Szukaj
  • mdk.stargard.pl

Cześć i chwała Bohaterom!

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” biegi pamięci „Tropem Wilczym” odbyły się dziś w 365 miejscach w Polsce, a także za granicą.

W Stargardzie podczas biegu można było spotkać także przedstawicieli MDK Stargard. Naszą placówkę w biegu reprezentowali Maciej Dura-Pomarański z Działu Promocji i Organizacji Imprez, Maciej Mielczarek (żeglarstwo) i Miłosz Chojnacki (fotografia).

Profesjonalną pomoc medyczną zapewnili nam nasi przyjaciele z pracowni żeglarskiej i grafiki warsztatowej, Karolina Butkiewicz i Grzegorz Fojut którzy z ramienia Harcerski Klub Ratowniczy „Stargard” zabezpieczali dzisiejszy bieg. Pamiątkowe medale na szyjach zawiesiła Ewa Maria Sowa zastępca Prezydenta Miasta Stargard gratulując jednocześnie "emdekowskiej ekipie". Wcześniej dyrektor Małgorzata Flas wzięła udział w uroczystym nabożeństwie. Msza święta została odprawiona w niedzielę w kościele pw. św. Jana. Po nabożeństwie pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych złożone zostały kwiaty.


Po nabożeństwie pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych złożone zostaną kwiaty. Ideą Biegu „Tropem Wilczym” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.


Foto: Paweł Zdziech - dziękujemy!
3 wyświetlenia

© 2018 by MDK Stargard. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now