#ekoStargardchallenge

Za nami eko-wyzwanie #ekoStargardchallenge, którego organizatorem jest Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie Ekipa z Młodzieżowego Domu Kultury na odcinku zaledwie kilkuset metrów wypełniła worki. W akcji wzięli udział przedstawiciele Domu przy Portowej 3: Małgorzata Flas , Agnieszka Dryjańska, Ewa Krysian, Jolanta Brejdak, Ryszard Baloń i Maciej Dura-Pomarański.


- Życie i codzienność miast od zawsze wiązała się z powstawaniem masy odpadów. Osiągniecie satysfakcjonujących efektów wymaga wiele czasu i jest celem nie tylko dla nas ale również dla następnych kilku pokoleń. W wielu miastach podejmowane są rozmaite czynności zachęcające do działań na rzecz ochrony przyrody. Przykładem może być inicjatywa podjęta przez Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie. Cieszę się, że mogliśmy dołączyć do akcji. Mam nadzieję, że będzie to cykliczne działanie, do którego ponownie chętnie dołączymy – mówi Małgorzata Flas, dyrektor MDK Stargard.

- Śmieci to ogromny problem naszych czasów. Z roku na rok na Ziemi rośnie produkcja odpadów. Ten negatywny trend widoczny jest również w Polsce. Statystyczny Polak rocznie wytwarza ok. 332 kg śmieci. Rosnące z roku na rok statystyki przerażają tak samo jak śmieci, które dzisiaj zebraliśmy. To co kryją piękne, zielone tereny naszego miasta budzi ogromne obawy o to, co nas czeka w przyszłości – podsumowuje Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez MDK Stargard.
63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie