top of page

2015

- 2016

03.07.2016 | COOLturalne Wakacje z MDK.

Zobacz zdjęcia red. Emilii Chanczewskiej

Zobacz zdjęcia MDK Stargard

Młodzieżowy Dom Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna - "Jazz Regaty" w ramach COOLturalnych Wakacji 2016 przygotowali wiele atrakcji. Na scenie w Parku Chrobrego wystąpiła Stargardzka Orkiestra Jazzowa z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie. Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz poznać pierwsze szlify żeglarstwa. Dziękujemy wszystkim za obecność! To było wspaniałe popołudnie!

 

02-03.07.2016 | 43. Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie.

Zobacz zdjęcia z otwarcia

43. Regaty o Błękitną Wstęgę jeziora Miedwie odbywają się dziś przy ośrodku żeglarskim Młodzieżowego Domu Kultury. Po rywalizacji dzieci przyszła pora na dorosłych. W zmaganiach biorą udział załogi z całej Polski. Odbędą się również Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Stargard. Emocje budzi frekwencja - tak dużą liczbę żaglówek pływających po naszym jeziorze można zobaczyć tylko raz w roku. Ośrodek żeglarski Młodzieżowego Domu Kultury działa przy wsparciu Gminy Kobylanka. Placówka oferuje zajęcia dla dzieci od szóstego roku życia. Dorośli mogą tu zdobywać patenty żeglarskie. [źródło: radiostargard.fm]

27.06.2016 | Ekspresja I żegna rok szkolny i swoją instruktorkę.

Zobacz zdjęcia

Zespół taneczny Ekspresja I kończył rok szkolny jako ostatni. Była to także okazja by tancerki pożegnały swoją instruktorkę, panią Katarzynkę Korzeniowską. Dziewczęta przygotowały specjalnie ułożone piosenki, wiersze oraz przekazały cudne kwiaty i masę wspaniałych wspomnień. Ogromnie wzruszającym ale jakże pięknym przyjacielskim gestem były podziękowania i życzenia od pani Ewy Bruckiej, która po urlopie ponownie obejmuje opiekę nad zespołem.Pani Ewa podziękowała swojej koleżance za opiekę nad jej ukochanym zespołem przekazując na jej ręce pamiątkową statuetkę baletnicy.

 

27.06.2016 | Ostatnia Rada Pedagogiczna i pożegnanie.

Zobacz zdjęcia

Pomimo, że MDK działa i realizuje swoje przedsięwzięcia nawet w okresie wakacji to dzisiejsza Rada Pedagogiczna zakończyła oficjalnie rok szkolny 2015/2016. Pani dyrektor przedstawiając sprawozdania z poszczególnych działów podsumowała mijający rok szkolny oraz podziękowała wszystkim za współprtacę i ogromne osiągnięcia. W czasie rady pożeganliśmy panią Katarzynę Korzeniowską - nauczyciela Pracowni Choreografii, instruktorkę w zespole tanecznym Ekspresja. Podziękowaliśmy jej gorąco za wspaniałą pracę ale przede wszystkim za cudowna atmosferę, jaką wprowadziła do naszej placówki. 

25.06.2016 | Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie przyjaciół.

Zobacz galerię zdjęć

Renata Piechowska i Marek Mizgier po kilkunastu latach kończą współpracę z MDK Stargard i swoją nieocenioną aktywność w Społecznej Radzie Rodziców. Zakończenie roku szkolnego na Ośrodku Wodnym MDK Stargard w Morzyczynie nad Jeziorem Miedwie było okazją aby podziękować im za serce, które pozostawiają w naszej placówce. Ich skromność jak zwykle wzięła górę - to oni nam podziękowali, że mogli działać przez tyle lat dla MDK. Dziękujemy! Pamiętamy i będziemy pamiętać o tym, co dla nas wszystkich zrobiliście! Jak nakazuje tradycja MDK Stargard impreza trwała do białego rana. Wraz z nauczycielami, kadrą oraz przyjaciółmi domu przy Portowej 3 podczas spotkania obchodziliśmy Noc Świętojańską puszczając wianki na wodzie a także... udaliśmy się na gościnny pokaz teatru ognia Fire Arrow.

 

25.06.2016 | XLIII Regaty O Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie.

Zobacz galerię zdjęć

XLIII Regaty O Błękitną Wstęgę Jeziora Miedwie w klasach dzieci i młodzieży odbyły się nad Jeziorem Miedwie - na Ośrodku Wodnym Młodzieżowego Domu Kultury. Regaty zaczęły się od uroczystego otwarcia regat. Tuż po nim na Jeziorze Miedwie startowali uczestników w wyścigach klasowych w różnych kategoriach do wyłonienia zwycięzców o Błękitną Wstęgę. W klasie Laser  startowało 20 żeglarzy: 6 dziewcząt i 14 chłopców, w klasie Optimist startowały dwie grupy wiekowe Optimist YUNGA - 5 oraz Optimist CADET - 8. W grupach odbyło się po osiem wyścigów eliminacyjnych do wyłonienia w finałowym wyścigu na długiej trasie zwycięzcy Błękitnej Wstęgi Jeziora Miedwie. W klasie Optimist zwycięzcą XLIII Błękitnej Wstęgi Jeziora Miedwie został Mielczarek Maciej z MDK Stargard. 

W klasie Laser zwycięzcą XLIII Błękitnej Wstęgi Jeziora Miedwie został Pikuła Aleksander z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.

Klasa: Optymisty Kadet:

1. Mielczarek Maciej - MDK Stargard

2. Mielczarek Jacek - MDK Stargard

3. Przytuła Igor - MDK Stargard

4. Mordas Ania - MDK Stargard

5. Ruszkiewicz Maciej - CŻ w Szczecinie

6. Ilnicki Dominik - MDK Stargard

7. Wróbel Maksymilian - CŻ w Szczecinie

Klasa: Optimist YUNGA:

1. Wróbel Maksymilian - CŻ w Szczecinie

2. Wilkosz Julia - MDK Stargard

3. Milczanowski Wróbel - CŻ w Szczecinie

Klasa: Laser Dziewczęta:

1. Szyda Weronika

2. Król Katarzyna

3. Kowalczyk Julia    

Klasa: Laser chłopcy:

1. Pikuła Aleksander - CŻ w Szczecinie

2. Bering Jędrzej - CŻ w Szczecinie

3. Wałaszek Dominik

 

19.06.2016 | MDK Stargard na Ulicy Magicznej.

Zobacz galerię zdjęć na stargard.naszemiasto.pl

Zobacz galerię zdjęć na wiadomosci.rii.pl

Podczas tegorocznej Ulicy Magicznej MDK Stargard wsparł swoimi grupami imprezę zorganizowaną przez Książnicę Stargardzką. Można było zobaczyć m.in.: zespół wokalny Leyla pod kir. Aleksandry Krysian, zespoły taneczne pod kier. Beaty Górak, Małgorzaty Flas i Pauliny Ramotowskiej, bębniarzy pod kier. Roberta Iżewskiego, zespół January, których opiekunem jest Jacek Jankowski a także stanowisko rakietowe, na którym zaprezentowała się młodzież z opiekunem grupy, Rafałem Dziemianko.

 

16-26.06.2016 | Rejs szkoleniowo-stażowy po Bałtyku.

Zobacz galerię zdjęć

W dniach 18-26.06.2016 roku odbył się rejs szkoleniowo-stażowy po Bałtyku. Młodzi żeglarze z MDK Stargard pod okiem kapitana rejsu, pana Jana Wardala odwiedzili porty w Szczecinie, Świnoujściu, Kopenhagi (Dania), Helsingør (Dania), Ystad (Szwecja) a także duńską wyspę Hammershus na Bornholmie. Zastępcą kapitana, I oficerem był Marian Preiss, II oficerem Urszula Brajta. Załogę jachtu tworzyli także: Karolina Chmielewska, Bielecki Filip, Kacper Olszewski, Marek Purchalak, Jakub Wiśniewski oraz Jakub Preyzner.

16.06.2016 | Spotkanie z Prezydentem Miasta Stargard.

Zobacz galerię zdjęć Tadeusza Surmy

11-dniowy rejs z Gdańska do norweskiego Bergen był sporym wyzwaniem dla reprezentantów Stargardu, którzy weszli w skład 24-osobowej ekipy jachtu „Generał Zaruski”. Na morzu uczyli się podstaw żeglarstwa, nawigacji i zasad bezpieczeństwa. Po powrocie spotkali się z Panem Prezydentem Miasta Sławomirem Pajorem oraz Panią Ewą Sową - zastępcą Prezydenta Miasta.

 

Opowiedzieli o swojej wyprawie a także o 36. Międzynarodowym Zjeździe Miast Hanzy 2016, który odbył się w norweskim Bergen. Na spotkaniu była obecna Elżbieta Szumska - dyrektor MDK Stargard, Grzegorz Flas - kierownik Ośrodka Wodnego MDK w Morzyczynie. Nie mogło zabraknąć tych, którzy przez kilka dni promowali Stargard podczas wydarzenia, w którym brali udział mieszkańcy ponad stu europejskich miast: Macieja Dura-Pomarańskiego z Działu Promocji i Organizacji Imprez MDK Stargard a także żeglarzy, którzy odbyli prawie dwutygodniowy rejs jachtem "Generał Zaruski": Jakuba Naworskiego i Macieja Pijanowskiego.

15-16.06.2016 | Koncerty dla szkół.

Zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury podsumowując całoroczną pracę na scenie przez dwa dni zaprezentowały około 30 układów na każdym z czterech koncertów. Podczas dwóch dni koncertowych występy mogli zobaczyć uczniowie stargardzkich szkół. Sale Stargardzkiego Centrum Kultury wypełnione były po brzegi. Na scenie wystąpiło 250 tancerek z grup: Aplauz, Ekspresja oraz Pasja. Nagłośnienie koncertów oraz wizualizacją przygotował pan Ireneusz Kopczyński ze Studia Nagrań i Realizacji Dźwięku MDK Stargard.

14.06.2016 | Tancerki dla UTW.

Podczas zakończenia roku dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku nasze tancerki zaprezentowały się na scenie. Dziewczęta z grup tanecznych: Gest Duo, Aplauz 5, Aplauz 7 i Ekspresji uświetniły układami choreograficznymi uroczystość.

14.06.2016 | Kolejna grupa zwiedza MDK Stargard.

Dzisiaj w murach naszej placówki gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, którzy wraz ze swoim nauczycielem nie tylko odkryli historię Willi Karowów a także zapoznali się z aktualną ofertą MDK Stargard. Po naszej placówce przyszłych wychowanków oprowadzał pan Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez.

11.06.2016 | Szachiści uczcili Tomasza Kopińskiego.

W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Otwarty Turniej Szachowy - VIII Memoriał im. Tomasza Kopińskiego. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury oraz Klub Sportowy „Mechanik”.

11.06.2016 | Szczecin: Turniej Tańca Freestyle Szczecin CUP 2016 Grand Prix Polski PZTF.

Zespoły  „Pasja” i „Mała Pasja” prowadzone przez Małgorzatę Liwosz-Rogozińską wzięły udział w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle Szczecin CUP 2016 Grand Prix Polski PZTF.  Nasze grupy stanęły na podium. „Mała Pasja” zajęła 2. miejsce za układ „W świecie lalek”, natomiast „Pasja”  zdobyła 1. miejsce za układ „Koszmar” oraz 1. miejsce za układ  „Nigdziebądź”.

 

11.06.2016 | Instruktorki tańca docenione na Ogólnopolski Dance Challenge.

Dwie instruktorki tańca z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie: pani Ewa Brucka i pani Katarzyna Korzeniowska otrzymały wyróżnienia za najlepsze choreografie w danej kategorii. To wszystko podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego "Dance Challenge" w Luboniu.

 

11.06.2016 | Luboń: Ogólnopolski Dance Challenge.

Zobacz galerię zdjęć

Ekspresja I i Ekspresja II wzięły udział w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego "Dance Challenge" w Luboniu. Ekspresja I zaprezentowała dwa układy

w kategorii Performing Art formacje powyżej 15 lat i zdobyły dwa pierwsze miejsca: 1. miejsce w układzie "Iskierka Nadziei" oraz 2. miejsce w układzie "Pandora" - tu spotkaliśmy się z niebywałą sytuacją, ponieważ dziewczęta wygrały same ze sobą występując w tej samej kategorii. Ekspresja II, których opiekunem jest pani Małgorzata Nowak zaprezentowały także dwa układy: "Zielona Noc" w kategorii Performing Art formacje 12-15 lat zdobywając wyróżnienie i "Abecadło" w kategorii Showcase formacje 12-15 lat zdobywając 7 miejsce. 

 

11.06.2016 | Chojnów: wielki sukces taneczny na Ogólnopolskim Turnieju.

Zobacz galerię zdjęć

Grupy taneczne Aplauz I i Aplauz II prowadzone przez panią Paulinę Ramotowską wzięły udział w XII Ogólnopolskim Turnieju Zespołów Tanecznych "Stonoga" w Chojnowie. Na scenie zaprezentowało się blisko 60 formacji w trzech kategoriach tanecznych. Dziewczęta z MDK Stargard okazały się najlepsze! Aplauz I zdobył 1. miejsce w kat.: inne formy tańca 12-15 lat a Aplauz II stanął na podium także z 1. miejscem w kat.: inne formy tańca powyżej 15 lat.

10-13.06.2016 | Norwegia-Bergen: The 36th International Hanseatic Days.

Zobacz galerię zdjęć z rejsu i Bergen

The 36th International Hanseatic Days - 36. Międzynarodowy Zjazd Hanzy 2016 odbył się w norweskim Bergen. Na miejscu przez cztery dni młodzi żeglarze

i wychowankowie MDK Stargard: Maciej Pijanowski i Jakub Naworski wraz z Maciejem Dura-Pomarańskim (Dział Promocji i Organizacji Imprez MDK) jako przedstawiciele naszego miasta promowali Stargard na wszelkich wydarzeniach i eventach międzynarodowych. Dla młodych uczestników Hanzy było to niezapomniane przeżycie oraz okazja do spotkania młodzieży z ponad stu miast z 16 krajów Europy. Spontaniczne i radosne spotkania z Polonią norweską jak

i z przedstawicielami miasta partnerskiego Stralsund utwierdziły tylko ogromną więź wielu osób z naszym miastem. W Stargardzie takie spotkanie zaplanowane jest na rok 2026. Kilkudniowe obchody w Bergen poprzedził prawie dwutygodniowy rejs jachtem „Generał Zaruski”. Maciej Pijanowski i Jakub Naworski należeli do 24-osobowej ekipy na tym wyjątkowym żaglowcu, którego historia sięga 1939 roku.  Całość projektu sfinansował Prezydent Miasta Stargard.

10.06.2016 | Koncertowe podsumowanie roku szkolnego.

W sali kominkowej MDK Stargard odbył się koncert dzieci uczęszczających na zajęcia nauki gry na instrumentach do nauczycieli: pana Jacka Jankowskiego i pana Roberta Iżewskiego. Koncert  był podsumowaniem całorocznej pracy dzieci na instrumentach klawiszowych, gitarach oraz bębnach djembe. Zaproszeni goście oraz najbliżsi uczestników zajęć, którzy zostali powitani przez panią wicedyrektor Małgorzatę Flas byli pod wielkim wrażeniem postępów młodych instrumentalistów. 

09.06.2016 | Taneczne podziękowania dla władz miasta i rodziców.

Zespoły taneczne w obecności władz miasta, powiatu, zaproszonych gości, nauczycieli oraz najbliższych - podsumowały całoroczną pracę na scenie podczas dwóch koncertów. Podczas widowiska mogliśmy zobaczyć około 30 układów, które zostały przygotowane przez nauczycieli i choreografów z MDK Stargard: Małgorzatę Flas, Beatę Górak, Małgorzatę Liwosz-Rogozińską, Katarzynę Korzeniowską, Małgorzatę Nowak, Kamilę Kowbel i Paulinę Ramotowską. Na scenie wystąpiło 250 tancerek z grup: Aplauz, Ekspresja oraz Pasja. Nagłośnienie koncertów oraz wizualizacją przygotował pan Ireneusz Kopczyński ze Studia Nagrań i Realizacji Dźwięku MDK Stargard. Koncerty poprowadził pan Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez.

09.06.2016 | Zespół taneczny "Gest Mini" na Jubileuszu.

Zobacz foto

W Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Sienkiewicza odbyły się jubileuszowe uroczystości. Poza prezydentami miasta oraz gości oficjalnych, na obchody 50-lecia przyszli byli i obecni nauczyciele i dyrektorzy oraz absolwenci. Uroczystości uświetniły występy zespołu tanecznego "Gest Mini" pod kierunkiem pani Małgorzaty Flas.

05-06.06.2016 | Warszawa: Tancerki z "Pasji" na "Spontanie".

Zespół taneczny „Pasja” z Młodzieżowego Domu Kultury  w Stargardzie odwiedził stolicę. Grupa wzięła udział w XIII Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Spontan”, w których zmierzyło się 46 zespołów z 18 miast Polski.  Chociaż dziewczęta nie zdobyły nagrody, wróciły bardzo zadowolone, ponieważ mogły zaprezentować swoje umiejętności taneczne na deskach Teatru Roma przed profesjonalnym jury w składzie: Anna Jujka, Bartosz Figurski i Michał Adam Góral, a także porywalizować z zespołami o  bardzo wysokim  poziomie artystycznym. „Jesteśmy zmotywowane do dalszej pracy i wrócimy do Warszawy na pewno”- mówi instruktorka i choreografka pani Małgorzata Liwosz-Rogozińska.

05.06.2016 | "Stargard tajemniczy i nieznany" - przystanek Willa Karowów przy Peter-Gröning-Str.

