top of page

NAUKA GRY

NA INSTRUMENTACH

PERKUSYJNYCH

Nauka gry 

na perkusji

Zajęcia dla początkujących od lat 7 opierają się na nauce podstaw gry na zestawie perkusyjnym poprzedzonej ćwiczeniami  na werblu. Uczestnik poznaje podstawy gry na werblu sposobami trzymania pałek i pozycji ciała podczas gry. Ćwiczenia  te opierają się w znacznej mierze na rozwijaniu techniki gry werblowej tj.: jej precyzji wykonania, która ma później odzwierciedlenie w grze na zestawie perkusyjnym. Żmudne często ćwiczenia- wprawki (paradiddle)na werblu czy też padzie z wykorzystaniem metronomu po jakimś czasie przynoszą efekt w postaci równej, szybkiej i precyzyjnej techniki uzyskiwania dźwięków i rytmów.

 

Dzieci uczestniczące w zajęciach mają do dyspozycji oprócz standardowego  zestawu perkusyjnego bębny typu: Konga, bongosy, bębny djembe oraz elektroniczny sampler perkusyjny DGX firmy Roland  z nagłośnieniem, dzięki któremu wprawni już uczniowie mogą tworzyć samodzielne sample i własne produkcje-projekty muzyczne. Co roku sala perkusji wzbogacana jest o nowe perkusjonalia.

Nauczyciel:

Robert Iżewski

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu - filia Szczecin na wydziale pedagogiki instrumentalnej (specjalność- akordeon). W roku 2000 - stypendysta miasta Szczecina. Od roku 2006 nauczyciel gry na akordeonie w szkołach muzycznych w Pyrzycach i Goleniowie.

W roku 2005 ukończył studia podyplomowe z zakresu muzykoterapii,  podczas których zaraził się pasją gry na bębnach djembe, owocem czego jest założenie w MDK-u grupy integracyjnej - zespołu bębniarskiego - „Tam-Tam”.

 

Od 20 lat współpracuje ze stargardzkimi  żłobkami, przedszkolami  integracyjnymi prowadząc zajęcia umuzykalniające, rytmiczne i zajęcia muzykoterapii. Pan Robert ma bardzo dobry kontakt z dziećmi  przede wszystkim w wieku przedszkolnym, ale także  ze starszymi dziećmi. Często wspomaga imprezy okolicznościowe w MDK-u  np.: imprezy choinkowe, noworoczne oraz festyny w środowisku lokalnym.

bottom of page