KRONIKA ZESPOŁU

TANECZNEGO 

"GEST" (03.2015-2016)

3.05.2015 r.

Świętujemy z Błękitnymi i serdecznie im dziękujemy za piękne chwile i niesamowite emocje! Rynek Staromiejski! Taniec, szpaler i wizytówka naszych Błękitnych to nikt inny jak zespoły z MDK Stargard. Dzisiaj pod okiem Pani Małgorzaty Flas.. Zobacz zdjęcia...

24.06.2015 r.

Wspaniały taneczny koncert jubileuszowy na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Na scenie: Gest, Gest Duo, Gest Mini (najmłodsza grupa), Gest Reaktywacja (studentki) i Mega Gest (rodzice, w tym dwóch tatusiów). Tak świętowano 20-lecie działalności Zespołu oraz 25-lecie pracy jego założycielki i autorki choreografii, Małgorzaty Flas. 

Mega galeria Tadeusza Surmy

Galeria U-BIK Team

Artykuł red. Emilii Chanczewskiej

02-06.07.2015 r.

,,Przystań dla Tańca” to nazwa tegorocznej XXII Międzynarodowego Festiwalu Tańca, który odbył się w Gorzowie. Gest z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie zdobył wyróżnienia, natomiast Gest Duo otrzymał ,,Brązową Przystań”. Festiwal szczęśliwie zakończył taneczny rok dla Zespołów z MDK Stargard. Paulina Pytlas została zauważona wśród tancerzy i otrzymała Nagrodę za osobowość sceniczną. Zobacz zdjęcia...

28.08.2015 r.

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 odbyła się w Stargardzie. Zaproszeni Goście mogli podziwiać m.in. występy Zespołu Tanecznego Gest, którym opiekunem jest Pani Małgorzata Flas. Zobacz zdjęcia...

05-06.12.2015 r.

W nocy z 5 na 6 grudnia w budynku MDK Stargard miało miejsce niezwykłe wydarzenie! Ponad 80 tancerek spędziło noc w MDK Stargard, w której odbyły się nocne warsztaty taneczne, piżama party i "babskie pogaduchy" do białego rana. Pani Małgorzata Flas i Małgorzata Liwosz-Rogozińska wraz ze swoimi tancerkami zamieniły budynek w ogromną sypialnię! Rano tancerki obudził Święty Mikołaj! Wszystkie dziewczęta z "Gest" i "Pasji" serdecznie dziękują swoim nauczycielkom tańca za cudny wieczór a rodzice dołączają się do podziękowań ściskając panie i córeczki dziękując im za... "wolną chatę" w mikołajkowy wieczór! Zobacz zdjęcia...

14.12.2015 r.

Na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny "Polakom na Kresach". W koncercie, którym organizatorem było Stowarzyszenie "Potrzebny Dom" wzięły udział tancerki m.in. z grupy Gest (Małgorzata Flas). Występy naszych tancerek zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem choć przy niektórych układach nie zabrakło chwil wzruszeń stargardzkich kresowiaków. Zobacz zdjęcia...

09.01.2016 r.

Zespół taneczny "Gest" pod kierunkiem Pani Małgorzaty Flas uświetnił swoimi występami w Hali OSiR I Ogólnopolski Turniej Chłopców z rocznika 2007 „BŁĘKIT CUP”. Poza - jak zwykle wspaniałymi układami choreograficznymi - dziewczęta wzięły udział w oficjalnej dekoracji zawodników. Zobacz zdjęcia...

19.03.2016 r.

Pani Małgorzata Flas wraz ze swoimi tancerkami zawitały po raz pierwszy w Łebie na III Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej. Tancerze prezentowali ciekawe pomysły choreograficzne, wysoki poziom techniczny oraz piękną muzykę. Gest zachwycili tancerze szkół baletowych.. Nie zabrakło adrenaliny. Rozkładając rekwizyt okazało się, że jest niekompletny. Dwa elementy zostały w Stargardzie. Niezawodni jak zwykle okazali się rodzice dzieci, którzy ruszyli z pomocą. W efekcie stanęliśmy na podium! W kat. formacje do lat 11 Gest Mini - 1 miejsce w kategorii taniec współczesny, Gest Mini - 2 miejsce w kategorii jazz ; w kat. formacje 12-15 lat Gest Duo - 2 miejsce kategorii jazz, Gest Duo - 5 miejsce w kategorii taniec współczesny.

10.04.2016 r.

Po raz kolejny silna ekipa tancerek z MDK Stargard wzięła udział w XIII Nowogardzkich Spotkaniach Tanecznych. W tym roku ponad 110 zespołów rywalizowało na parkiecie. Dominowała technika show dance - czyli dynamiczna muzyka - bogate kostiumy i ciekawe rekwizyty. Tancerki z MDK Stargard zaprezentowały się w technice współczesnej i modern jazz. Podczas uroczystej Gali wszystkie zespoły z MDK stanęły na podium i otrzymały medale.

Kategoria do 11 lat: Gest Mini (choreografia Małgorzata Flas) - 1 miejsce

Kategoria 12-15 lat: Gest Duo (choreografia Małgorzata Flas) - 1 miejsce

Zobacz zdjęcia z Festiwalu...

Zobacz zdjęcia z poniedziałkowego spotkania GEST-u...

23.04.2016 r.

Na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury w Stargardzie zespoły taneczne prezentowały swoje ciekawe choreografie w ramach Powiatowych Konfrontacji Tanecznych. W konkursie udział wzięło 8 zespołów tanecznych (łącznie 142 osoby), w tym 7 zespołów z naszej placówki. 

Nagrody pieniężne otrzymali: Zespół Gest Mini za choreografię Małgorzaty Flas ,,Zimowa fantazja"

Wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną otrzymał: Zespół Gest Duo - nauczyciel Małgorzata Flas

Zobacz zdjęcia...

14.05.2016 r.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby Przytoczna po raz kolejny stała się stolicą tańca. To wszystko za sprawą III Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Dance- Passion and Life”. 14 maja br. odbyła się wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na wysokim podium stanęły tancerki z MDK Stargard. 

Gest Duo: 1. miejsce (kat. inscenizacja taneczna 12-15 lat) - nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Duo: 2. miejsce (kat. miniatura taneczna 12-15 lat) - nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Mini: 1. miejsce (kat. miniatura taneczna 7-11 lat) - nauczyciel: Małgorzata Flas

Gest Mini: 2. miejsce (kat. inscenizacja taneczna 7-11 lat) - nauczyciel: Małgorzata Flas

Zobacz zdjęcia...

05.06.2016 r.

M.in. zespół taneczny Gest wziął udział w VI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Sulechowie. Dziewczęta z zespołu „Gest” pod kierunkiem pani choreograf Małgorzaty Flas w ten sposób zakończyły prezentacje w festiwalach tańca w roku szkolnym 2015/2016. Na miejscu rywalizowały 64 zespoły prezentując ciekawe pomysły choreograficzne i wysoki poziom techniczny. Upał doskwierał bardzo naszym tancerkom, ale nie poddawały się i na parkiecie dały z siebie wszystko. Ostatecznie dziewczęta stanęły na podium:


Gest Mini (kategoria 9-11 lat inscenizacja): 2 miejsce
Gest Mini (kategoria 9-11 lat modern jazz): 2 miejsce
Gest Duo (kategoria 12-15 lat taniec współczesny): 1 miejsce
Gest Duo (kategoria 12-15 lat inscenizacja): 2 miejsce


Największym sukcesem dla zespołu było zdobycie nagrody głównej Grand Prix festiwalu dla zespołu „Gest Duo” za choreografię pt. „Piszę, że…” przygotowaną przez panią Małgorzatę Flas.

Zobacz zdjęcia...

09.06.2016 r.

W Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Sienkiewicza odbyły się jubileuszowe uroczystości. Poza prezydentami miasta oraz gości oficjalnych, na obchody 50-lecia przyszli byli i obecni nauczyciele i dyrektorzy oraz absolwenci. Uroczystości uświetniły występy zespołu tanecznego "Gest Mini" pod kierunkiem pani Małgorzaty Flas.

Zobacz zdjęcia...

14.06.2016 r.

Podczas zakończenia roku dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku nasze tancerki zaprezentowały się na scenie. Dziewczęta m.in. z grupy tanecznej: Gest Duo uświetniły układami choreograficznymi uroczystość.

09.06.2016 r.

W Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Sienkiewicza odbyły się jubileuszowe uroczystości. Poza prezydentami miasta oraz gości oficjalnych, na obchody 50-lecia przyszli byli i obecni nauczyciele i dyrektorzy oraz absolwenci. Uroczystości uświetniły występy zespołu tanecznego "Gest Mini" pod kierunkiem pani Małgorzaty Flas.

Zobacz zdjęcia...