Czytaj więcej na stargardzka.pl

Zobacz zdjęcia red. Bożeny Kuszeli

Ponad 200 osób przybyło na VIII Spacer Historyczny „Stargard tajemniczy i nieznany”. Mimo upału spacerowicze dzielnie podążali za panem Jerzym Waliszewskim, który wiódł tłum po ciekawych miejscach stargardzkiej historii i nie tylko. Spacer zaczął się przy Młodzieżowym Domu Kultury. Zebrani zwiedzili wyremontowany obiekt – dawną Willę Karowów. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się o jej architekturze a także o dawnych funkcjach pomieszczeń obecnej placówki.

 

05.06.2016 | Sulechów: VI Ogólnopolski Festiwal Tańca.

Zobacz foto

Zespoły taneczne Gest oraz Aplauz wzięły udział w VI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Sulechowie. Dziewczęta z zespołu „Gest” pod kierunkiem pani choreograf Małgorzaty Flas w ten sposób zakończyły prezentacje w festiwalach tańca w roku szkolnym 2015/2016. Na miejscu rywalizowały 64 zespoły prezentując ciekawe pomysły choreograficzne i wysoki poziom techniczny. Upał doskwierał bardzo naszym tancerkom, ale nie poddawały się i na parkiecie dały z siebie wszystko. Ostatecznie dziewczęta stanęły na podium:


Gest Mini (kategoria 9-11 lat inscenizacja): 2 miejsce
Gest Mini (kategoria 9-11 lat modern jazz): 2 miejsce
Gest Duo (kategoria 12-15 lat taniec współczesny): 1 miejsce
Gest Duo (kategoria 12-15 lat inscenizacja): 2 miejsce


Największym sukcesem dla zespołu było zdobycie nagrody głównej Grand Prix festiwalu dla zespołu „Gest Duo” za choreografię pt. „Piszę, że…” przygotowaną przez panią Małgorzatę Flas.

04.06.2016 | Szczecin: Pasja wytańczyła tytuł laureata.

Zespół taneczny „Pasja” wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Szczecinie. Organizatorem imprezy był Amatorski Ruch Artystyczny - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. W wydarzeniu, którym zaprezentowały się 43 zespoły taneczne, nasze tancerki pod kierunkiem pani choreograf Małgorzaty Liwosz-Rogozińskiej zdobyły Tytuł Laureata!

 

04.06.2016 | Konin: 37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca.

Rupaki zdobyły Brązowy Aplauz, a Nailah Vitha wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Tańca w Koninie.
Jest to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali dla dzieci i młodzieży, w którym biorą udział najlepsi z najlepszych tancerze i wokaliści z całego świata. W tym roku z Polski, Niemiec, Włoch, Bułgarii, Malty, Cypru, Gruzji, Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Szwecji, Słowacji. Festiwal składa się z czterech etapów. Eliminacje zaczynają się już w marcu, podczas których zostają wyłonieni półfinaliści. W czerwcu finały. Chociaż już samo uczestnictwo w finale stanowi wielkie wyróżnienie, to największym marzeniem wszystkich artystów jest udział w gali, w której prezentują się nagrodzeni młodzi artyści, o najwyższym kunszcie wykonawczym w tańcu i w śpiewie. Koncert Galowy transmitowany przez Telewizję Polską do obejrzenia w lipcu 2016 roku w TVP ABC i TVP Polonia.

26.05.2016 | Duet Poetica wyróżniony na  Międzynarodowym Festiwalu Piosenki

Zobacz foto

Na scenach Suwalskiego Ośrodka Kultury zaprezentowało się  się 1600 młodych artystów z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Białorusi, Gruzji oraz Francji. 
W czasie szesnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” można było zobaczyć rekordową jak dotąd liczbę uczestników, a było ich półtora tysiąca. Duet Poetica (Kornelia Kosmacz i Martyna Pawłowska) otrzymały wyróżnienie. Na co dzień kierownikiem artystycznym dziewcząt jest pani Ewa Krysian.

24.05.2016 | "Znam Stargard" także w MDK Stargard.

"Znam Stargard" to projekt, który powstał z inicjatywy Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta i w ciągu kilku tygodni zyskał zainteresowanie uczniów wszystkich stargardzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z wielu etapów, w których uczniowie musieli wykazać się min.: znajomością wiedzy o Stargardzie czy umiejętnościami orientacyjnymi podczas gry terenowej. Jednym z punktów dla graczy była wizyta w MDK Stargard i rozwiązywanie zadań przygotowanych dla nich na miejscu.

24.05.2016 | Jubileusz 65-lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie.

Zobacz foto na stargardzka.pl 

Zobacz foto na stargard.com.pl 

Jubileusz naszej placówki był niebywałą okazją ku temu aby podziękować tym, którym Młodzieżowy Dom Kultury nie jest obojętny. Dzisiaj słowo „dziękuję” i wyrazy wdzięczności trafiły do wielu. Okolicznościowe grafiki przygotowane przez Pana Ryszarda Balonia otrzymali Przyjaciele MDK Stargard. Podczas jubileuszowej gali na scenie zaprezentowały się grupy wokalno-taneczne Młodzieżowego Domu Kultury: Rupaki, Poetica, Aplauz, Gest, Pasja i Ekspresja. 

23.05.2016 | Światowy sukces MDK Stargard.

Zobacz pełną lista zespołów zakwalifikowanych do finału ERC

Młodzież z Pracowni Technicznej MDK Stargard pod kierunkiem Pana Rafała Dziemianki zakwalifikowała się na Europejskie Rover Challenge 2016! Do trzeciej edycji European Rover Challenge zgłosiło się 60 drużyn. To reprezentanci 12 krajów całego świata. Mocną reprezentację, na tle wszystkich zgłoszonych do konkursu zespołów, stanowią Polacy. Do konkursu zgłosili się także reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie wykazując się niebywale - bardzo wysoki poziomem. Wspierani przez firmę Wobit i Max-Elektronik zostali postawieni wśród najlepszych drużyn na świecie. Koło nich zaprezentują się przedstawiciele: Australii, Bangladeszu, Kanady, Egiptu, Indii, Włoch, Peru, Hiszpanii oraz Turcji.

22.05.2016 | Jubileuszowa Msza Święta.

Cała społeczność Młodzieżowego Domu Kultury zebrała się w kościele św. Jana na uroczystej mszy świętej z okazji Jubileuszu 65-lecia placówki. Ks. Adam Staszczak TChr. wspomniał także nieżyjących dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników MDK Stargard. Przez cały czas uroczystością towarzyszył poczet sztandarowy Młodzieżowego Domu Kultury.

21.05.2016 | "Narysuj mi baranka".

Zobacz foto Tomasza Hrycana 

"Narysuj mi baranka" w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz to spektakl wystawiony na sali kominkowej MDK Stargard. Sztuka, w której wystąpili młodzi aktorzy z Teatru TP MDK "Emigatis" powstała na podstawie utworu "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupéry'ego.

 

18.05.2016 | Sopot: Sukces 6-letniej Mataszy Więzowskiej

W Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie obyło sie posiedzenie Jury IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Magiczny Spopot" - "Spacer sopockimi ulicami śladami niezwykłych domów, kamieniczek". Na konkurs wpłynęło 249 prac plastycznych z całej Polski. Wśród nich znalazła się doskonała praca Nataszy Więzowskiej, wychowanki MDK Stargard, która zajęła II miejsce w kategorii 4-7 lat. Nauczycielem Nataszy jest Pani Jolanta Brejdak.

 

16.05.2016 | Szczecin: Casting taneczny do spektaklu "Bromba i muzyka".

Zobacz foto Jakuba Bessaraba

Zobacz foto Łukasza Szełemeja

Około stu osób walczyło w gmachu szczecińskiej filharmonii o występ w edukacyjno-muzycznym przedstawieniu. Odbył się tam casting na tancerzy do spektaklu "Bromba i muzyka". Wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych wśród których znalazły się tancerki z MDK Stargard. Kornelia Sobolewska, Zuzanna Mucha, Inez Borkowska, Zuzanna Neverauskas i Karolina Piotrowska są podopiecznymi i wychowankami Pani Beaty Górak. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 11 września.

14.05.2016 | Przytoczna: II Ogólnopolski Festiwal Tańca “Dance - Passion and Life”.

Zobacz zdjęcia

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby Przytoczna po raz kolejny stała się stolicą tańca. To wszystko za sprawą III Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca 

„Dance- Passion and Life”. 14 maja br. odbyła się wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na wysokim podium stanęły tancerki z MDK Stargard. 

 

Aplauz VII: Vice Grand Prix - nauczyciel: Beata Górak

 

Aplauz VII: 1. miejsce (kat. miniatura taneczna 7-11 lat) - nauczyciel: Beata Górak

Aplauz VII: 3. miejsce (kat. inne propozycje taneczne 7-11 lat) - nauczyciel: Beata Górak

Aplauz V: 2. miejsce (kat. inne propozycje taneczne 12-15 lat) - nauczyciel: Beata Górak

Aplauz V: 3. miejsce (kat. miniatura taneczna) - nauczyciel: Beata Górak

 

Gest Duo: 1. miejsce (kat. inscenizacja taneczna 12-15 lat) - nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Duo: 2. miejsce (kat. miniatura taneczna 12-15 lat) - nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Mini: 1. miejsce (kat. miniatura taneczna 7-11 lat) - nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Mini: 2. miejsce (kat. inscenizacja taneczna 7-11 lat) - nauczyciel: Małgorzata Flas

 

Ekspresja II: 3. miejsce (kat. inne propozycje taneczne 12-15 lat) - nauczyciel: Małgorzata Nowak

14.05.2016 | 12-letni Marcin Momot na VIII Płockich Konfrontacji Gitarowych.

Zobacz film z Konfrontacji

Zobacz Marcina na YouTube

 

Nowym, odkrytym stargardzkim talentem okazał się Marcin Momot - wyróżniony i wysoko oceniony finalista VIII Płockich Konfrontacji Gitarowych. 12-letni wychowanek MDK Stargard jest uczniem Pana Jacka Jankowskiego. Na scenie Jury usłyszało utwór: Metallica - The Unforgiven w jego wykonaniu.

12.05.2016 | Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Od Przedszkola do Idola".

Zobacz zdjęcia

 

Na scenie zaprezentowało się 16 wykonawców z prawie wszystkich stargardzkich przedszkoli. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta byli oceniani przez Jury: Ewę Krysian, Małgorzatę Flas oraz Roberta Iżewskiego. Było to naprawdę udana zabawa i wielkie święto stargardzkiego przedszkolaka. Na zakończenie w błysku fleszy, ogromnych braw i uroczystych fanfarów odebrały nagrody, upominki i "platynowe płyty" z rąk Pani Ewy Sowy - zastępcy Prezydenta Miasta Stargard, który objął patronatem tegoroczną edycję przeglądu. Oczywiście wszyscy byli wygrani, jednakże Jury postanowiło wręczyć specjalne nagrody: "Platynowe Płyty Przedszkolaka". Trafiły one do: Jaromira Ćwiklińskiego z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Wesoła Lokomotywa”, Hanny Famulskiej z Przedszkola Miejskiego nr 3, Pawła Guta z Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Kornelii Sadowskiej z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Małolatka” oraz do Zuzanny Wójtowicz z Domowego Przedszkola Kubusia Puchatka.

 

 

08.05.2016 | Szczecin: Tancerki na "Dance Stars 2016".

 

Pani Beata Górak wyruszyła ze swoimi tancerkami do Szczecina na II Turniej Tańca Nowoczesnego „DANCE STARS 2016". Aplauz VII zdobył 1. miejsce w kat. formacje 9-11 lat. Aplauz V zdobył 2. miejsce w kat. formacje 12-15 lat. Mini formacje Aplauz zdobyły 3. miejsce w kat. 12-15 lat.To nie wszystko! W kat. duety Sandra Skupińska i Julia Wawrzyniak stanęły na podium i zdobyły 2. miejsce w kat. 9-11 lat a duet: Kornelia Sobolewska i Amelia Wojtczak także zdobyły 2. miejsce w kat. 12-15 lat.

 

23.04.2016 | Powiatowe Konfrontacje Taneczne.

Zobacz zdjęcia Tadeusza Surmy na sck.stargard.pl

Czytaj protokół

 

Na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury w Stargardzie zespoły taneczne prezentowały swoje ciekawe choreografie w ramach Powiatowych Konfrontacji Tanecznych. W konkursie udział wzięło 8 zespołów tanecznych (łącznie 142 osoby), w tym 7 zespołów z naszej placówki. Zespoły rywalizowały o trzy nominacje do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych. Wszystkie grupy z MDK otrzymały dyplomy oraz upominki. wyróżnienie z nominacją do Przeglądu Wojewódzkiego. Impreza odbyła się pod Patronatem Starosty Stargardzkiego - Pana Ireneusza Rogowskiego.

 

Nagrody pieniężne otrzymali:

Zespół Gest Mini za choreografię Małgorzaty Flas ,,Zimowa fantazja"

Zespół Aplauz VII za choreografię Beaty Górak ,,Słodkie dzieciństwo"

Zespół Pasja za choreografię Małgorzaty Liwosz-Rozińskiej ,,Nigdziebądź"

 

Wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną otrzymał:

Zespół Gest Duo - nauczyciel Małgorzata Flas

 

Wyróżnienie i kosz słodyczy otrzymali:

Zespół Mała Pasja - nauczyciel Małgorzata Liwosz-Rozińska

Zespół Aplauz I - nauczyciel Paulina Ramotowska

Zespół Aplauz II - nauczyciel Paulina Ramotowska

 

18.04.2016 | Wizyta młodych z Polski, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

Zobacz zdjęcia

 

Pani dyrektor Elżbieta Szumska wraz z Ryszardem Baloniem i Maciejem Dura-Pomarańskim powitali w progach MDK Stargard przedstawicieli wymiany międzynarodowej, która przybyła do naszej placówki z Polski, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Projekt IV Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecina to efekt współpracy z międzynarodową siecią szkół w ramach programu „Comenius”. Szczecińskie liceum realizuje projekt „Learning Is Fun Europe”. W ramach wymiany odbyły się zajęcia w pracowni grafiki warsztatowej ze znanym i cenionym na całym świecie grafikiem i nauczycielem MDK Stargard – Ryszardem Baloniem. 

 

16.04.2016 | "Miłość za zabój" w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.

Zobacz zdjęcia

 

Spektakl "Miłość na zabój" w reż. Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz. Na sali kominkowej wystąpili aktorzy teatrów: Towarzystwa Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury "Emigatis" oraz teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku "A-to-my!".

 

16.04.2016 | "Dzieci dzieciom sadzą aleje".

Zobacz zdjęcia

 

Nad Jeziorem Miedwie w Morzyczynie odbył się happening ekologiczny "Dzieci dzieciom sadzą aleje", którego pomysłodawcą i koordynatorem była pani Jolanta Brejdak. Organizatorem akcji "Dzieci dzieciom sadzą aleje" jest Wójt Gminy Kobylanka oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie.

 

15.04.2016 | Wizyta byłych mieszkańców Stargardu w MDK.

Zobacz zdjęcia

 

W progach Młodzieżowego Domu Kultury powitaliśmy grupę "Heimatkreis Stargard in Pommern". Była to wyjątkowa wizyta, gdyż odwiedzającymi byli dawni mieszkańcy Stargardu.

 

14.04.2016 | "Primo Premio Grafica Italiana 2016".

 

L'Associazione Nazionale Incisori Italiani w Vigoza nadesłała oficjalny list, w którym informuje, iż Pan Ryszard Baloń - artysta, plastyk, nauczyciel MDK Stargard oraz Pan Sławomir Kaczmarek - uczestnik w pracowni grafiki MDK Stargard zostali wyróżnieni w konkursie "Primo Premio Grafica Italiana 2016". Pośród wyróżnionych widnieje także nazwisko stargardzkiej artystki, Pani Wiesławy Kurdek z SSMSP Brama. 

 

10.04.2016 | Wielki triumf na XIII Nowogardzkich Spotkaniach Tanecznych.

Zobacz zdjęcia z Festiwalu

Zobacz zdjęcia z poniedziałkowej narady "Gest-u"

 

Po raz kolejny silna ekipa tancerek z MDK Stargard wzięła udział w XIII Nowogardzkich Spotkaniach Tanecznych. W tym roku ponad 110 zespołów rywalizowało

na parkiecie. Dominowała technika show dance - czyli dynamiczna muzyka - bogate kostiumy i ciekawe rekwizyty. Tancerki z MDK Stargard zaprezentowały się

w technice współczesnej i modern jazz. Podczas uroczystej Gali wszystkie zespoły z MDK stanęły na podium i otrzymały medale.

 

Kategoria do 11 lat:

Gest Mini (choreografia Małgorzata Flas) - 1 miejsce

Mała Pasja (choreografia Małgorzata Liwosz-Rogozińska) - 2 miejsce

 

Kategoria 12-15 lat:

Gest Duo (choreografia Małgorzata Flas) - 1 miejsce

Aplauz 7 (choreografia Beata Górak) - 1 miejsce

Ekspresja 2 (Małgorzata Nowak) - 3 miejsce

Aplauz 2 (choreografia Paulina Ramotowska ) - 3 miejsce

 

Kategoria powyżej 15 lat:

Aplauz 5 (choreografia Beata Górak) - 1 miejsce

Aplauz 1 (choreografia Paulina Ramotowska) - 2 miejsce

Pasja (choreografia Małgorzata Liwosz-Rogozińska) - 3 miejsce

Ekspresja 1 (Katarzyna Korzeniowska) - 3 miejsce.

 

04.04.2016 | Praca dyplomowa w Studio Nagrań MDK Stargard.

Zobacz zdjęcia

Zobacz Terror Punch na Facebooku

 

W Studio Nagrań i Realizacji Dźwięku MDK Stargard odbyły się nagrania w ramach pracy dyplomowej Adriana Barczaka - wychowanka MDK Stargard, tegorocznego absolwenta Realizacji Dźwięku w Szkole Artystycznej Regionalnego Ośrodka Edukacji w Poznaniu. Całość odbywała się pod kierunkiem Pana Ireneusza Kopczyńskiego ze Studia Nagrań MDK Stargard. W przedsięwzięciu uczestniczył zespół Terror Punch ze Stargardu.

 

02.04.2016 | Premiera "Mikołajka" w wreż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.

Zobacz zdjęcia Tomasza Hrycana na stargard.naszemiasto.pl

 

Sobotnia premiera cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W sali kominkowej MDK Stargard wystąpiła grupa teatralna "Emigatis". Spektakl powstał na podstawie opowiadania "Mikołajek robi porządek" duetu René Goscinny'ego i Jean-Jacques'a Sempé. Reż. Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz. Wystąpiły: Emilia Izak, Zuzanna Matysiak, Monika Kurosz, Maja Hrycan, Klaudia Goetz, Michalina Jakubiak, Joanna Mizgier, Karolina Kosmal, Klaudia Grenda, Aleksandra Widerska i Patrycja Czyżyk.

 

28.03.2016 | Cerkiew greckokatolicka z wystawą "Via Crucis Stargardia".

Zobacz zdjęcia

 

Wystawa "stargardzkiej drogi krzyżowej" została wyeksponowana w greckokatolickiej cerkwi p.w. św. Jozafata Męczennika w Stargardzie. Otwarcie wystawy było także okazją do niezwykle ciepłego spotkania przy wspólnym stole różnych społeczności lokalnych i wyznaniowych. Inicjatorem wystawy w tym miejscu byli m.in. ks. Rusłan Marciszak wraz z małżonką, Iwoną Marciszak - przewodniczącą Związku Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie.

 

23.03.2016 | "Via Crucis Stargardia" w Starostwie Powiatowym.

Zobacz zdjęcia

 

W przerwie XV sesji Rady Powiatu Stargardzkiego, Radni Powiatowi podziwiali wystawę "stargardzkiej drogi krzyżowej" o nazwie "Via Crucis Stargardia", która w tym samym dniu została wyeksponowana na holu urzędu. Poza przedstawicielami mediów, radnymi oraz dyrektorami placówek podległych Starostwu Powiatowemu swój podziw w kierunku stargardzkich artystów-plastyków wyrazili Ireneusz Rogowski - Starosta Stargardzki oraz Iwona Wiśniewska - Wicestarosta Stargardzka. 

 

19.03.2016 | Bydgoszcz: "Pasja" nagrodzona.

 

Grupy taneczne Mała Pasja i Pasja działające w Młodzieżowym Domu Kultury pod kierunkiem pani Małgorzaty Liwosz-Rogozińskiej wzięły udział w XVI Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych. Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Zespół Mała Pasja wróciła ze słodką nagrodą pocieszenia, natomiast Pasja zdobyła II miejsce, nagrodę pieniężną i statuetkę.

 

19.03.2016 | Łeba: "Gesty" na podium Festiwalu Sztuki Baletowej.

 

Pani Małgorzata Flas wraz ze swoimi tancerkami zawitały po raz pierwszy w Łebie na III Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej. Tancerze prezentowali ciekawe pomysły choreograficzne, wysoki poziom techniczny oraz piękną muzykę. Gest zachwycili tancerze szkół baletowych.. Nie zabrakło adrenaliny. Rozkładając rekwizyt okazało się, że jest niekompletny. Dwa elementy zostały w Stargardzie. Niezawodni jak zwykle okazali się rodzice dzieci , którzy ruszyli

z pomocą. W efekcie stanęliśmy na podium! W kat. formacje do lat 11 Gest Mini - 1 miejsce w kategorii taniec współczesny, Gest Mini - 2 miejsce w kategorii jazz ; w kat. formacje 12-15 lat Gest Duo - 2 miejsce kategorii jazz, Gest Duo - 5 miejsce w kategorii taniec współczesny.

 

19.03.2016 | Żary: "Aplazy" wróciły z pucharami.

 

VII Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca 2016 w Żarach okazał się wielkim sukcesem dla roztańczonych "Aplauzów" Pani Beaty Górak. Aplauz VII 1. miejsce w kat. inne propozycje taneczne 12-14 lat oraz 1. miejsce w kat. formacja tańca modern jazz 12-14. Aplauz V zdobył 1. miejsce w kat. modern jazz 15-17 lat oraz 3. miejsce w kat. inne formy tańca 15-17 lat.

 

18.03.2016 | Wernisaż wystawy "Via Crucis Stargardia".

Zobacz zdjęcia na stargard.naszemiasto.pl 

Zobacz zdjęcia i czytaj relację na stargardzka.pl 

 

W Sali Kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, otwarta została wystawa plastyczna pt. "Via Crucis Stargardia". Prace, wykonane przez artystów Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych "Brama" oraz MDK Stargard, przedstawiają "stargardzką drogę krzyżową". W otwarciu wystawy poza mieszkańcami miasta oraz przedstawicielami mediów brali udział sami autorzy prac, ich najbliżsi a także Pani Ewa Sowa - zastępca Prezydenta Miasta Stargard, Pani Iwona Wiśniewska - Wicestarosta Stargardzka a także duchowieństwo kościoła grekokatolickiego i prawosławnego. Uroczystego otwarcia dokonał główny sponsor i jednocześnie mecenas wystawy - Pan Andrzej Haftman - Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Całość spotkania swoim występem na pianinie uświetnił nauczyciel MDK Stargard - Pan Robert Iżewski.

 

06.03.2016 | Tancerki z MDK Stargard dla "Wilniuków".

Zobacz zdjęcia na stargard.naszemiasto.pl 

 

Grupa dziewcząt z zespołu tanecznego "Mała Pasja" pod kierunkiem Pani Małgorzaty Liwosz-Rogozińskiej uświetniły swoim występem tegoroczne "Kaziuki Wileńskie". 

 

05.03.2016 | Międzynarodowy sukces wychowanów Ewy Krysian!

Czytaj na stargard.naszemiasto.pl 

 

Eliminacje na 37. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie zakończone sukcesem naszych wychowanków. Przed nimi półfinały. W Koninie, kolejny już rok z rzędu, wystąpiły Rupaki oraz solistki tego zespołu, Nailah Vitha, Adrianna Borucka i Paulina Pryciak, podopieczni Ewy Krysian.

[Źródło: Emilia Chanczewska - stargard.naszemiasto.pl]

 

03.03.2016 | "Gala Poetów"! Znamy laureatów konkursu literackiego.

Zobacz zdjęcia MDK Stargard

Czytaj wyniki i zobacz zdjęcia Emilii Chanczewskiej na stargard.naszemiasto.pl 

 

XIV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Literackiej "Kominkalia" już za nami. O godzinie 17:00 w Sali Kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury w Stragardzie zostały wręczone nagrodu. Podczas "Gali Poetów" wystąpiły przygotowane przez Panią Ewę Krysian wychowankowie MDK Stargard i stypendystki Prezydenta Miasta Stargard: Kornelia Kosmacz i Nailah Vitha. Gala odbyła się pod Patronatem Pana Michała Jacha - Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Sławomira Pajora - Prezydenta Miasta Stargard oraz Pana Ireneusza Rogowskiego - Starosty Stargardzkiego. Wszyscy z nich byli fundatorami nagród.

 

27.02.2016 | 15. Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Dozwolone do lat 19"

Zobacz zdjęcia Emilii Chanczewskiej na stargard.naszemiasto.pl 

Czytaj o Festiwalu na stargard.naszemiasto.pl 

Zobacz zdjęcia Jacka Jankowskiego 

Posłuchaj relacji w Radio Stargard 90,3 FM. 

 

Na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbył się Jubileuszowy 15. Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Dozwolone do lat 19".

Organizatorem Festiwalu był Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie a całość imprezy przebiegała pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard, Pana Sławomira Pajora. Laureaci otrzymali statuetki Prezydenta Miasta Stargard wraz z nagrodami pieniężnymi oraz nagrody Jury. Podczas Festiwalu została wręczona także Nagroda Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, prof. Dariusza Dyczewskiego. Z okazji Jubileuszu Festiwalu Nagrodą Specjalną  Jury uhonorowana została dyrektor artystyczna Festiwalu, Pani Ewa Krysian. To także nagroda za za opiekę artystyczną oraz wyjątkowy wkład w popularyzowanie piosenki dziecięcej i młodzieżowej

 

20.02.2016 | "A ja karalucha zjadłam".

 

"A ja karalucha zjadłam" to spektakl, który mogliśmy zobaczyć w Sali Kominkowej MDK Stargard. Przed widownią wystąpiła grupa teatralna TP MDK "Emigatis", której opiekunem jest reż. Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz. 

 

12.02.2016 | Zmarł Michał Mokrzyc.

 

Michał Mokrzyc - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie w latach 1985-1991, kompozytor, autor tekstów, a przede wszystkim niezapomniany przyjaciel dzieci i młodzieży. „Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o jego śmierci. Był dla nas wielkim autorytetem. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!” – napisała dzisiaj w oświadczeniu prasowym obecna dyrektor MDK Elżbieta Szumska w imieniu swoim oraz pracowników, dzieci i młodzieży.

 

12.02.2016 | "Wielka Wyprawa" z Julitą Kożuszek-Borsuk.

 

W Sali Kominkowej MDK Stargard odbył się wyjątkowy spektakl "Wielka wyprawa"! Na scenie znane, polskie piosenki dla dzieci, śpiewane przez wiele pokoleń w oryginalnym opracowaniu wokalnym. Odświeżone, zachowujące swój pierwotny charakter stają się podróżą w czasy dzieciństwa (dla starszych) lub jego ozdobą, swoistą "pamiątką na zawsze". Przedstawienie to efekt pracy Julity Kożuszek z dziećmi podczas warsztatów teatralno-wokalnych zorganizowanych w MDK Stargard. Warsztaty w całości sfinansowane przez Prezydenta Miasta Stargard, Pana Sławomira Pajora.

 

29.01.2016 | Kobiety z MDK tworzą kulturę: Beata Górak i Ewa Krysian!

Zobacz zdjęcia Tadeusza Surmy na stargard.naszemiasto.pl 

Zobacz zdjęcia Edawarda Pabisiaka na stargard.com.pl 

 

W piątek na uroczystej gali artystki z MDK Stargard odebrały nagrodę Prezydenta Miasta dla stargardzkich artystów, twórców i animatorów kultury za rok 2015. Podczas uroczystości nasze "gwiazdy" wspierali swoją obecnością rodziny, najbliżsi oraz koleżanki i koledzy w pracy. 

 

23.01.2016 | "(...) chciały przechytrzyć Boga".

Zobacz zdjęcia 

 

W Sali Kominkowej MDK odbył się spektakl reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz "Historia trzech pingwinków, które chciały przechytrzyć Boga". Na scenie grupa teatralna TP MDK "Emigatis". 

 

17.01.2016 | Julita Kożuszek-Borsuk dla Agnieszki Osieckiej.

Zobacz zdjęcia na stargard.naszemiasto.pl 

 

Okazją była m.in. przypadająca w tym roku 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Usłyszeliśmy także utwory Krzysztofa Komedy, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz i Martyny Jakubowicz. To już kolejny recital Julity Kożuszek, który zgromadził tłumy w Sali Kominkowej MDK Stargard.

 

16.01.2016 | Teatr z Krakowa dla przedszkolaków.

 

Spektakl teatralny dla dzieci pt. "Zajęcza chatka" w wykonaniu teatru Art-Re z Krakowa wzbudził ogromne zainteresowanie Akademii Przedszkolaka MDK Stargard. Krakowski teatr od wielu lat zajmuje się niezwykle ciekawymi przedstawieniami dla dzieci, które wraz z aktorami mogą tworzyć sztukę na scenie. 

 

15.01.2016 | Młodzi Muzycy koncertowo podsumowali półrocze.

Zobacz zdjęcia 

 

Dzieci i młodzież z grup muzycznych prowadzonych przez nauczycieli: Jacka Jankowskiego i Roberta Iżewskiego podsumowali pierwsze półrocze. Ci najmłodsi jak i najstarsi podczas koncertu grali na klawiszach, gitarach, bębnach oraz akordeonie. Wśród zaproszonych gości byli przede wszystkim rodzice, najbliżsi młodych muzyków oraz nauczyciele MDK Stargard, którzy podziwiali efekty ciężkiej, półrocznej pracy.

 

14.01.2016 | Karnawał w Akademii Przedszkolaka.

Zobacz zdjęcia 

 

Tym razem Salę Kominkową na Salę Wielkiego Balu Karnawałowego zamienili przedszkolaki z grupy Pani Ewy Kowalczyk. Było tanecznie, radośnie i pysznie!

 

10.01.2016 | Koncert "Anielski Gość".

Zobacz zdjęcia 

 

"Anielski Gość" to koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w niedzielny wieczór w kościele p.w. Chrystusa Króla Wszechświata. Wystąpiły zespoły: Rupaki, Layla oraz duet Poetica z MDK Stargard. Dzieci przygotowała Pani Ewa Krysian a całość nagłośnił Pan Ireneusz Kopczyński. Było magicznie, świątecznie i cudownie.

 

10.01.2016 | MDK Stargard wspiera Jurka Owsiaka.

Zobacz zdjęcia na stargard.pl 

 

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się w naszym mieście pobiciem rekordu zbiórki. Stargardzianie do puszek wrzucili ponad 75 tysięcy złotych. To o 15 tys. więcej, niż rok temu. WOŚP najgłośniej grała na Rynku Staromiejskim. Podczas 24. Finału WOŚP na scenie pojawił się duet Poetica (Kornelia Kosmacz & Martyna Pawłowska) a także była okazja do wylicytowania dzieł naszych plastyków: Ryszarda Balonia, Daniela Januchowskiego, Emmy Babiak oraz ich podopiecznych z MDK Stargard.

 

09.01.2016 | Przedszkolaki balują!

Zobacz zdjęcia na Facebooku MDK Stargard 

 

Dzisiaj dzieci z Akademii Przedszkolaka z grupy Pani Bożeny Bedorf podczas swojej zabawy karnawałowej przekonały się, że najprawdziwszy na świecie św. Mikołaj wchodzi przez komin. Mikołaj miał mnóstwo pracy: wysłuchał wierszyków i żali dzieci, wysłuchał opowieści o księżniczkach Elzie i Annie a także dowiedział się, jak szyje się suknie na bal. Tak cudownie, karnawałowo-dyskotekowo-noworocznie minęła sobota w MDK Stargard. 

 

09.01.2015 | Tancerki z MDK Stargard na "Błękit Cup".

Zobacz galerię zdjęć na stargard.naszemiasto.pl 

 

Zespół taneczny "Gest" pod kierunkiem Pani Małgorzaty Flas uświetnił swoimi występami w Hali OSiR I Ogólnopolski Turniej Chłopców z rocznika 2007 „BŁĘKIT CUP”. Poza - jak zwykle wspaniałymi układami choreograficznymi - dziewczęta wzięły udział w oficjalnej dekoracji zawodników.

 

21-22.12.2015 | Spektakl muzyczny "Biała pierzynka".

Zobacz zdjęcia MDK Stargard 

Zobacz zdjęcia na wiadomosci.rii.pl 

 

Na dużej scenie SCK odbyły się spektakle teatralno-muzyczne pt. "Biała Pierzynka" w reż. Ewy Krysian. Po recenzjach dziennikarzy jak i widzów możemy śmiało powtórzyć że była to niesamowita sztuka muzyczna! Widowisko w świątecznym klimacie zagwarantowało publiczności wspaniale i niezapomniane wrażenia artystyczne. 

 

19.12.2015 | MDK na festynie świątecznym "Pod Szczęśliwą Gwiazdą".

Zobacz zdjęcia na stargard.pl 

 

Festyn Świąteczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” zorganizowany był z inicjatywy prezydenta Stargardu Sławomira Pajora. Festyn był na wskroś rodzinny, a więc każdy bez względu na wiek, znalazł na nim coś dla siebie. Na scenie najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne zaśpiewały m.in. zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. 

 

18.12.2015 | Nauczyciele z MDK dla podopiecznych stargardzkiego MOPS-u.

Zobacz zdjęcia na info.stargard.pl 

 

W murach MDK Stargard gościliśmy grupę dzieci wraz z rodzicami na mikołajkowym spotkaniu. Naczuczyciele z MDK Stargard wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stworzyli naszym gościom radosną, świąteczną atmosferę by mogli jak najlepiej przeżyć spotkanie ze św. Mikołajem. Dla dzieci było to wyjątkowe popołudnie. Czekała na nich zabawa, konkursy z nagrodami, tańce, słodki poczęstunek a na koniec wpsaniałe prezenty.

 

 

14.12.2015 | Tancerki dla Polaków na Kresach Wschodnich.

Zdjęcia na stargard.naszemiasto.pl 

Zobacz zdjęcia 

 

Na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny "Polakom na Kresach". W koncercie, którym organizatorem było Stowarzyszenie "Potrzebny Dom" wzięły udział tancerki z grypy Gest (Małgorzata Flas), Pasja (Małgorzata Liwosz-Rogozińska), Aplauz (Beata Górak), Aplauz (Paulina Ramotowska). Występy naszych tancerek zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem choć przy niektórych układach nie zabrakło chwil wzruszeń stargardzkich kresowiaków.  

 

12.12.2015 | Eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu.

Zobacz zdjęcia 

 

72 solistów i 5 podmiotów występujących w kategorii "zespoły i duety" zaprezentowało się w Sali Kominkowej MDK Stargard podczas eliminacji do Jubileuszowego Finału 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Dozwolone do lat 19". Jury w składzie: Ewa Krysian, Bożena Bedorf i Jacek Jankowski po naradach oraz przesłuchaniu nadesłanych utworów ogłoszą wyniki.

 

06.12.2015 | Recital Julity Kożuszek-Borsuk.

 

W Sali Kominkowej oraz na balkonach MDK Stargard zjawiły się tłumy by podziwiać Julitę Kożuszek w recitalu "Powróćmy jak za dawnych lat". Znana aktorka, choreograf i tancerka zaprezentowała mieszkańcom Stargardu piosenki z 20-lecia międzywojennego.

 

05-06.12.2015 | Wyjątkowa noc w MDK Stargard.

