top of page

Leszczyńska zwycięzcą na włoskim “La Divina Commedia negli ex libris”.

W Grand Palace we włoskim Varese zaprezentowano 177 grafik z całego świata tworzonych od początku XX wieku według najbardziej kanonicznych technik: chalkografii, litografii i ksylografii. Wernisaż połączony został z uroczystością, podczas której młoda artystka ze Stargardu, Natalia Leszczyńska jako gość specjalny została uhonorowana i odebrała 1. nagrodę. Oprócz „historycznych” wystaw prezentowane były współczesne grafiki, które 14 lipca wzięły udział w jedenastej edycji międzynarodowego konkursu ekslibrisów w Bodio Lomnago “La Divina Commedia negli ex libris”.


„Słowo dziękuję w tak wyjątkowej chwili kieruję w stronę Pana Ryszarda Balonia oraz Młodzieżowego Domu Kultury jak również w stronę moich bliskich i tych wszystkich, którzy mnie wspierają. Dziękuję za słowa gratulacji przekazane drogą elektroniczną jak i w komentarzach na profilu społecznościowym. Prowincja Varese jest niezwykle piękna ale z uśmiechem i wielką przyjemnością powiem: do zobaczenia w Stargardzie” – mówi Natalia Leszczyńska.


„Gratuluję Polsce i Stargardowi tak wyjątkowych artystów. Natalia i jej nauczyciel Ryszard to najwyższy poziom tego rzemiosła. Światowe konkursy grafiki i ex librisu oraz uczestnictwo w nich udowodniły, że Stargard jest ośrodkiem wielkich artystów” – dodał Marco Franzetti – prezes stowarzyszenia, przedstawiciel Comune di Bodio Lomnago - Provincia di Varese, Włochy.
85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page