top of page

NAUKA GRY

NA BĘBNACH

DJEMBLE "TAM-TAM"

Zespół „Tam-Tam” istnieje od trzech lat. Założycielem grupy jest Pan Robert Iżewski – magister sztuki, muzykoterapeuta, nauczyciel rytmiki. Zespół skupia dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Uczestnicy koła poznają etniczne instrumenty kontynentu Afryki, ich historię i znaczenie w kulturze ludów go zamieszkujących. Oprócz historii instrumentu i jego budowy, uczestnicy koła bębnów Djembe mają możliwość zapoznania się z charakterystycznymi rytmami afrykańskimi oraz technikami i sposobem wydobycia dźwięków.

 

Ponadto dzięki wspólnej grze na bębnach, dzieci kształtują poczucie rytmu, integrują się w grupie rówieśniczej, odreagowują wszelkie       napięcia psychofizyczne, pozbywają się tremy i radzą sobie z własnymi słabościami. Podczas zajęć grający na bębnach tworzą własne projekty muzyczne - aranżacje do znanych utworów, także muzyki pop. Uczą się gry zespołowej, świadomości współbrzmienia w grupie, a przede wszystkim bardzo miło, wesoło i twórczo spędzają czas wolny. Grupa często prezentuje swoje umiejętności podczas imprez w środowisku lokalnym.

Nauka gry...

Nauczyciel:

Robert Iżewski

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu - filia Szczecin na wydziale pedagogiki instrumentalnej (specjalność- akordeon). W roku 2000 - stypendysta miasta Szczecina. Od roku 2006 nauczyciel gry na akordeonie w szkołach muzycznych w Pyrzycach i Goleniowie.

W roku 2005 ukończył studia podyplomowe z zakresu muzykoterapii,  podczas których zaraził się pasją gry na bębnach djembe, owocem czego jest założenie w MDK-u grupy integracyjnej - zespołu bębniarskiego - „Tam-Tam”.

 

Od 20 lat współpracuje ze stargardzkimi  żłobkami, przedszkolami  integracyjnymi prowadząc zajęcia umuzykalniające, rytmiczne i zajęcia muzykoterapii. Pan Robert ma bardzo dobry kontakt z dziećmi  przede wszystkim w wieku przedszkolnym, ale także  ze starszymi dziećmi. Często wspomaga imprezy okolicznościowe w MDK-u  np.: imprezy choinkowe, noworoczne oraz festyny w środowisku lokalnym.

bottom of page