Jubileusz 70-lecia MDK Stargard!

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury świętuję 70-lecie działalności. Od 7 dekad kształci i rozwija kolejne pokolenia zdolnych stargardzian. Jego wychowankowie poznają tu swoje możliwości, inspirują się, zdobywają wiedzę i umiejętności, by później iść własną drogą. Zawsze jednak pamiętają, gdzie stawiali pierwsze artystyczne kroki.


- Młodzieżowy Dom Kultury to wyjątkowe miejsce na mapie Stargardu. To właśnie tutaj przez te wszystkie lata rodziły się prawdziwe talenty. O poziomie placówki świadczą liczne kariery jej wychowanków, których dzisiaj podziwia cała Polska, a nawet świat. Ale pamiętajmy, że za sukcesami zawsze stoi ciężka praca. Cenne jest także to, że dzięki nauczycielom z MDK młodzi ludzie uczą się, jak radzić sobie z ewentualnymi porażkami. Portowa 3 to miejsce rozwijania pasji, poszerzania horyzontów, a nierzadko również – spełniania marzeń – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach prezentu placówka otrzymała od miasta czek na 2000 zł.

Podczas uroczystego jubileuszowego koncertu na scenie wystąpili najzdolniejsi wychowankowie MDK. Nie zabrakło wzruszających wspomnień i historii sprzed lat. Na widowni pojawili się uczestnicy zajęć, a także byli pracownicy. Wyjątkowy recital dała Nailah Vitha, która wystąpiła z zespołami Dzikie Wino i Funk Material. W ten sposób zdolna wokalistka pożegnała się z MDK w związku z przeprowadzką do Stanów Zjednoczonych.


Młodzieżowy Dom Kultury to miejsce, w którym na przestrzeni lat swoje talenty kształtowały tysiące stargardzian. Młodzi ludzie uczyli i uczą się tutaj m.in. tańca, gry na instrumentach, fotografii, żeglarstwa, śpiewu, aktorstwa, modelarstwa, grafiki i rękodzieła. Wychowankowie MDK z sukcesami biorą udział w konkursach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim, a także międzynarodowym. W roku szkolnym rozwijają swoje pasje i doskonalą się w różnych dziedzinach, a w wakacje i ferie biorą udział w półkoloniach. Bogata oferta różnych aktywności od 70 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych ludzi ze Stargardu. [Źródło: stargard.pl]


Obok Macieja Dury-Pomarańskiego z Działu Promocji i Organizacji Imprez na scenie pojawił się Miłosz Krysiak, wyjątkowo uzdolniony 10-latek, który od 3 lat śpiewa w dziecięcym zespole wokalnym "Rupaki" pod kier. Ewy Krysian. Prowadzący przez cały wieczór towarzyszyli naszym Gościom a samą Galę rozpoczęli wielkim zaskoczeniem! Wspólnie zaśpiewali piosenkę "Ty druha we mnie masz".


Wejdź na nasz profil na Facebook [kliknij tutaj] i zobacz więcej galerii zdjęć!




68 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie