#AKTUALNOŚCIMDK

Za nami wyjątkowy koncert "Stargardzka Pastorałka u Chrystusowców". Nie bez powodu spotkaliśmy się w samym sercu miasta - kościele św. Jana. Po II wojnie światowej, głównym terenem pracy księży chrystusowców stało się Pomorze Zachodnie i to właśnie dzięki nim o północy, z poniedziałku na wtorek 24 grudnia 1945 roku po raz pierwszy  można było usłyszeć polskie „Wśród nocnej ciszy”. Podczas koncertu wystąpiły dzieci i młodzież  z zespołów: Rupaki, Mini Rupaki, Dzikie Wino i Layla pod kier. Ewy i Aleksandry Krysian. Koncert odbył się pod Patronatem Prezydenta Miasta Stargard.

Wejdź i zobacz fotorelację z tego wydarzenia!

Swymi aranżacjami tematów świątecznych Aleksandra Krysian wraz z zespołem zbliżyła Stargard do odległego Betlejem. Jej występ z udziałem takich nazwisk jak Wieleba, Kanicki i Rozesłański był prawdziwie świątecznym wprowadzeniem w magię świąt i to na najwyższym poziomie. Melodie, w których znamy każda nutę – i to od dziecka – usłyszeliśmy w piwnicznych klimatach a do tego w niecodziennym, niezwykłym i oryginalnym wydaniu. To koncert, w którym prezentowane były popularne utwory okresu bożonarodzeniowego, wykonane w nowatorskich aranżacjach, w zmienionej harmonii i nowej szacie brzmieniowej, wyraźnie różniącej się od dotychczas znanych. W trakci...

Jako nastolatek zaczynałem naukę gry na gitarze jak większość moich rówieśników – od Nothing Else Matters. Ciężko mi powiedzieć czy takie były początki Marcina Momota zanim trafił pod opiekę Jacka Jankowskiego. Wystarczyło jednak zjawić się wczoraj w Małej Sali Stargardzkiego Centrum Kultury, by zobaczyć i usłyszeć, że Marcin opanował gitarę zdecydowanie lepiej niż ja.

Solowy koncert był mieszanką utworów wybitnych gitarzystów. Jakich utworów i na jakich miejscach rankingu wszech czasów byli Ci gitarzyści już nie pamiętam. Zapamiętałem za to zwinność z jaką Marcin przebierał palcami po strunach, jego uśmiech między utworami, grymas na twarzy,...

"fruwaki-dziwaki" to warsztaty rękodzieła artystycznego, które poprowadziła Jolanta Brejdak, artystka na co dzień pracująca w MDK Stargard. Nietypowe tworzenie ptaków i niezwykła atmosfera przyciągnęła dzieci z całego miasta na twórczą sobotę z MDK Stargard. Przed nami jeszcze inne warsztaty... już niebawem więcej szczegółów. 

Mały Konkurs Recytatorski organizowany będzie do etapu rejonowego (powiatowego) wraz 
z Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim. Jest jego częścią składową i prowadzony jest do stopnia wojewódzkiego. 

MKR - regulamin (kliknij i ściągnij)

MKR - karta zgłoszenia (kliknij i ściągnij)

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Poezji Śpiewanej I Teatru Jednego Aktora (eliminacje powiatowe) jest imprezą otwartą, adresowaną do młodzieży szkół średnich i dorosłych.

OKR - regulamin (kliknij i ściągnij)

OKR - Poezja Śpiewa (kliknij i ściągnij)

OKR - Recytatorski i Turniej Wywiedzione ze słowa (kliknij i ściągnij)

OKR - Teatr Jednego Aktora (kliknij i ści...

W artykule na temat ex-librisu dziecięcego wspomniano już, że organizator konkursu na ostatnim biennale w Bodio Lomnago podjął inicjatywę odmładzania uczestników konkursu na ex-libris: nagrodę New Millennium Artist skierował specjalnie dla młodych projektantów. Mimo że temat konkursu „Komiksy i kreskówki” był swobodnie dostępny dla młodych ludzi, liczba zgłoszeń nie była natychmiast przytłaczająca. Na szczęście wyniki - biorąc pod uwagę potencjał wzrostu młodych artystów – były całkiem niezłe.


Jury, które w przeszłości odważyło się na szowinistyczne wybory, tym razem miało jednomyślną preferencję dla ex libris cudzoziemskiej polskiej Alicji B...

Please reload

© 2018 by MDK Stargard. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now