#ŁączyNasPamięć | premiery filmowe dla dzieci i młodzieży

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie dołączył do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Już niebawem w Stargardzie odbędzie się przełożona w terminie #AkcjaŻonkile


Tymczasem w ramach lekcji historii z MDK Stargard zapraszamy na dwie filmowe premiery dla dzieci i młodzieży, które dostępne są na naszym profilu fb oraz stronie mdk.stargard.pl (poniżej). Udostępnione filmy można wykorzystać w trakcie lekcji stacjonarnych i zdalnych jak i pokazać w ramach "rodzinnych lekcji historii".


Powstanie w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku, było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

Film "Muranów - Dzielnica Północna" jest zrealizowany w stylistyce youtuberskiej, zawiera animacje oraz archiwalne filmy i fotografie. Młoda warszawska Żydówka zabiera widzów w multimedialną podróż po różnych miejscach Muranowa i opowiada najważniejsze historie z okresu ostatnich stuleci. Film „Muranów - Dzielnica Północna” skierowany jest do uczniów i uczennic klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Reż. Łukasz Kamil Kamiński.Film "Będę pisać" opowiada historię dwójki żydowskich nastolatków. Ich losy poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Wspólnie z nią przenosimy się do dawnej Warszawy. Obserwujemy codzienne życie bohaterów przed wojną i po jej wybuchu. Jesteśmy świadkami utworzenia getta, przygotowań do powstania i w końcu jego wybuchu. Śledząc historię bohaterów, poznajemy ich sposoby na przetrwanie. To historia, która się nie wydarzyła, ale... mogła się wydarzyć setki razy. Film „Będę pisać” skierowany do uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły Podstawowej. Reżyseria i produkcja Hi-Story.

12 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie