pokonkursowym reprodukowane są także uczennice zwycięskiego grafika i nauczyciela MDK Stargard: Dominika Czernis, Natalia Brzozowska, Paulina Grzelak i Zuzanna Płonka. MDK Stargard figurujący pod włoską nazwą: Laboratorio grafico Cultura della Gioventu - Polonia został zauważony i wyróżniony na światowym konkursie Ex Librisów. 

 

19.11.2016 | "Twórcza sobota" w MDK Stargard

Zobacz zdjęcia

Warsztaty plastyczne to efekt "Twórczej Soboty", które zostały zorganizowane w Domu przy Portowej 3. Było przesympatycznie, twórczo i bardzo pysznie. Nauczyciele: Elżbieta Szumska, Małgorzata Flas, Jolanta Brejdak, Daniel Januchowski Maciej Dura-Pomarański wraz z dziećmi tworzyli niepowtarzalne dzieła. Warsztaty plastyczne zakończyły się poczęstunkiem wspólnie upieczonego także w czasie warsztatów ciasta.

17.11.2016 | Gitarzyści z MDK dla Seniorów

Zobacz zdjęcia Emilii Chanczewskiej i Artura Momota

Trio gitarowe z MDK Stargard: Marcin Momot, Mariusz Zieliński i ich nauczyciel, Pan Jacek Jankowski wystąpili na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury z okazji Dnia Seniora, który zorganizował Uniwersytet Trzeciego Wieku. 

14.11.2016 | Wizytacja Prezydent w MDK Stargard

Zobacz zdjęcia

Zastępca Prezydenta Miasta Stargard, Pani Ewa Sowa złożyła niezapowiedzianą wizytę w Młodzieżowym Domu Kultury. Prezydent wizytowała placówkę

w towarzystwie Pani dyrektor Elżbiety Szumskiej i Pana Macieja Dury-Pomarańskiego z Działu Promocji i Organizacji Imprez. Była to okazja do spotkania,

rozmowy i spędzenia czasu z dziećmi oraz nauczycielami podczas zajęć w Domu przy Portowej 3. Pani Prezydent obejrzała także wystawę fotograficzną

"Nadziany Marzeniami", poświęconą pasji tragicznie zmarłego Michała Rogali. 

05.11.2016 | Warsztaty tańca klasycznego

 

Dziewczęta grupy tanecznej Aplauz wzięły udział w warsztatach tańca klasycznego, które poprowadził Pan Sebastian Białobrzeski z Gdańska, choreograf, Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Choreograf przyjechał na zaproszenie Pani Beaty Górak.

04-05.11.2016 | Warsztaty taneczne z gwiazdą You Can Dance

Zobacz zdjęcia

Mała Pasja, Pasja, Gest wzięły udział w warsztatach z Krzysztofem Wróblewskim - uczestnikiem You Can Dance, podczas których tancerki miały okazję udoskonalić technikę, poznać tajniki improwizacji oraz rozwijać się poprzez ciekawe etiudy taneczne. Gwiazda You Can Dance ma 19 lat. Tańczy modern, contemporary, jazz oraz klasykę. 

02.11.2016 | "Nadziany Marzeniami" w MDK Stargard

Zobacz zdjęcia

W Sali Kominkowej MDK Stargard została przygotowana pośmiertna wystawa poświęcona pasji do podróżowania Michała Rogali. Michał był młodym podróżnikiem. Jego wyprawa po świecie zakończyła się niespodziewanie w Hongkongu. Podróżował samotnie przez 71 dni. Odszedł od nas na zawsze 5 grudnia 2015 roku w wieku 19 lat. Wystawa powstała dzięki: Starostwu Powiatu Stargardzkiego, Muzeum Historyczno-Archeologicznemu, pracownikom MDK Stargard: Emmie Babiak i Maciejowi Dura-Pomarańskiemu oraz Rodzinie Michała.

29.10.2016 | "A ja karalucha zjadłam"

"A ja karalucha zjadłam" to spektakl w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Na Sali Kominkowej MDK Stargard wystąpiła grupa TP MDK "Emigatis". 

27.10.2016 | Via Crucis Stargardia ponownie wystawiona

Zobacz zdjęcia

Czwartkowemu wernisażowi wystawy twórczości Małgorzaty Byrskiej towarzyszyła "Via Crucis Stargardia". Prace stargardzkich artystów plastyków zaprezentowała Ludmiła Sabadini - prezes Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych "BRAMA" oraz Maciej Dura-Pomarański, pomysłodawca, pracownik Działu Promocji i Organizacji Imprez MDK Stargard.

26.10.2016 | Mistrz wśród ponadgimnazjalnych szachistów

Zobacz zdjęcia Marcina Fedorowicza na stargard.com.pl

Tytuł "Króla Szachowego 2016" wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych został przyznany Jakubowi Andrzejewskiemu. Drugie miejsce zdobyła Dominika Walukiewicz a miejsce trzecie należało do Wiktora Raczyńskiego, zdobywcy najwyższego podium w kat. szkół gimnazjalnych. 

24.10.2016 | "Angliści" z podstawówek zostali nagrodzeni

Zobacz zdjęcia

Zwycięzcy XV Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV-VI zostali przyjęci przez Panią Ewę Sowę - zastępcę Prezydenta Miasta Stargard. Aleksandra Szcześniak i Eryk Pedersen ze Szkoły Podstawowej nr 1 a także Marika Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 to laureaci tegorocznej edycji konkursu. Pani Prezydent podczas spotkania wręczyła uczniom nagrody rzeczowe oraz pogratulowała obecnym na spotkaniu nauczycielom.
 
Patryk Gogołek - manager szkoły językowej i Michał Baran - lektor Proacademy.pl - Szkoły Języka Angielskiego podsumowali konkurs oraz wręczyli zwycięzcą czeki do wykorzystania w profesjonalnej szkole języka angielskiego. Do samych pracowników Proacademy.pl słowa wdzięczności skierowała Pani Małgorzata Flas - wicedyrektor MDK Stargard podkreślając ogromne zaangażowanie i profesjonalizm we współorganizacji i przeprowadzeniu konkursu. 

22.10.2016 | Teatr uczy tolerancji, zrozumienia i akceptacji

Zobacz zdjęcia

Rozpoczęły się przygotowania do spektaklu, który owiany jest jeszcze ogromną tajemnicą. Widzowie dowiedzą się, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka, tolerancja i zrozumienie dla innych postaw, a także współczucie dla krzywdy drugiego, nawet najbardziej nam obcego człowieka. Bo jak mówi pani Maier: "Nic złego nie może spotkać żadnego pisklątka, dopóki na świecie jest chociaż jedno współczujące serce". W spektaklu w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz zagrają aktorzy z trzech teatrów: "Emigatis" (MDK Stargard), "A-to-my!" (UTW Stargard) oraz "Krzywa Scena" (SCK). Na scenie wyjątkowo pojawi się niepełnosprawny Grzegorz Mania, który urodził się z przepukliną oponową-rdzeniową ; ma też za sobą kilka poważnych operacji. 

21.10.2016 | Ryszard Baloń wśród światowych grafików

Zobacz zdjęcia Tadeusza Surmy

Zobacz galerię na stargard.naszemiasto.pl i relację red. Emilii Chanczewskiej

W piątkowy wieczór w Stargardzie otwarta została "Międzynarodowa wystawa ekslibrisu ze zbiorów Książnicy Stargardzkiej". To wspólny projekt Książnicy i Stargardzkiego Centrum Kultury. Wystawa powstała z okazji 500-lecia ekslibrisu polskiego. Składa się w sumie z 72 plansz. Autorami prac są artyści ze Stargardu, z kraju i zza granicy - Czech, Norwegii, Izraela. Jednym z nich jest Ryszard Baloń - nauczyciel MDK Stargard, uznany stargardzki grafik. Komisarzem wystawy jest Piotr Kosmal z SCK. Podczas wystawy MDK Stargard reprezentował Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez.

 

21.10.2016 | XV Miejski Konkurs Języka Angielskiego

Zobacz zdjęcia

W Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie odbył się XV Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VI. 14 przedstawicieli stargardzkich szkół podstawowych rywalizowało ze sobą podczas testów oraz egzaminów ustnych. Nad wszystkim czuwali: Patryk Gogołek - manager szkoły językowej i Michał Baran - lektor Proacademy.pl - Szkoły Języka Angielskiego. Najlepsi uczniowie już w najbliższy poniedziałek spotkają się z Organizatorami oraz Panią Ewą Sową - zastępcą Prezydenta Miasta Stargard i odbiorą nagrody.  Organizatorem konkursu była Proacademy.pl - Szkoła Języka Angielskiego oraz MDK Stargard. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard. 
 
