#AKTUALNOŚCIMDK

Mały Konkurs Recytatorski organizowany będzie do etapu rejonowego (powiatowego) wraz 
z Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim. Jest jego częścią składową i prowadzony jest do stopnia wojewódzkiego. 

MKR - regulamin (kliknij i ściągnij)

MKR - karta zgłoszenia (kliknij i ściągnij)

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Poezji Śpiewanej I Teatru Jednego Aktora (eliminacje powiatowe) jest imprezą otwartą, adresowaną do młodzieży szkół średnich i dorosłych.

OKR - regulamin (kliknij i ściągnij)

OKR - Poezja Śpiewa (kliknij i ściągnij)

OKR - Recytatorski i Turniej Wywiedzione ze słowa (kliknij i ściągnij)

OKR - Teatr Jednego Aktora (kliknij i ści...

Nad Jeziorem Miedwie odbyły się 9. Regaty o Złotą Dynię, Finał Pucharu Ziem Zachodnich w klasie Optimist i wyścig Memoriałowy im. Marcina Tura. Na wodach Miedwia gościliśmy kilkudziesięciu żeglarzy z klubów sportowych ze Szczecina, Barlinka, Trzebieży i Czaplinka. W imieniu Prezydenta Miasta Stargard młodym żeglarzom puchary wręczył Bronisław Stefanowicz, dyrektor Wydziału Edukacji. Wzruszającym momentem podczas uroczystości była dekoracja młodych wilków morskich w wyścigu pamięci Marcina Tura. Pamiątkowe laury wręczała Małgorzata Flas, dyrektor MDK Stargard oraz Joanna Rybarczyk, córka zmarłego.

Marcin Tur był współtwórcą Ośrodka Wodnego MDK...

W Ostrowie Wielkopolskim odbyła się 17. edycja Międzynarodowego Konkursu Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu. Grafika Huberta Tomczaka została zakwalifikowana do prestiżowej wystawy i jest eksponowana wśród 500 prac. Ryszard Baloń otrzymał wyróżnienie i medal. „Jack van Peer w belgijskim magazynie Graphia nazwał Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie polską szkołą Ekslibrisu! Podobne sukcesy są nie tylko naszą wielką dumą i promocją Miasta Stargard ale przede wszystkim potwierdzeniem talentu naszych wychowanków. Serdecznie gratuluję Hubertowi i Panu Ryszardowi” – mówi Małgorzata Flas, dyrektor MDK Stargard. „Gratuluję wszystkim artystom oraz ż...

Od nowego roku szkolnego w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie ruszają zajęcia z arteterapii. W ostatnich latach szczególnie dużą popularnością cieszy się arteterapia, a więc metoda, która bazuje na szeroko rozumianej sztuce i twórczości. Dzieci są osobami, które nadzwyczaj dobrze reagują na ten rodzaj terapii. Dotyczy to zwłaszcza dzieci autystycznych, z zaburzeniami emocjonalnymi i po traumatycznych przejściach. Podobnie jak w przypadku starszych pacjentów, maluchy dzięki arteterapii stają się spokojniejsze, pozbywają się napięć i przeróżnych blokad emocjonalnych. Serdecznie zapraszamy, to będą wyjątkowe zajęcia, które poprowadzi Pani B...

Kolejny raz dzieci podczas półkolonii w MDK Stargard uczyły się jak skutecznie ratować życie! Akcję szkoleniową dla najmłodszych zorganizował Rescuelab Stargard Dziękujemy młodym koordynatorom oraz Panu Michałowi Kilarowi - koordynatorowi i instruktorowi ratownictwa wodnego za profesjonalne i pełne atrakcji szkolenie! Życzymy Wam powodzenia w dalszym działaniu i rozwoju niezwykłej i jakże potrzebnej inicjatywy.

Rescue Lab zostało otwarte w 2018 roku. To miejsce, w którym młodzi ludzie uczą się jak w praktyce udzielać pierwszej pomocy. Zostało otwarte w Stargardzie przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jest to drugie tego typu miejsce w P...

W dniach 12-17.08.2019 w  partnerskim mieście Stralsund młodzi przedstawiciele Stargardu z Młodzieżowego Domu Kultury wzięli udział w polsko-niemieckim projekcie "Cycle of Live" [Cykl życia]. Warsztaty zostały zorganizowane przez naszych przyjaciół ze STiC-er Theater i były przygotowaniem do spektaklu pt. „Piękne dusze” ukazującego problem uchodźctwa w Europie a także podejścia ludzi do emigrantów. Zajęcia w jakich brali udział przedstawiciele MDK Stargard to warsztaty teatralne, tańca i mediów.

Zdjęcia na naszym profilu fb.com/mdkstargard

Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny, mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. To nie tylko sprawa dorosłych ale też... dzieci. Co wiedzą o gazie najmłodsi? Dzisiaj już wszystko! Niezwykli animatorzy przygotowali dla dzieci pogadanki i animacje plastyczne. Ponadto mega twister, tor przeszkód, gra w zielone i koło fortuny z nagrodami. To był kolejny udany dzień półkolonii w MDK Stargard! 

W artykule na temat ex-librisu dziecięcego wspomniano już, że organizator konkursu na ostatnim biennale w Bodio Lomnago podjął inicjatywę odmładzania uczestników konkursu na ex-libris: nagrodę New Millennium Artist skierował specjalnie dla młodych projektantów. Mimo że temat konkursu „Komiksy i kreskówki” był swobodnie dostępny dla młodych ludzi, liczba zgłoszeń nie była natychmiast przytłaczająca. Na szczęście wyniki - biorąc pod uwagę potencjał wzrostu młodych artystów – były całkiem niezłe.


Jury, które w przeszłości odważyło się na szowinistyczne wybory, tym razem miało jednomyślną preferencję dla ex libris cudzoziemskiej polskiej Alicji B...

W sobotę, 30 marca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia po raz trzeci odbyło się rozdanie Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Spośród 101 zgłoszeń wyłoniono tylko 11 laureatów. Nagroda główna kota Umbriagi trafiła do Sekcji Żeglarskiej Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, za osiągnięcia na polu popularyzacji żeglarstwa wśród najmłodszych. Sekcja Żeglarska Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie – od 1950 roku Pracownia Żeglarska Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie uczy i szkoli przyszłych żeglarzy, późniejszych studentów Akademii Morskiej czy instruktorów żeglarstwa.

„Osoby, które zdobywają Nagrody krzewią ideę żeg...

Zobacz w jaki sposób Młodzieżowy Dom Kultury uczcił 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości angażując się w różnego rodzaju działania! Kliknij tutaj lub w obrazek poniżej i przejdź do strony!

Please reload

© 2018 by MDK Stargard. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now