Artystyczne poduszki z MDK dla Seniorów

Z ręcznie wykonanymi poduszkami odwiedziliśmy dzisiaj stargardzkich seniorów w Dzienny Dom "Senior+" w Stargardzie Dzieci z koła Rękodzieła Artystycznego oraz ze Strefy Szycia wraz z Jolantą Brejdak i Angeliką Antończak przygotowały niezwykłe poduszki. Z powodu pandemii nie mogły być wręczone z okazji styczniowego święta dlatego w podczas porannych zajęć, podopiecznych Domu odwiedziła dyrektor Małgorzata Flas wraz z pracownikami. Dzisiaj przekonaliśmy się, że każdy, choćby najmniejszy gest, ma ogromne znaczenie.


- Projekt placówek wychowania pozaszkolnego w tym naszego Domu Kultury pokazał, że wspólne działanie sprawia radość nie tylko obdarowywanym, ale również darczyńcom. Nasze dzieci miały wielką frajdę tworząc i przekazując Państwu artystyczne wytwory swojej dziecięcej wyobraźni. Życzę Państwu abyście byli zdrowi, silni, szczęśliwi i zawsze uśmiechnięci – mówiła dyrektor Małgorzata Flas.

Podusia dla babusi i dziadziusia to ogólnopolska odsłona akcji podusi dla seniorów. Z inicjatywą przygotowania poduszek dla osób starszych wyszła młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z całej Polski. Dzienny Dom „Senior+” w Stargardzie prowadzony jest przez Polski Czerwony Krzyż w ramach Umowy o Partnerstwo z Gminą-Miastem Stargard.


Podczas wizyty Dzienny Dom "Senior+" w Stargardzie odwiedziliśmy byłego instruktora MDK a przede wszystkim naszego przyjaciela i legendę stargardzkiego kartingu, Antoniego Skoczylasa. Panu Antkowi przekazaliśmy prezent od dzieci oraz zaproszenie na zbliżający się Jubileusz Młodzieżowego Domu Kultury.
25 wyświetlenia0 komentarz