#AKTUALNOŚCIMDK

Moc kwiatów, moc prezentów, upominków, pamiątkowych zdjęć... Za wszystko dziękuję! Wczorajszy wieczór to były niesamowite emocje - od podekscytowania, poprzez zdenerwowanie, stres, lęk, radość, wzruszenie i dumę! Olbrzymią dumę, że mam tak wspaniały zespół, kochane dzieciaki

(i starszaki), które podźwignęły to przedsięwzięcie i dzięki nim wszystko się udało.

Rodziców "pasyjnych" też mam cudownych. Zawsze mogę na Was liczyć i naprawdę to doceniam i dziękuję! Lepszego Jubileuszu nie mogłam sobie wymarzyć.

Dziękuję!

Małgorzata Liwosz-Rogozińska

Jako nastolatek zaczynałem naukę gry na gitarze jak większość moich rówieśników – od Nothing Else Matters. Ciężko mi powiedzieć czy takie były początki Marcina Momota zanim trafił pod opiekę Jacka Jankowskiego. Wystarczyło jednak zjawić się wczoraj w Małej Sali Stargardzkiego Centrum Kultury, by zobaczyć i usłyszeć, że Marcin opanował gitarę zdecydowanie lepiej niż ja.

Solowy koncert był mieszanką utworów wybitnych gitarzystów. Jakich utworów i na jakich miejscach rankingu wszech czasów byli Ci gitarzyści już nie pamiętam. Zapamiętałem za to zwinność z jaką Marcin przebierał palcami po strunach, jego uśmiech między utworami, grymas na twarzy,...

"fruwaki-dziwaki" to warsztaty rękodzieła artystycznego, które poprowadziła Jolanta Brejdak, artystka na co dzień pracująca w MDK Stargard. Nietypowe tworzenie ptaków i niezwykła atmosfera przyciągnęła dzieci z całego miasta na twórczą sobotę z MDK Stargard. Przed nami jeszcze inne warsztaty... już niebawem więcej szczegółów. 

Mały Konkurs Recytatorski organizowany będzie do etapu rejonowego (powiatowego) wraz 
z Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim. Jest jego częścią składową i prowadzony jest do stopnia wojewódzkiego. 

MKR - regulamin (kliknij i ściągnij)

MKR - karta zgłoszenia (kliknij i ściągnij)

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Poezji Śpiewanej I Teatru Jednego Aktora (eliminacje powiatowe) jest imprezą otwartą, adresowaną do młodzieży szkół średnich i dorosłych.

OKR - regulamin (kliknij i ściągnij)

OKR - Poezja Śpiewa (kliknij i ściągnij)

OKR - Recytatorski i Turniej Wywiedzione ze słowa (kliknij i ściągnij)

OKR - Teatr Jednego Aktora (kliknij i ści...

W dniach 12-17.08.2019 w  partnerskim mieście Stralsund młodzi przedstawiciele Stargardu z Młodzieżowego Domu Kultury wzięli udział w polsko-niemieckim projekcie "Cycle of Live" [Cykl życia]. Warsztaty zostały zorganizowane przez naszych przyjaciół ze STiC-er Theater i były przygotowaniem do spektaklu pt. „Piękne dusze” ukazującego problem uchodźctwa w Europie a także podejścia ludzi do emigrantów. Zajęcia w jakich brali udział przedstawiciele MDK Stargard to warsztaty teatralne, tańca i mediów.

Zdjęcia na naszym profilu fb.com/mdkstargard

W artykule na temat ex-librisu dziecięcego wspomniano już, że organizator konkursu na ostatnim biennale w Bodio Lomnago podjął inicjatywę odmładzania uczestników konkursu na ex-libris: nagrodę New Millennium Artist skierował specjalnie dla młodych projektantów. Mimo że temat konkursu „Komiksy i kreskówki” był swobodnie dostępny dla młodych ludzi, liczba zgłoszeń nie była natychmiast przytłaczająca. Na szczęście wyniki - biorąc pod uwagę potencjał wzrostu młodych artystów – były całkiem niezłe.


Jury, które w przeszłości odważyło się na szowinistyczne wybory, tym razem miało jednomyślną preferencję dla ex libris cudzoziemskiej polskiej Alicji B...

Please reload

© 2018 by MDK Stargard. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now