1 miejsce: Aleksandra Szcześniak (Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VI)
2 miejsce: Marika Kwiatkowska (Szkoła Podstawowa nr 4, klasa VI)
3 miejsce: Eryk Pedersen (Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VI)

19.10.2016 | Prezydent Miasta gratulowała tancerkom "Pasji"

Zobacz zdjęcia

W środowe popołudnie zastępca Prezydenta Miasta Stargard, Pani Ewa Sowa spotkała się z tancerkami "Pasji" oraz z Panią Małgorzatą Liwosz-Rogozińską. Pani Prezydent gratulowała młodym tancerkom ich ostatniego sukcesu na II Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski w Tańcu Nowoczesnym Mark'n'Move - Poznań 2016

19.10.2016 | Znamy Mistrza Szachowego wśród gimnazjalistów

Zobacz zdjęcia

Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Szachowego dla szkół gimnazjalnych zakończył się sukcesem Wiktora Raczyńskiego z Gimnazjum nr 4 w Stargardzie, który tym samym zdobył prawo wzięcia udziału w rozgrywkach ponadgimnazjalnych. Miejsce drugie zdobył Bartłomiej Czyż z Gimnazjum nr 4 a na trzecim miejscu Rafał Matul ze Szkoły Podstawowej nr 8, który tydzień wcześniej wygrał edycję dla "podstawówek". Kolejne miejsca to: 4. Huber Zielski, 5. Gabriela Gonerka oraz miejsce 6. Jakub Wojcieszek. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Turniej Szachowy w MDK Stargard odbył się po raz ósmy. Pomysłodawcą rozgrywek

i jednocześnie sędzią była Pani Elżbieta Szumska.

15.10.2016 | Tancerki z "Pasji" Mistrzyniami Polski

Tancerki  z grupy tanecznej "Pasja" z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie zdobyły 1. miejsce na Mistrzostwach Polski podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw w Tańcu Nowoczesnym Mark'n'Move - Poznań 2016. Dziewczęta, których nauczycielem i choreografem jest Pani Małgorzata Liwosz-Rogozińska będąc najlepsze w kat. inne formy taneczne - wróciły do Stargardu z pucharem i medalami. Turniej oceniany był przez 5-osobowe Jury złożone z sędziów Polskiej Federacji Tańca oraz osób niezrzeszonych z wieloletnim doświadczeniem, aktywnie działających w amatorskim i zawodowym ruchu tanecznym. Mistrzostwa Patronatem Honorowym objął Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania.

 

13.10.2016 | Nauczyciele z MDK Stargard nagrodzeni przez Prezydenta i Kuratora

Zobacz galerię zdjęć Wioletty Mordasiewicz

Zobacz galerię zdjęć na wiadomosci.rii.pl

 

W czasie miejsko-powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty otrzymały: Elżbieta Szumska (dyrektor MDK) i Małgorzata Flas (wicedyrektor MDK). Nagroda Prezydenta Miasta Stargard trafiła na ręce Jacka Jankowskiego. W czasie uroczystości przed publicznością wystąpiły zespoły Rupaki, Mini Rupaki oraz Gest, Gest Mini i Gest Duo – wszystkie z Młodzieżowego Domu Kultury. Dzieci przygotowały Panie Ewa Krysian i Małgorzata Flas. Uroczystość nagłośnił Pan Ireneusz Kopczyński ze Studia Nagrań i Realizacji Dźwięku.

12.10.2016 | Turniej Szachowy Szkół Podstawowych

Rafał Matul ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Stargardzie okazał się Królem Szachowym 2016. Drugie miejsce zdobył Wojciech Jeziorski a na trzecim uplasował się Gracjan Gajda. W tegorocznych rozgrywkach szachowych brało udział 16 uczestników. Byli to głównie przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 7 i 8. Pani Elżbieta Szumska pogratulowała wszystkim pięknej, koleżeńskiej rywalizacji i wysokiego poziomu gry.