Zobacz zdjęcia 

 

W nocy z 5 na 6 grudnia w budynku MDK Stargard miało miejsce niezwykłe wydarzenie! Ponad 80 tancerek spędziło noc w MDK Stargard, w której odbyły się nocne warsztaty taneczne, piżama party i "babskie pogaduchy" do białego rana. Pani Małgorzata Flas i Małgorzata Liwosz-Rogozińska wraz ze swoimi tancerkami zamieniły budynek w ogromną sypialnię! Rano tancerki obudził Święty Mikołaj! Wszystkie dziewczęta z "Gest" i "Pasji" serdecznie dziękują swoim nauczycielkom tańca za cudny wieczór a rodzice dołączają się do podziękowań ściskając panie i córeczki dziękując im za... "wolną chatę" w mikołajkowy wieczór!
 

04.12.2015 | Szopka z MDK w Urzędzie Miejskim.

Zobacz film 

Relacja na stargardzka.pl 

 

Uroczystego otwarcia szopki w holu Urzędu Miejskiego dokonał pan Sławomir Pajor, Prezydent Miasta Stargard w obecności swoich zastępców, urzędników, mieszkańców i zaproszonych gości. W stargardzkim urzędzie drugi raz pojawiła się szopka bożonarodzeniowa. Część artystyczno-wokalną przygotowały wokalistki z zespołu "Poetica" pod kierunkiem pani Ewy Krysian. Twórcami szopki są młodzi artyści z Pracowni Ceramiki i Rzeźby MDK Stargard, którzy pracowali pod okiem pani Teresy Babińskiej. Szopkę można podziwiać już od dzisiaj w stargardzkim urzędzie. (Źródło: wiadomosci.rii.pl)

 

03.12.2015 | Dwa teatry, dwa pokolenia, jedna pastorałka.

Zobacz zdjęcia 

 

Spektakl teatralny pt. "Pastorałka Góralska" w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz odbył się w Sali Kominkowej MDK Stargard. Wystąpili aktorzy Teatru Emigatis (TP MDK) oraz A-to-my (UTW). Publiczność zakoczyła wszystkich! Poza ogromna ilościa osób przybyłych do MDK Stargard widownia wraz z aktorami zaśpiewała kilka zwrotek góralskiej pastorałki, co sprawiło, że w naszym budynku zagościła wyjątkowa atmosfera.

 

01.12.2015 | Stargardzcy Mistrzowie Języka Angielskiego.

Zobacz zdjęcia 

 

Za nami uroczystość rozdania nagród i podsumowania XIV Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się pod Honorowym Patronatem Pana Sławomira Pajora, Prezydenta Miasta Stargard oraz Wydawnictwa Macmillan. Mistrzem Języka Angielskiego Szkół Podstawowych (klasa IV-VI) okazał się Maciej Ruszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 6. Statuetka Lidera dla najlepszej szkoły trafiła także do Szkoły Podstawowej nr 6. Podczas uroczystości wystąpiła Nailah Vitha - stypendystka Prezydenta Miasta Stargard, wychowanka MDKStargard oraz uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Stargardzie. Nad wszystkim czuwał Pan Ireneusz Kopczyński ze Studia Nagrań MDK Stargard.

 

30.11.2015 | Kolejna wygrana w TESCO!

Zobacz zdjęcia 

 

Po dokładnym przeliczeniu głosów, znamy już wyniki II Etapu „Plebiscytu Sąsiedzkiego” w Tesco, który odbył się 7 listopada. Wygrało Towarzystwo Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie! Tym samym zdobyliśmy nagrodę w wysokości 2000 złotych! Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim za oddany głos a naszym rywalom za przyjazną rywalizację.

 

28.11.2015 | Odważny spektakl w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.

 

Kolejny spektakl na deskach Piwnicy TPS. Magdalena Gruba, Irmina Pisarek, Ola Widerska i Greta Wróbel z grupy teatralnej "Emigatis" w spektaklu "Sytuacje rodzinne" reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Spektakl otrzymał tytuł laureata na Grudniowym Akademickim Przeglądzie Artystycznym (GAPA) w kategoriach "Najlepszy teatr" i "Najlepsza aktorka" (Ola Widerska). Spektakl przygotowany przez aktorów z Młodzieżowego Domu Kultury opowiada o czwórce dzieci, które dla zabicia czasu, bawią się w dom. Przedstawiane przez nie historie zdecydowanie odbiegają od sielankowej wizji szczęśliwej rodzinki. Dosadność i brutalność pojedynczych scen, w kontraście z beztroskim podejściem dziewczynek do zabawy, pogłębia emocjonalny rezonans tematu, który rozszerza się od rodziny na całe współczesne społeczeństwo. Spektakl okazał się mocnym uderzeniem w problematykę funkcjonowania współczesnej rodziny i problemów w niejednej z nich. 

 

28.11.2015 | "Cantore Gospel" nagrywa płytę w MDK Stargard.

Zobacz zdjęcia 

 

Młodzieżowy Dom Kultury po remoncie to nie tylko miejsce zajęć dzieci i młodzieży czy też zabytek chętnie zwiedzany przez mieszkańców. Po remoncie nowoczesne Studio Nagrań MDK Stargard cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kalendarz jest wypełniony po brzegi a mikrofony są gorące. W sobotę od rana nad nagraniem nowej płyty pracował "Cantore Gospel" pod dyr. Marii Pyry. Na stanowisku dowodzenia mistrzowie realizacji dźwięku i ogromnej cierpliwości, Pan Ireneusz Kopczyński (MDK) i Jarosław Krawczyk (SCK).

 

27.11.2015 | O stargardzkiej kulturze...

 

Pani Elżbieta Szumska - dyrektor MDK Stargard, Pani Małgorzata Flas - wicedyrektor oraz Pan Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez wzięli udział w "I Stargardzkim Forum Wokół Kultury" zorganizowanego przez Stargardzkie Centrum Kultury. Forum odbyło się pod Patronatem Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński, Pana Sławomira Pajora. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń oraz osoby prywatne, które działają w obszarze kultury na terenie Stargardu. 

 

20.11.2015 | O historii i współczesności.

 

„Willa Karowów 1926 - MDK Stargard 2015" to prelekcja, jaką wygłosił nt. historii stargardzkiego "emdeku" Pan Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji

i Organizacji Imprez. Na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Książnicy Stargardzkiej słuchacze mogli poznać dzieje stargardzkiej placówki. 

 

19.11.2015 | Zwiedzanie MDK Stargard.

Zobacz zdjęcia 

 

MDK Stargard to także miejsce, które można zwiedzić. Z tej okazji skorzystali uczniowie Oddziału Zerowego 01 Przedszkola Miejskiego nr 3 przy Szkole Podstawowej nr 4 w Stargardzie, którzy zajrzeli w każdy kąt i weszli do każdego gabinetu. Nasi młodzi goście wraz z Panią Małgorzatą Widoniak uczestniczyli w zabawach choreograficzno-ruchowych prowadzonych przez Panią wicedyrektor MDK Stargard Małgorzatę Flas, która towarzyszyła młodym "tyrystą"

w poznawaniu historii budynku. Na koniec goście wzięli udział w lekcji gry na bębnach djembe w pracowni muzycznej prowadzonej przez Pana Roberta Iżewskiego. 

 

09.11.2015 | XIV Miejski Konkurs Języka Angielskiego.

Zobacz zdjęcia 

 

Wydawnictwo Macmillan i Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie zorganizował XIV Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VI. Konkurs, na który przybyło 18 przedstawicieli stargardzkich szkół podstawowych odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński, Pana Sławomira Pajora. Wyniki konkursu i uroczystość rozdania nagród odbędzie się 1 grudnia o godzinie 16:00 w Sali Kominkowej MDK Stargard.

 

07.11.2015 | "Plebiscyt Sąsiedzki" w TESCO.

Zobacz zdjęcia 

 

Spośród zgłoszeń do programu grantowego „Plebiscyt Sąsiedzki”, Jury wybrało 2 projekty, które zostały poddane otwartemu głosowaniu. Jednym z nich był projekt „Roztańczony Młodzieżowy Dom Kultury”, który zakłada przygotowanie dwóch dużych koncertów dla rodziców. Program grantowy „Plebiscyt Sąsiedzki” jest częścią akcji „Poznaj bliskiego sąsiada” skierowanej do lokalnych społeczności oraz klientów Pasaży Tesco. O  dofinansowanie w wysokości

2 000 zł walczyły nasze tancerki pod okiem Pań: Beaty Górak, Pauliny Ramotowskiej oraz Katarzyny Korzeniowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym rodzinom, przyjaciołom oraz sympatykom MDK Stargard za oddany głos.

 

06-07.11.2015 | Ciężka praca i wspaniała zabawa w Warszawie.

Zobacz zdjęcia 

 

Grupy wokalne z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie wraz z Panią Ewą Krysian, Panią Aleksandrą Krysian i Panem Maciejem Dura-Pomarańskim udały się do Warszawy na zaproszenie Polskiego Radia - Trójki oraz TVP. Były to dwa dni wytężonej pracy studyjnej. W Programie Trzecim Polskiego Radia na "Rupaków" czekała znana wszystkim dziennikarka, Pani Katarzyna Stoparczyk. Po wizycie była także okazja na zwiedzenie radia i poznanie osobiście Pana Marka Niedźwieckiego. W Telewizji Polskiej dzieci więły udział w nagraniach dwóch odcinków programu „Petersburski Music Show”. W programie poza "Rupakami" zaprezentowała się Nailah Vitha, której akompaniowała Pani Aleksandra Krysian. Ciężką pracę w studiach nagrań dzieci zrekompensowały sobie wieczornym zwiedzaniem Warszawy a także wizytą w największej hali tenisowej w Polsce (Tenis House) w Markach koło Warszawy. Wyjazd został sfinansowany przez "rupakowych" rodziców a także przez Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński - Pana Sławomira Pajora oraz Starostę Stargardzkiego - Pana Ireneusza Rogowskiego.

 

30.10.2015 | Mistrz szkół ponadgimnazjalnych znany!

Zobacz zdjęcia 

 

Turniej o tytuł Mistrza Szachowego Szkół Ponadgimnazjalnych ze Stargardu za nami. W turniej wzięło udział 14 uczestników ze stargardzkich szkół ponadgimnazjalnych. 1 miejsce zdobył Jakub Andrzejewski z I Liceum Ogólnokształcącego, 2 miejsce przypadło Dominice Walukiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego, miejsce 3 powędrowało Patryka Rogozińskiego z Zespołu Szkół nr 1. Fundatorem nagród był Prezydent Miasta Stargard Szczeciński oraz Pizzeria Toskania. 

 

29.10.2015 | "Pora na edukatora" - plastycy z MDK w Muzeum.

Zobacz zdjęcia 

 

W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie odbył się wernisaż wystawy "Pora na edukatora" połączony z promocją nowego wydawnictwa - interaktywnej książeczki edukacyjnej pt. "Muzealnik, czyli kto?" Na imprezę licznie przybyli główni i najważniejsi adresaci tej wystawy, czyli dzieci - m.in. z grupy plastycznej Pani Jolanty Brejdak z MDK Stargard. Jak relacjonują organizatorzy - wernisaż był wesoły, kolorowy i pełen energii, ponieważ przeprowadzili w jego trakcie minilekcję. Dzieciaki stworzyły własnoręcznie (czy może raczej należałoby napisać: "własnonożnie") dzieło, które powstało wskutek tańca. Praca została przez swoich autorów zatytułowana "Skacząca plama". Serdecznie dziękujemy przewodnikowi i kuratorowi wystawy, Panu Przemysławowi Antczakowi z Działu Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji.

 

29.10.2015 |  "Są ludzie, którym nie wolno osiwieć".

Zobacz zdjęcia 

 

Pierwszy spektakl w odnowionym budynku MDK Stargard za nami! We współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Stargardzie, na deskach Sali Kominkowej wystąpił Teatr "A to my..." (Uniwersytet Trzeciego Wieku) ze spektaklem pt.: "Są ludzie, którym nie wolno osiwieć". Spektakl o miłości w każdym calu, a przede wszystkim o tej 50+. Reżyseria: Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz, muzyka: Rajmund Keszka. 

 

23.10.2015 | Turniej szachowy dla gimnazjalistów.

Zobacz zdjęcia 

 

W budynku MDK Stargard odbył się pierwszy konkurs po remoncie. Był to Turniej o tytuł Mistrza Szachowego Szkół Gimnazjalnych ze Stargardu. W turniej wzięło udział 24 uczestników ze stargardzkich szkół gimnazjalnych. 1 miejsce zdobył Wiktor Raczyński z Gimnazjum nr 4, 2 miejsce przypadło Wiktorowi Demczynie z Gimnazjum nr 2, miejsce 3 powędrowało do Kacpra Sikorskiego z Gimnazjum nr 3. Fundatorem nagród był Prezydent Miasta Stargard Szczeciński oraz Pizzeria Toskania. 

 

16-18.10.2015 | Warsztaty w Połczynie Zdroju.

Zobacz zdjęcia 

 

Warsztaty plastyczno-taneczno-szachowe w Połczynie Zdroju odbywały się przez cały weekend. Poza licznymi atrakcjami: wystawy, wernisaże, eventy, spacery, zwiedzanie, kino nocne czy basen - dzieci i młodzież ciężko pracowały. Swoje umiejętności taneczne, plastyczne i szachowe udoskonalały pod okiem swoich nauczycieli: Elżbiety Szumskiej, Małgorzaty Liwosz-Rogozińskiej, Emmy Babiak i Macieja Dury-Pomarańskiego. 

 

08.10.2015 | Ponowne otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie!

Galeria zdjęć 1. Foto: Tadeusz Surma

Galeria zdjęć 2. Foto: MDK Stargard

Galeria zdjęć 3. Foto: MDK Stargard

Galeria zdjęć 4. Foto: Tadeusz Surma

Galeria zdjęć 5. Foto: wiadomosci.rii.pl

Galeria zdjęć 6. Foto: stargard.com.pl

Galeria zdjęć 7. Foto: MDK Stargard

Czytaj więcej 

 

Uroczyste otwarcie MDK Stargard zakończyło trwającą ponad rok przebudowę budynku Młodzieżowego Domu Kultury. Obiekt zupełnie zmienił swoje oblicze. Jest bezpieczny, funkcjonalny i w pełni odpowiadający swojemu przeznaczeniu. Inwestycja pochłonęła ponad 5 900 000 zł. Już niedługo w placówce przy ul. Portowej 3 rozpoczną się zajęcia dla dzieci  i młodzieży. 

 

30.09.2015 | Wystawa Cecylii Wróbel.

Zobacz więcej 

 

W budynku Starostwa odbył się wernisaż młodej artystki Cecylii Wróbel, która jest wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Cecylia wiele zawdzięcza nauczycielom: Emmie Babiak i Ryszardowi Baloniowi. 

 

20.09.2015 | IV Regaty o Złotą Dynię Jeziora Miedwie.

Fotorelacja: otwarcie regat 

Fotorelacja: regaty 

Fotorelacja: uroczystość na muszli koncertowej 

Fotorelacja: uroczystość na OW MDK 

 

IV Regaty o Złotą Dynię za nami. Młodzi żeglarze rywalizowali w klasach: Optimist, Omega, Laser oraz ISA 407. Na 45 jachtach pojawili się zawodnicy ze Stargardu, Szczecina, Trzebieży i Mirosławca. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie, Stowarzyszenie "Miedwie" oraz Gmina Kobylanka. Na scenie zawodnikom puchary oraz medale wręczali m.in.: Wójt Gminy Kobylanka a jednocześnie gospodarz miejsca - Pan Mirosław Przysiwek, Pani Poseł na Sejm RP - Zofia Ławrynowicz, Pan Senator RP - Sławomir Preiss, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Pan Jarosław Rzepa, Starosta Powiatu Stargardzkiego - Pan Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Powiatu Stargardzkiego - Pani Iwona Wiśniewska, w imieniu Prezydenta Miasta Stargard - Pani Alicja Terlikowska, Naczelnik Wydziału Edukacji - Pan Bronisław Stefanowicz oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie - Pani Elżbieta Szumska. 

 

10.09.2015 | Grafiki z MDK Stargard wyróżnione na Międzynarodowym Bienalle. 

 

VI Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu i Małej Formy Graficznej im. Henryka Grajka w w Boguszowie-Gorcach zakończyło się sukcesem naszych grafików. Sylwia Wojewoda i Sławomir Kaczmarek otrzymali wyróżnienia a sam nauczyciel, Pan Ryszard Baloń otrzymał nagrodę. Uroczystość połączona odbędzie się 23 października w Boguszowie-Gorcach.

 

02.09.2015 | Zapisy do MDK Stargard.

Zobacz zdjęcia

 

Zapisy do kół i pracowni MDK Stargard na rok szkolny 2015/2016 już ruszyły! Z racji remontu naszego budynku zapisy oraz bezpośrednie spotkania z nauczycielami odbywają się gościnnie w Holu Stargardzkiego Centrum Kultury.

 

28.08.2015 | MDK tańczył i śpiewał na Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego.

Zobacz więcej na stargard.naszemiasto.pl 

Zobacz więcej na stargardzka.pl 

Zobacz film 

 

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 odbyła się w Stargardzie. Zaproszeni Goście mogli podziwiać m.in. występy Rupaków pod kierunkiem Pani Ewy Krysian i Zespołu Tanecznego Gest, którym opiekunem jest Pani Małgorzata Flas. Uroczystość nagłośnił Pan Ireneusz Kopczyński ze Studia Nagrań MDK Stargard. Foto: Tadeusz Surma, Wideo: Marta Kubacka.

 

28.08.2015 | Puchar dla żeglarzy z MDK Stargard.

Zobacz zdjęcia 

 

W Czaplinku odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej w żeglarstwie. Drużyna Tomasza Jachymka z MDK Stargard przywiozła ze sobą puchar i medale wygrywając w klasie omega i zdobywając pierwsze i drugie miejsce na podium. Skład: Kacper Olszewski, Filip Bielecki, Maciej Mielczarek, Jacek Mielczarek i Igor Przytuła. Serdecznie Wam gratulujemy!

 

bottom of page