12.10.2016 | "Sztuka - artyzm - umiejętność - talent - kunszt"

Zobacz zdjęcia

Dzisiaj na sali kominkowej odbyło się otwarcie wystawy pt. "Sztuka - artyzm - umiejętność - talent - kunszt". Jest to efekt pracy dzieci i młodzieży z kół plastycznych MDK Stargard. Wystawa ukazuje twórczość uczniów naszych nauczycieli: Jolanty Brejdak, Emmy Babiak i Daniela Januchowskiego. Podczas wernisażu Pani dyrektor Elżbieta Szumska pogratulowała uczestnikom ogromnego talentu a nauczycielom podziękowała za ich pracę. Poza pracami plastycznymi można zobaczyć kilka elementów rękodzieła artystycznego. Wystawę przygotował jej pomysłodawca, Pan Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez.

04.10.2016 | "Rupaki" śpiewają dla najlepszych szkół

Zobacz zdjęcia na wiadomosci.rii.pl

Zobacz zdjęcia na stronie Powiatu

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy podsumował współzawodnictwo szkół powiatu stargardzkiego w roku szkolnym 2015/16. Podczas uroczystości "Rupaki" pod kierunkiem Ewy Krysian uświetniły wydarzenie swoimi występami. Całość nagłośnił Pan Ireneusz Kopczyński ze Studia Nagrań i Realizacji Dźwięku MDK Stargard.

25.09.2016 | "Aplauz" podczas inauguracji sezonu

Grupa taneczna "Aplauz" pod kier. Pani Beaty Górak uświetniła inaugurację sezonu 1 ligi. W pierwszym spotkaniu sezonu - w przerwie którego wystąpiły tancerki

z MDK Stargard - Spójnia Stargard walczyła u siebie z jednym z faworytów - GKS Tychy i wygrała 76:75.
 

24.09.2016 | "Layla" świętowała z Dawcami Szpiku

Święto dawców szpiku kostnego w Stargardzie to już tradycja. Festyn odbył się przy Zespole Szkół Prywatnych nr 1 przy ul. Pierwszej Brygady. Na scenie wystepem artystycznym zaprezentowała się zespół wokalny "Layla" pod kier. Pani Ewy Krysian. 

22.09.2016 | Spotkanie z drużyną MDK Stargard "Frog on Mars"

Zobacz zdjęcia

Na czwartkowym spotkaniu w Zespole Szkół nr 1 drużyna pokazała, jak wyglądała praca nad procesem tworzenia robota, jakie zostały użyte technologie oraz podzespoły.  Drużyna z MDK Stargard jako jedyna nieakademicka ekipa wzięła udział w finałach zawodów European Rover Challenge, zdobywając wśród międzynarodowej konkurencji wysokie – 19 miejsce. „Frog on Mars” to projekt robota stworzonego przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół nr 1 pod opieką Rafała Dziemianki z pracowni technicznej Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie.

20.09.2016 | "Widokówki z wakacji" nagrodzone

Nadszedł czas rozdania nagród za najciekawszą kartkę z wakacji nadesłaną do Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Pośród 50 kartek pocztowych wyłoniliśmy 5, do których najczęściej powracaliśmy i czytaliśmy z uśmiechem na ustach. Nagrodzone widokówki zostały nadesłane przez: Agnieszkę Siewierską  (Zespół Taneczny "Pasja"), Jakuba Barana (Pracownia Techniczna), Olę Komorowską (Akademia Przedszkolaka), Zuzię Komorowską (Pracownia Rękodzieła Artystycznego) oraz Lidię Wójcik.

19.09.2016 | V Regaty o Złotą Dynię

Zobacz zdjęcia

Czytaj wyniki regat

Nad Jeziorem Miedwie odbyły się V Regaty o Złotą Dynię. Młodzi żeglarze m.in. ze Stargardu, Szczecina i Złocieńca rywalizowali ze sobą na wodach piątego pod względem wielkości jeziora w Polsce. Na zakończenie sportowcy otrzymali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

17.09.2016 | Piotr Korzeniowski w Studio Nagrań

Zobacz zdjęcia

Piotr Korzeniowski w Studio Nagrań i Realizacji Dźwięku MDK Stargard nagrywa cover pod okiem Pana Ireneusza Kopczyńskiego - akustyka i realizatora dźwięku. Piotrek jest młodym muzykiem z marzeniami. Stargardzianin, laureat Przeglądu Młodych Muzyków.

11.09.2016 | Tancerki z MDK Stargard na deskach Filharmonii

Zobacz zdjęcia

Premiera spektaklu „Bromba i muzyka” za nami. Na scenie sali symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej, obok Orkiestry Symfonicznej oraz profesjonalnych wykonawców, wystąpiły także nasze tancerki z MDK Stargard wyłonione w castingu. Podczas premiery były obecne Panie: Małgorzata Flas - wicedyrektor MDK Stargard oraz Beata Górak - nauczycielka choreografii młodych tancerek. Za choreografię odpowiedzialny był m.in. Pan Krzysztof Lubka, który niejednokrotnie prowadził warsztaty taneczne z młodymi tancerkami w Stargardzie.

 

10-13.09.2016 | MDK Stargard na European Rover Chellange

Zobacz zdjęcia

Odwiedź grupę na Facebooku

Podopieczni pracowni technicznej Młodzieżowego Domu Kultury i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wrócili z podkarpacia z zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge 2016 w Jasionce. Konkurs polegał na przeprowadzeniu symulacji misji na powierzchni obcej planety. Skonstruowany przez młodych stargardzian łazik wziął udział we wszystkich zadaniach w ramach konkursu. W konkurencji brały udział drużyny z całego świata. Ostatecznie, na blisko 30 startujących w konkursie drużyn, załoga ze Stargardu zajęła w klasyfikacji 19. miejsce. Już teraz wiadomo, że nasi reprezentanci na pewno pojawią się na zawodach European Rover Challenge w przyszłym roku. Modernizacji ulegnie też sama konstrukcja łazika marsjańskiego.

03.09.2016 | Ryszard Baloń światowej sławy grafikiem

Zobacz zdjęcia

Ryszard Baloń otrzymał II miejsce na 16. Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu. To ogromny sukces znanego na całym świecie grafika ze Stargardu i nauczyciela MDK Stargard. 16. Edycja konkursu to 525 grafik 344 artystów z 40 krajów. Pierwszą nagrodę zdobył Włoch Pietro Paolo Tarasco, drugą i trzecią przyznano Polakom – Ryszardowi Baloniowi i Janowi Szmotlochowi. Grono artystów uczestniczących w biennale jest jednak bardzo kosmopolityczne – pochodzą nie tylko z Polski i całej Europy, ale też z tak odległych krajów jak Japonia, Tajlandia, Argentyna czy Puerto Rico.

 

03.09.2016 | Małgorzata Flas czyta "Quo Vadis"

Zobacz zdjęcie

Fragmenty "Quo Vadis" w Książnicy Stargardzkiej, oprócz bibliotekarzy i stargardzkiej młodzieży, czytali m.in. wiceprezydent Stargardu, przewodnicząca rady miejskiej, dyrektorzy stargardzkich liceów oraz wicedyrektor MDK, Pani Małgorzata Flas. „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza została wybrany lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 

 

01.09.2016 | Zapisy do MDK Stargard

Zobacz zdjęcia

Gigantyczna kolejka i tłum osób przed budynkiem godzinę przed oficjalnym "startem" to efekt zainteresowania pracowniami w naszej placówce. Ruszyły zapisy do kół zainteresowań w MDK Stargard. W tym roku szkolnym poza stałymi grupami - w ofercie pojawiły się dodatkowo: Pracownia Modelarstwa Okrętowego, Koło Brydża Sportowego a także nauka gry na instrumentach perkusyjnych.

 

01.09.2016 | Powiatowa i Miejska Inauguracja Roku Szkolnego

Zobacz zdjęcia Tadeusza Surmy - stargard.naszemiasto.pl

Powiatowa i Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2016/17 odbyła się w Gimnazjum nr 1. Podczas uroczystości wystąpiła Nailah Vitha oraz dziecięcy zespół artystyczny "Rupaki" pod kierunkiem Pani Ewy Krysian. Imprezę nagłośnił Pan Ireneusz Kopczyński ze Studia Nagrań i Realizacji Dźwięku. MDK Stargard reprezentowała wicedyrektor placówki, Pani Małgorzata Flas.

bottom of page